Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies a ekologie - zachraňujete planetu?
#50
Já osobně proti jaderné energetice také nic nemám. Těch pár havárií, které byly, nejsou až tak závažné (zeptejte se ohrožených druhů v okolí Černobylu, které se tam nastěhovaly po odchodu lidí). Lepší když jednou za 20 let bouchne atomová elektrárna, než kdyby se všechno vyrábělo jen z uhlí (navíc, to asi málokdo ví z těch zbrojířů, ale i samotné uhlí je částečně radioaktivní a rakovinotvorné). Větrné elektárny jsou fajn v oblastech, kde to hodně fičí (a nějaká estetika může jít stranou - mě se třeba líbí). Jenže samy o sobě jsou nebezpečné pro ptactvo. Tady si člověk moc nevybere. Fotovoltaika, pokud není na střeše (existují navíc už i speciální "tašky" nebo jiná krytina, která rovnou vyrábí elektřinu), zase zabírá půdu/stíní (nejlepší jsou "zrcadlovky" na pouštích), a vodní elektárny (včetně přílivových) jsou sice ekologické, ale určitě ne bez následků. Naše největší naděje, fúze, je zatím v nedohlednu Twilightoops (mimo to, každá fúzní elektrárna bude vedle potebovat min. malou jednu atomovou, aby "nechcípla hlady"). A další problém: uskladnění energie. Vybudovat kondenzátor o velikosti hory je utopie, takže jediné, co zbývá, by byly přečerpávající elektrárny. Ty mají náběh sice méně než minutu, ale pokud se to sejde, tak tam přetížení v síti bude..

Ale jak říká Pony-Motronic: nebudu se přehnaně snažit, ale jednoduše se nebudu chovat jako prase. A pokud zjistím, že to je na víc i ekonomicky výhodné (pro mne), tak o to víc do toho jdu Ajsmug
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Bronies a ekologie - zachraňujete planetu? - od Martin - 09.01.2014, 18:18

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)