Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies a ekologie - zachraňujete planetu?
#23
Sice nemusí nutně platit rovnítko brony=ekolog, ale vím, kam tím míříš.


Člověk má negativní vliv na prostředí, ale to má svým způsobem každý druh. Je pravda, že my jsme jeden z mála, který to bere ve velkém. Ale třeba i taková tráva si časem vytvořila takové vlastnosti, aby její požár byl pro její okolí co nejničivější (ale i to lze nazvat přirozená evoluce).

Globální oteplování se jistě děje, ale je potřeba brát v úvahu, že se nacházíme v mezidobí doby ledové. Lidé k tomu jistě přispívají, ale vezměte si, že proti 1 výbuchu sopky jsou naše emise směšné (navíc sopky potřebujeme - tvoří kontinenty a udržují vyšší teplotu planety: naše planeta je totiž sama o sobě pro život relativně nevhodná vzhledem ke své prťavosti). V minulosti existovala období, kdy byla průměrná teplota o hodně vyšší, dokonce i o hodně vyšší obsah CO2, a život existoval. Takže oteplení planety by nebyla zkáza. Jen by prostě vyhynuly dnešní druhy. Také vyhynutí planktonu, a dalších mikro které dělají kyslík se přeceňuje. Je pravda, že jsou na změny teploty závislí stejně jako korály, ale jak již bylo řečeno, takových teplotních šoků už za posledních 500 miliónů let bylo..

Nehody jaderných reaktorů jsou vzácné, vzniklé zamoření je v porovnání s jadernými testy minimální. Chemikálie je něco, čím si lidstvo projde a v budoucnosti snad omezí. Stejně jako používání freonů. Podobné to je se smogem. Dřív nás dusil kouř z uhlí, teď toto. Až přejdeme na jiné druhy paliv (ne ani tak kvůli ekologii ale spíš kvůli ekonomii), tyto problémy zmizí (a objeví se jiné). Opět, není to nějak zvlášť velký problém. Před obdobím dinosaurů existovalo mnohem horší ovzduší (sopky) a život se s tím vyrovnal. I kdybychom nakrásně zachránily druhy, které tímto vyhubíme, museli bychom je udržovat nadále uměle, neboť například až dojde ke spojení kontinentů a vzniku pouští, dnešní život by neměl šanci.

Výlov oceánů vidím asi jako největší problém. Spíše jde ale o zachování mořských proudů. Ty totiž zajišťují nejen rozvod tepla po planetě, ale také přesun živin. Pokud se nám podaří zlikvidovat ekosystém oceánů, dojdeme na to taky. Co se stane, pokud začnou v oceánu hromadně umírat ryby a ostatní tvorové? Jejich mrtvoly se budou rozkládat na plážích, a zamořovat jedovatými plyny ovzduší. Kácení deštných pralesů je mega průšvih číslo 2 hned po oceánech.

Ekologické aktivisty zrovna nemusím, protože mi jejich snaha přijde kontraproduktivní, ale jinak proti různým dalším akcím nemám sebemenší námitky.

Pokud bych měl zmínit svou snahu, ta je nedostatečná (podle testu bych potřeboval 1.4 planety). Odpad samozřejmě třídíme, plastové pytlíky se u nás používají opakovaně, dokud se nerozsypou. Odpadu máme asi tolik, že naše dvoučlená rodina si nebyla zatím ani schopna pořídit popelnici (není potřeba). V obchoďáku máme zásadně svoje tašky (v Tescu vytáhnete na pult tašku z Lidlu starou X let a nakládáte Pinkiesmile ). Pokud jde o elektroodpad, žádný není. Technika slouží, dokud funguje a když přestane, opraví se a jede se dál. Mobil mám teprve třetí za život (a ty předchozí se prodaly, nevyhodily), datum nejnovějšího počítače začíná rokem 19xx. Pod televizí stále ještě stojí videorekordér. Co už neslouží, je na půdě (včetně asi 5 krabic náhradních ISA karet a SIMM pamětí). Kabely, které zbydou, ukládám. Brzy se zase budou hodit.

Dům vytápím zásadně elektřinou (jiná věc je, jak se vyrábí ta), vodu ohřívám sluncem. Kdekoliv můžu, tak zatepluji (a nejen kvůli ekologii). Auto vybírám sice ne úplně úsporné, ale snažím se, aby nežralo víc jak 7 litrů při max.vytížení. I když vím, že fotovoltaika zatím dneska není moc ekologická, snažím se alespoň některé provozy převést na ní (spíš jako koníček).


http://www.hraozemi.cz/files/ekostopa/ekostopa.php

Oproti minule jsem se trochu zlepšil Pinkiesmile
[Obrázek: ekologicka.jpg]

Dost offtopic: co se týče těch přírodních katastrof. Po shlédnutí dokumentu o dopadu asteroidu, který vyhubil dinosaury a polemice v TV, co by to udělalo s lidstvem = tj. návrat do středověku, mi to nedalo a přemýšlel jsem, jestli by to bylo opravdu tak špatné. Vyšlo mi, že ne:

http://elfman83ml.deviantart.com/art/Is-...-424009624

Takže, když už ne asteroid ani atomová válka, tak i nějaká ta sopka či supervulkán by rozhodně neznamenaly konec lidské civilizace. Černé díry, supernovy, atd. To už je jiná věc.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Bronies a ekologie - zachraňujete planetu? - od Martin - 02.01.2014, 13:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)