Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Equestria Girls: Rainbow Rocks!
OT:

(31.03.2014, 19:00)RadlanJay Napsal(a): Martin@ K tomu hodnocení, věděl jsi, že hodně bronies hodnotilo film dříve, než ho vidělo?

Otázka spíš pak je, zda ho případně upravili (hodnocení) po shlédnutí filmu. Já taky dost často měním hodnocení, když třeba po čase získám DVD verzi a před tím jsem měl jen VHS, nebo jsem ten film viděl po určitém čase znovu (v tom případě mu ale většinou přidám).

Taky jsem ho hodnotil na fóru (ne na čsfd, tam až po shlédnutí) předem. Trochu mne překvapil, ale neotočil jsem názor o 180 stupňů jako někteří (a ne, fakt to není tím, že bych si ho záměrně znechucoval nebo v něm jen hledal chyby; OT: znám parodii na Pána prstenů, kdy jednoduše orlové čapnou prsten a šup s ním do Mordoru (tudíž plothole jako vrata), ale to mi nebrání si trilogii vychutnat pokaždé, když běží v bedně).

(31.03.2014, 19:03)Jeryk Napsal(a): Ne, MLP prostě není určené k profesionální kritice, o kterou se tady většina tak marně snaží.

Ovšem, že není Pinkiesmile Tady je výčet dalších marných snažilů:
http://en.wikipedia.org/wiki/My_Little_P..._reception

Všechno, co se profesionálně dává do televize (a zvlášť do kin) bude podrobeno kritice a to nejen lidiček někde na fóru. To, že to je pro malé děti není nějaký blok, který by zakazoval kritiku. Jídelní kritik také bude hodnotit i jídla určená dětem.

(31.03.2014, 19:00)RadlanJay Napsal(a): Dejte si ruku na srdce, a řekněte mi, jestli byste ten film tak obhajovali, kdyby byl z frančízy Monster High nebo Winx ?

Nekoukat se na MLP, tak bych se nejspíš nezačal dívat ani na FIM. A přesně jak říkáš, kdyby to nebyli poníci, ale např. psíci z útulku, nedíval bych se na ně (zase až tak velkou kvalitu to nemá, a poníci u FIM mě přitahují hlavně z nostalgie).

Tudíž EqG, kdyby nebylo vázané na poníky, by bylo pro mne něco jako další Barbie film. Pár jsem jich viděl, ale nezůstal jsem u nich. (to nevylučuje, že bych třeba na EqG časem nenarazil, ale nejspíš by se mi vyhlo, protože nesplňuje jisté moje animační standardy)

(31.03.2014, 21:39)Melgarh Napsal(a): Kdyz se vezme v potaz, ze to je reklama na hracky = holy panini, vyborna prace!

Je to sice jen můj osobní názor, ale když srovnám EqG s dalšími reklamami na hračky, jako je třeba Care Bers: Oopsy Does It, tak EqG mírně pokulhává. A pokud bych měl srovnat třeba s Barbie: Kouzlo Pegasu, tak tuplem. Ale je mi jasné, že zase Vám budou tyhle filmy připadat nudné, plné klišé a málo "freindship like" Pinkiesmile

(31.03.2014, 22:07)Iluzon Napsal(a): Kdy je film jen filmem?

Jistě, ovlivní to životy milionů lidí, kulturu půlky planety, filmový průmysl, atd. ale prostě jen to jen film. Ač to může znít absurně, i člověk který vyleze na ulici v tričku s poníkem nebo se světelným mečem může svou troškou něco ovlivnit, třeba jako se ráno rozhodnete, že si prostě nedáte hot dog, a necháte nakazit chřipkou někoho jiného, protože prodavač ho při přípravě poprskal.

Ať se nám to líbí nebo ne, to, co se objevuje na internetu, v kinech, v televizi, někdy rychle někdy pomalu mění chování lidí (a to nemluvíme o pobláznění jménem "FIM", i když by se to hodilo).

Spousta filmů může být scifi nebo fantasy až za hrob, přesto tam můžete najít narážky na reálný život. Možná tam nejsou, možná tam jsou, ale filmy mohou být obrazem naší reality. A někdy bohužel spíš realita odráží to, co je v televizi, než aby to bylo obráceně.

A pokud má něco nějaký význam, je možné to chválit i kritizovat.

Ostatně, i sám Nostalgia Critic to potvrzuje. Tím, že na toto téma natočil 10 minutové video, ukazuje, že i když to jsou jen filmy, přesto je "nutné" se k tomu vyjádřit Ajsmug

Proč prostě místo "ty mi chceš zkazit den, protože se u toho nebavíš tak jako ostatní" nezkusit třeba přístup "proč se mu to nelíbí? v čem vidí problém?". Pokud dojdete k názoru, že se mýlil, tak se prostě z vašeho pohledu mýlil. Ale když to může fungovat obráceně (někdo řekne, že se mu nějaká scéna líbila, ale mě ne, tak si ji schválně zkusím pustit znovu, a někdy skutečně najdu něco, co jsem před tím přehlédl a může se mi to zalíbit), proč by to nemohlo fungovat i kriticky? Tím jako nemyslím, že přijdu k někomu, pro koho je EqG cool věc, já mu řeknu, co se mu nelíbí, a on to začne nenávidět taky Pinkiesmile

(31.03.2014, 21:39)Melgarh Napsal(a): Co mohlo byt spatne s EqG?
1) Finance
2) Pozadovany cas ktery je umerny maximalni mozne pozornosti prumerneho ditete a nastvaneho rodice
3) Fakt, ze reziseri/tvurci/scenariste nemuseli byt zkuseni s tvorbou filmu
4) Framework pred-schvaleny ci modifikovany Hasbrem

Chci videt, jak natocite celovecerni film na prodej deodorantu.

Přesně jsi vypsal důvody, proč si myslím, že EqG by byl dobrý trojdíl seriálu, ale nakonec z toho byl průměrný až podprůměrný animák v kinech.

Bodem 2 (resp. jeho druhou částí) ale nepřímo naznačuješ, že film není vhodný pro nikoho, komu už bylo 5 let..

[spoiler: To není o tom, že bych EqG nenáviděl, a určitě to až tak moc černě nevidí ani Radlan u poníků, ale když přijdu do restaurace a za stovku si dám guláš, tak si pochutnám. Kdyby mi ale ten samý guláž nabízeli vedle v nóbl hotelu a chtěli za něj 800 Kč, tak na něj budu nadávat, i když bude ten samý. Proč bych měl dávat za lístek na 3 díly seriálu tolik, jako za 1 celou sezónu?]
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Melgarh - 27.01.2014, 23:53
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Čápa - 29.01.2014, 16:23
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Niky - 13.02.2014, 19:55
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od pidi - 17.02.2014, 13:28
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Mong - 19.02.2014, 04:04
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Mong - 23.02.2014, 04:57
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Fahu - 28.03.2014, 11:05
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Martin - 01.04.2014, 14:11
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Gris - 11.05.2014, 17:05
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Rini - 08.06.2014, 21:07
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Fahu - 14.06.2014, 19:55
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Fahu - 19.06.2014, 21:48
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od C-C - 26.06.2014, 10:08
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Fahu - 25.07.2014, 14:08
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Fahu - 26.09.2014, 01:37
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Mino - 29.09.2014, 12:57
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Sei - 29.09.2014, 23:01
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Sei - 30.09.2014, 16:47
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Sei - 30.09.2014, 18:10
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Rini - 01.10.2014, 17:44
RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - od Rini - 13.10.2014, 20:00

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)