Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slovní hádanky, nesmysly a chytáky
#6
Spoiler:
1) Dva koliky? Derpytongue2

2) Jeden za druhým, takže jsou celkem tři.

3) "Kdybych se zeptal tvého bratra, kam vede tahle cesta *ukážu na jednu z cest*, jak by mi odpověděl?" Mám dvě možnosti: Buď mi řekne "k moři", a v tom případě vede do pouště, nebo "do pouště", a v tom případě vede k moři. Zapojil jsem do toho oba bratry, takže odpověď vždycky bude převrácená kvůli lháři Pinkiehappy

4) Tohle je v podstatě to samé, jako trojka, ne? Pinkiesmile

5) Řeknu jí "Sežereš mě" a rychle zmizím, zatímco si nad tím bude lámat hlavu Rainbowlaugh

6) Nijak. Tolikrát se papír prostě složit nedá.

7) Kilo a půl cihly, vždyť je to napsané v zadání Trollestia

8) Uh... WHAT? Rainbowhuh Tak tady jsi mě asi dostal, poněvadž jsem nepochopil zadání.

9) Máme celkem čtyři typy ponožek: Pravé bílé, pravé černé, levé bílé, levé černé. Každá z těchto podmnožin má čtvrtinový podíl na počtu ponožek. Takže když vytáhnu čtvrtinu všech ponožek, mám šanci, že mi vyjdou všechny bílé pravé. Když vytáhnu polovinu všech ponožek, tak mám zase šanci, že polovina z nich budou pravé černé a polovina zase pravé bílé. Takže musím vybrat ještě jednu ponožku navíc. Ta už MUSÍ být levá, protože všechny pravé jsem už vybral. Obecně, počet ponožek musí být takový, aby tam zaručeně byli zástupci z alespoň tří podmnožin.

x/2+1 ponožek, kde x je celkový počet ponožek.

10) Musíš vytáhnout 3/4x+1 ponožek. Tím pádem tam zaručeně bude aspoň jedna ponožka z každé podmnožiny. Takže tam určitě najdeš aspoň jednu levou černou a aspoň jednu pravou černou Pinkiesmile

11) Zapnu vypínač A a nechám ho nějakou dobu běžet. Pak ho vypnu, zapnu vypínač B a hned jdu do místnosti.
Horká, ale zhasnutá žárovka je ovládaná vypínačem A.
Svítící žárovka je ovládaná vypínačem B.
Studená a zhasnutá žárovka je ovládaná vypínačem C.

Hrdě prohlašuju, že jsem nevyhledával odpovědi ani na internetu, ani v tomhle tématu.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Slovní hádanky, nesmysly a chytáky - od Keranis - 08.11.2014, 14:27

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)