Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Jaká je definice Bronies?
(18.05.2015, 16:13)Foxtrot Napsal(a): Ji si silně stojím za svou úvahou Pinkiesmile https://bronies.cz/Vlakno-Uvaha-Jaka-je-...#pid199712

... a stále se dopouštíš téže stejné chyby:

(25.05.2013, 20:35)Foxtrot Napsal(a): ...Úvaha na téma Definice Bronies...
Úvaha může obsahovat moje osobní subjektivní názory a může obsahovat nepravdivá tvrzení.
Pokud narazíte na chybu nebo na neplatné tvrzení, tam mi dejte vědět. Ajsmug

1) První definice nám říká, že brony je člověk, který je fanoušek a sleduje show MLP: FiM.
Princip je stejný jako:
řidič = člověk který řídí vozidlo
student = člověk který chodí do školy a věnuje se činnosti zvané studium

Ano, s tímto lze souhlasit - s dovětkem, že se téměř výhradně jedná o lidi, kteří díky svému vyššímu věku leží mimo věkovou skupinu, pro kterou bylo pre-G4 MLP určeno.

Ovšem ve vývodu z této definice se dopouštíš chyby:

Citace:V této definici nelze říct, že nejste brony, pokud sledujete MLP: FiM. Nezáleží přitom na tom, jestli se zajímáte o další další MLP related věci, jestli se zajímáte či patříte do komunity bronies, atd... Podle definice jste v takovém případě brony i když nechcete.
Jediný způsob jak v takovém případě přestat být bronym je přestat sledovat MLP: FiM.

Přeškrtnutá tvrzení nevyplývají z definice, protože v této definici lze říct, že brony není člověk, který seriál sice sleduje, ale není fanoušek - anžto jak sám definuješ "brony je člověk, který je fanoušek a sleduje show MLP: FiM"

(18.05.2015, 16:13)Foxtrot Napsal(a): Aplikuju úplně v pohodě logiku.
Klidně podle logiky D.K. můžu teď začít tvrdit, že chci být Trekkie... Novou generaci jsem viděl před lety občas na COOLu a jinak mě Star Trek nezajímá... Ale budu vám tvrdit, že chci být Treekie, tak jím budu... Hmm, taky chci být furrík... a sparťanský válečník... a kdo ví co ještě...
"cítím se být bronym a tak jím jsem" fakt nefunguje dobře, protože pak by muselo platit "cítím se být psem a tak jím jsem".

Aplikuješ, ale evidentně nevíš, že blbě Pinkiesmile používáš vícevýznamová slova a spojení, která mohou znamenat více věcí a vybereš si ten význam, který se ti hodí do argumentace.

Klidně můžeš tvrdit, že chceš být trekkie - proč ne. Klidně jím i můžeš být, když se staneš fanouškem Star Treku, což je věc, kterou učiníš svým vnitřním rozhodnutím a fakt, žes Star Trek viděl naposled před lety s tím nic nemění. Jak to funguje u furries ti neporadím, anžto definici neznám (a fakt, že v sobě člověk cítí zvířecí povahu - více či méně odpovídající chování daného zvířete zas tak moc neberu, protože to imho záleží na spoustě faktorů) a těžko říct, zda se jedná o vrozený, či získaný aspekt osobnosti. Co se ale sparťanských válečníků týče, bude mít patrně problém, protože Sparta, jako městský stát už nějakou dobu nefunguje, ale pokud by ses snažil tenhle stav napodobit, patrně ti vnitřní rozhodnutí stačit nebude.

Ad býti psem: můžeš se tak cítit a po povahové/psychické stránce býti můžeš. Po fyzické stránce patrně ne. A vzhledem k tomu, že zde probíráme povahové/psychické rysy - anžto zatím není znám (teda aspoň doufám) nikdo, kdo by se v rámci toho, aby se stal bronym, podstoupil změnu stavby těla, aby mohl pohodlně chodit po čtyřech a nechal se trvale přelakovat třeba na růžovo či fialovo - tak myslím, že "cítím se býti psem" může klidně v rámci toho, co zde diskutujeme v pohodě fungovat.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 01.05.2013, 22:25
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 02.05.2013, 17:25
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 02.05.2013, 18:01
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 02.05.2013, 18:12
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Sójový lecitin - 03.05.2013, 14:33
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 03.05.2013, 23:24
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 06.05.2013, 21:12
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 07.05.2013, 19:32
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 20.05.2013, 18:38
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Orion - 25.05.2013, 22:33
RE: Úvaha: Jaká je definice Bronies? - od Jamis - 18.05.2015, 17:43

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)