Anketa: máte tedy i nějaký faktor i vy?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
1
0%
0 0%
2
100.00%
1 100.00%
Celkem 1 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
My Little Pony- Syndrom Úspěchu
#17
Hmm, keďže ja mám na seriál vo väčšine vecí iný pohľad než ostatní bronies, ako si všade všímam (nielen tu), je pre mňa ťažké vyjadriť, čím sa seriál tak preslávil, predsalen, u každého je to inak. I keď vidím, že väčšinou je to komunita, než samotný seriál. Na fan tvorbu príliš niesom, resp. nevyhľadávam ju (okrem fan artov). Ja som čisto na "canon related" veci, teda len od Hasbra.
Všetko, čo mňa na FiM zaujalo:
1. Príbeh: Iste, nieje tak detský a má v sebe kúzlo, ktoré pri sebe udrží i dospelých divákov. Je to seriál o priateľstve (opäť, väčšina detských animákov sú o priateľstve), ale tento je podaný takým štýlom, že očarí a nepustí. Hodnoty a poučenia sú podané v celku a tým štýlom podania mi vždy behá mráz po chrbte a vyhrknu slzy do očí. Zápletky jednotlivých epizód sú tak príjemné, sledovateľné, dojímavé i vtipné. Viem, že pre každého staršieho diváka sú predvídateľné, ale u mňa to neplatí. Niesom typ diváka, čo sa snaží veci predvídať, čo hľadá každú chybku, detaily, atď; proste si seriál len vychutnávam jeho priebeh a nechávam sa prekvapiť, ako sa skončí, čím ma prekvapí, aj keď je dej maximálne infantilný. A samozrejme, morálne animáky so záverečným poučením milujem najviac. Určite som jediná, kto mnohonásobne sleduje všetky epizódy z komplet všetkých sérií každý deň pravidelne bez prestávok od ich premiéry. Každú epizódu som videla viac, než 50 krát a tie moje naj i doslova viac než 200 krát a stále ma to baví sledovať. Som proste posadnutá a je to môj najväčší zmysel života.
2. Postavy: Túto možnosť by som dala momentálne na 1. miesto (kvôli Sunset Rainbowlaugh), ale pegasis som sa stala práve hlavne kvôli príbehu, no a postavy sú tá ďalšia podstatná vec. Na 1. miesto dávam myšlienku s Elementmi harmónie / priateľstva. A hlavne ten fakt, že každá z 6 hlavných postáv reprezentuje jednu nádhernú vlastnosť priateľstva (okrem Twilight, ktorá reprezentuje priateľstvo samotné). Toto ma fakt asi najviac zaujalo. Preto tak strašne milujem epizódy zamerané na elementy Mane 6. No a samozrejme sú to v dôležitom rade i samotné charaktery postáv -hlavne Mane 6, princezny a samozrejme Sunny. Twilightsmile (Samozrejme, je ich viac, no tí sú pre mňa najpodstatnejší). Equestria girls je už iná kapitola, ale pre mňa stále rovnako úžasná.
3. Pesničky: Kým v iných filmoch a seriáloch som pesničkám pozornosť nevenovala (našlo sa pár výnimiek v mojich obľúbených disneyovkách), tak v FiM ma zaujala a chytila KAŽDÁ pesnička. Zatiaľ ani u jednej som si nehovorila "bože môj, to sa nedá počúvať". Keďže pop a muzikál sú moje obľúbené žánre, FiM piesne sú trafené presne do môjho vkusu. Sú ladené v príjemnom tóne, u mnohých mám pocit, že ani nepočúvam pesničku z animáku a všetky ma citovo "vydierajú". U väčšiny musím stále vypustiť slzu bez ohľadu na to, koľký krát ich počúvam. Je to proste neopísateľné... A platí to isté, čo u epizód, počúvam ich dokola každý deň a vždy ma dojmú...
4. Animácia: Keď som seriál videla prvý krát, animácia postáv ma hneď chytila za srdce. Pozadia ma až tak nezaujali, ale tá roztomilosť postáv, ten štýl, akým sú spracované a vektor, tie veľké oči, to je proste niečo, čo som v inom animáku nezažila a očarilo ma to na 1000%. Rozhodne si neželám, aby sa animácia v budúcnosti nejak závažne zmenila.
5. Komunita: Tá je veľké plus pre tento seriál i pre mňa. Prekvapilo a potešilo ma, že seriál získal taký úspech napriek tomu, že sa jedná o "detský" animák, čo sa stalo po prvý krát. Doteraz som sa vždy cítila trápne, vždy som milovala len animáky a tie nikdy nezískali úspech (aspoň teda na Slovensku), hanbila som sa, cítila som sa osamelá, odstrčená a jediná v mojom veku s takýmito záľubami. No u FiM je to po prvý krát iné. Hoci viem, že u nás to stále mnohí nepoznajú a považujú za seriál len pre deti, už sa nehanbím komukoľvek priznať, že sa mi páči. Konečne som šťastná, že je niečo, čo nemilujem sama. A hocikedy sa môžem s fanúšikmi (zatiaľ len na nete, alebo s mamou, ktorá je tiež pegasis) o FiM trošku porozprávať. Z fan tvorby (ako videá, piesne, fan fics, atď) som videla a čítala len niektoré, starám sa hlavne o samotný seriál, ale musím uznať, že obdivujem tú kreativitu. A som za ňu rada. Som proste rada, že je toľko skvelých ľudí, čo milujú a podporujú FiM. Pinkiesmile Vždy dávajú seriálu nádej a budúcnosť a rozvíjajú ho.

Asi taký je môj pohľad na FiM.
LINKIN PARK + MY LITTLE PONY = The two things I live for Heart
" 'Cause I'm only a crack in this castle of glass "
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: My Little Pony- Syndrom Úspěchu - od Annabell - 19.01.2015, 20:12

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: