Anketa: máte tedy i nějaký faktor i vy?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
1
0%
0 0%
2
100.00%
1 100.00%
Celkem 1 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
My Little Pony- Syndrom Úspěchu
#15
Dovolím si přispět pohledem člověka, který FiM objevil v jeho začátcích, kdy se ještě nějak moc nedalo mluvit o fan tvorbě a největší část komunity se pohybovala na 4chanu. Ach ne, wall of text incoming:

Seriál mě příjemně překvapil tím, že byl napsán jako rodinný. V té době jsem žila s chlapem, který měl větší sbírku Hello Kitty než já v 16, a tak trochu jsem očekávala, že i poníci budou něco infantilního. Když jsem zhlédla celou jednu epizodu, tak jsem se však navzdory svým obavám necítila, jako kdyby někdo dvacet minut urážel moji inteligenci. Dialogy byly dobře napsané, občas jsem se i zasmála. Na konci epizody čekalo shrnutí a morální ponaučení v podobě dopisu princezně Celestii - snahu předat divákovi nějaké hodnoty jsem brala jako velké plus a věc, která mi třeba u jiných dětských pořadů chybí (viz co napsala beruskovova). Nedá se samozřejmě vyhnout různým klišé, ale jak seriál pokračuje a diváci rostou, nastolují se závažnější témata.
[spoiler: U některých epizod, například Bird in the Hoof, mi byla skoro od začátku jasná pointa, ale ten díl byl tak nacpaný gagy, že jsem rozhodně neměla chuť ho vypnout hned, jak mi došlo, že ten opelichaný pták je fénix.]

Druhá věc je určitě výtvarné zpracování a příjemná stylizace. Ano, poníci mají ke koním daleko, ale mají
nějaké konstatní proporce, jsou souměrní, zaoblení, ostatní postavy, předměty a krajiny jsou ztvárněné s jistou dávkou realismu. U spousty "nových" kreslených pohádek je pro mě stylizace natolik rušivá, že mi kazí prožitek. Příklad? Třeba Phineas a Ferb.

[Obrázek: Phineas-and-Ferb-dancing-and-singing-wit...1670252515]

Další plus z mého pohledu je skutečnost, že tvůrci neujeli na módní vlně 3D animace. Dokážu si představit, že se současným rozpočtem na seriál by výsledek nevypadal nijak dobře, pro mě už třeba "plastelínoví" poníci à la SFM nejsou až tak esteticky přitažliví (Pixar a Dreamworks si mě holt rozmazlili) a to, co jim schází na vzhledu by muselo být vyváženo daleko kvalitnějším příběhem. Propracovanější hru světla a stínů ze čtvrté sezóny považuju za dobrý tah a byla bych moc ráda, kdyby to pro tuto generaci už byla finální podoba.

Ten přínos komunity v tom, že sem táhne další a další lidi...
já vám nevím, ve výsledku mi přijde, že daleko víc si mám co říct s lidmi, kteří si to dobré v seriálu našli sami, nezávisle na tom, co tvrdí nějaká skupina. Asi si víc vážím vlastního a osobního názoru. Příchod do komunity mi pomohl akorát v tom, že se mi dostalo ujištění, že ostatní to v tom seriálu vidí taky.
Making the world softer, one plushie at the time.

DeviantArt
Twitter
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: My Little Pony- Syndrom Úspěchu - od Cwossie - 19.01.2015, 14:23

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)