Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdíly mezi obrázkovou a literární sekcí
#15
(02.01.2014, 18:47)RadlanJay Napsal(a): Já si myslím, že psát povídku je těžší, než kreslit.

Touhle větou si asi moc lidí, co se výtvarnému umění věnují opravdu aktivně a obětovali tomu roky a roky cvičení, učení a trénování, nepotěšil.
Říct mi tohle v době, kdy jsem studovala výtvarku na VŠ, denně se mučila s kompozicemi, malbou i kresbou podle modelu, barevnými studiemi a podobnými vylomeninami, aby to za něco stálo, a rozšlápnu ti úsměv Rainbowlaugh

Má to taky svá pravidla, člověk si musí pohrát s kompozicí, světlem, perspektivou atd. Nefunguje to stylem "teď nakreslím obrázek a sklidím slávu".

Malíř také chce něco říct a přemýšlí nad tím, jak to vyjádřit, aby mu divák porozuměl. Nebo jak rozpoutat diskuzi, aby se divák zamyslel.
Opravdu kvalitním dílům předcházejí hodiny a hodiny přípravných studií a skic a není žádnou vyjímkou, že stvoření díla trvá dny, měsíce a roky, autor ho několikrát předělává, protože nekoresponduje s tím, co chtěl vyjádřit.
Předtím roky trénuje a sbírá zkušenosti, aby byl schopný své myšlenky srozumitelně vyjádřit formou obrazu. Protože žádný učený z nebe nespadl a samotný cit nestačí.

Problém je, že tady se bavíme na foru, kde lidi kreslí sami sobě pro radost barevný poníčky.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Rozdíly mezi obrázkovou a literární sekcí - od Azuliana - 02.01.2014, 19:27
RE: Cocosčina skládka odpadu - od Rwakk - 02.01.2014, 02:07
RE: Cocosčina skládka odpadu - od Tuxik - 02.01.2014, 03:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)