Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdíly mezi obrázkovou a literární sekcí
#3
Kreslíři vs. literáti - na toto téma by se dala vést dlouhá diskuze a rozhodně by husté atmosféře na fóru neulehčila. Jakožto člověk, co nějakou dobu kreslí (sic nekvalitně, ale stále kreslí) a aktivně píše se pokusím dát objektivní názory pro obě strany:

Jak kreslení, tak literatura vyžadují praxi a tvrdé studium. Nelze vytvořit mistrovské dílo hned z fleku. Obě formy vyžadují dávku talentu. Z hlediska kreslení to je schopnost přesně vést tah a hodně dobrá imaginace (dokázat převést obraz z hlavy na plátno, udržet proporce a nedeformovat prostor). Z hlediska literatury se jedná především o schopnost vyprávět a cit pro jazyk (slovní zásoba, obratnost výrazů, gramatika).

Tvorba jedné kapitoly, případně obrázku dokáže zabrat i několik dní. Kreslení a psaní jsou časově stejně náročné. Rozdíl je avšak v tom, co vyžaduje práce. Pokud chcete nakreslit něco opravdu kvalitního, potřebujete svatou trpělivost. Musíte být schopni vyhrát si i s nejmenšími detaily a zde já extrémně zaostávám. Na druhou stranu u psaní musíte dost přemýšlet, dělat si poznámky, plánovat děj a to je mnohdy dost psychicky náročné. Mnohdy se stává, že literát má nápad, ale nemá na psaní síly. Doteď se mi nestalo, že bych neměl síly na kreslení, spíše naopak - kreslím, abych si odpočinul.

Na závěr si dovolím představit dvě práce, jejichž tvorba zabrala několik dní (časově vyjdou nastejno). Jako první tu máme obrázek od mého bratra, se kterým si hrál opravdu dost dlouho. Dbal na každý detail - křivku, záhyb, barvu, pozadí a dle mě jde o dosti povedený kousek, jak z uměleckého provedení, tak atmosférického. Dále tu máme moji povídku kterou jsem musel promyslet a pokusit se co nejlépe popsat obraz v mé hlavě. V závěru byla provedena tvrdá editace a určitě nejde o dílo, za které bych se měl stydět. Teď řeknu jeden fakt! Zatímco jste si obrázek prohlédli, zapůsobil na vás, případně jste si ho stáhli do složky. Na odkaz povídky jste přinejlepším klikli, přečetli nadpis, možná ještě zjistili jaký má rozsah a okamžitě zavřeli s tím, že jste hotovi a už se k tomu v budoucnu nevrátíte. Toto je přesně ta věc, která irituje každého autora - být přehlížený a to zejména, pokud netvoříte jen tak pro sebe.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Cocosčina skládka odpadu - od Rwakk - 02.01.2014, 02:07
RE: Cocosčina skládka odpadu - od Tuxik - 02.01.2014, 03:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)