Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze
#3
Tentokrát se budeme věnovat přídavkům k BronyDocu (většina z nich je délkou pod 5 minut):


Andrew Brockert, Con Chair of BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Rozhovor s.. teď nevím, jak to přeložit, předsedou nebo organizátorem Conu. Patří to mezi ta videa, kde má veřejnost (ať už jde o bronies nebo ne) možnost si uvědomit (pokud to ještě neví), jaká sranda (a hlavně práce) je něco takového připravit. Byť schopnost lidí se masově organizovat ještě neznamená nějakou kvalitu (Německo, 30. a 40. léta 20. století), je toto přeci jasná ukázka, že takovéto mega akce nemohou pořádat nekopetentní lidé, za které někteří "lidi" rádi bronies vydávají. Ale jako pánové, napsat tam "BronyCon is the first and largest My Little Pony convention in the world"? Nestačilo by to napsat bez slovíčka FIRST (které zde zřejmě zastupuje "přední")? Někdo by to mohl pochopit jako "první", což je nepravda (a pak se někdo diví, jak vznikají mezi skupinami lidí konflikty - ať žije nedorozumnění). Toto je delší, cca. 12 minutový dokument ze života organizátora Conu, včetně i těch ne zrovna veselých chvilek (upřímnou soustrast - kdo běžně jezdíte v malém osobáku a pak si poprvé sednete do něčeho jako je Jumper, tak to je taky svým způsobem zážitek). Líbí se mi (možná proto, že tam moc na poníky nenarazíte). Zkrátka si myslím, že na některé lidi spíš zapůsobíte, když jim ukážete něco jiného, než co považujete na středobod fandomu.


Fire at BronyCon _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Onen známý ohníček na jednom BronyConu a následující akce "jak se z komára dělá velboud" Pinkiesmile Jeden zkrat, a i když je třeba samozřejmě logicky vyklidit okolí, je fascinující, jaká epická evakuace to byla. Je to takový zajímavý dokument ve stylu vyšetřování. Máme zde svědky, usvědčující záběry (ten, kdo to tam hodil, tak to musel být fakt borec). Obsahuje Discordův komentář. A samozřejmě spousta rozhovorů v podání Everfree Radio Ajsmug Jedna ze zajímavých možností poznat bronies jako obyčejné lidi. Nikdo nemluví o ponících ani se tak nechová Pinkiesmile Na netu je relativně málo "dokumentů", kde mají lidé možnost vidět bronies i z jiné stránky, než: bronies kreslí PONÍKY, bronies cosplayují PONÍKY, bronies se baví o PONÍCÍCH, bronies tancují na PONY hudbu, bronies sledují videa s PONÍKY..


Hayden Swan and Lauren Faust _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony
(zřejmě smazáno z You Tube)

Lauren a 14ti letý brony chlapec. A jeho otec. A šli se jí pochlubit s jeho kresbami. O kvalitu tu nejde, spíš mu chtěla udělat radost. Zde nevím, co kdybych k tomu řekl. Snad jedině, pokud máte zájem o obecné rady ke kreslení a chcete je slyšet od Lauren, začnete od 3:00. Bohužel ve mne tohle video trochu vzbuzuje dojem, že to je reklama osobnosti Lauren Faust, a nic víc. Jestli tam je nějaké poselství, tak ho buď nevidím/nechápu a nebo jsem ho už slyšel tolikrát, že ho povědomně přecházím.


Chrissy and Lauren Faust _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Spíš taková zajímavost. Jedná se o rozhovor s dívkou, jejíž jediný "přínos" do brony komunity podle toho, co jsem z daného videa pochopil, je to, že jako dítě jí hlídala Lauren Faus. Jinak jde o průměrnou broničku/pegasister. Takže, pokud by vás zajímalo příběh skutečné Cadance s Twilight (byť si v dospělosti prohodily role ve významu), a chuť někomu závidět, máte možnost Ajsmug - toto přiřazení mne napadlo dřív, než se to objevilo v samotném dokumentu). Druhá část se věnuje trochu vystoupení Lauren před bronies v záři slávy, a následně dojemnému setkání obou osob po letech. Je to hezký příběh, byť toho s tématikou bronies nemá moc společného (takových se odehrávají tisíce kdekoliv jinde - přípomíná mi to ocenění Nicholase Wintona, kde se nečekaně potkal s "dětmi", kterým zachránil život, ovšem toto brony video logicky nemá a ani nemůže mít takovou váhu (tu část se vstáváním vždycky probrečím), jen to je taková milá zajímavost).

Asi takhle: EqD komentář: "Who knew MLP would become one of the biggest things in the world?". Kecy, pánové, kecy Twilightoops

OT:
Případným zájemcům o N.W. doporučuji tento setřih dokumentu Síla lidskosti: https://www.youtube.com/watch?v=twtNiWDN428 - je zvláštní, jak moc se tam vyskytují prvky společné i pro bronies (nutkání být lepším člověkem a pomáhat ostatním). To zkrátka není o ponících. To je o lidech. Nebo spíš v lidech. Je jasné, že každý má své hrdiny a životní příběh, který jemu samému připadá jako vrchol světa, a lze je plně chápat, musím bohužel zveličená prohlášení o přínosu toho či onoho ve světle dokumentů jako je SL brát s velkou rezervou. Což si ale pak někteří vykládají stylem, že jejich důvody neberu nebo se jim dokonce posmíváme. Kterákoliv přehnaná zpověď průměrného bronyho bledne ve světle videí typu "Restoring Faith in Humanity", byť je nutné uznat, že i mezi bronies jsou lidé, kteří by si v těchto videích zasloužili místo na podstavci. Je občas fajn být člověk. A to ne proto, že je lidstvo zkažené, všechno zničí a vyvíjí zbraně, které mohou vyhladit život. Ani proto, že se chceme chovat jako něco lepšího než zvířata, chráníme sebe, cizí, i životní prostředí a pomáme druhým. Ale právě proto, že přesto, že jsme jací jsme, dovedeme dávat jiným naději. Bez války nejsou hrdinové.

John Joseco _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Rozhovor s brony umělcem. Je zde, jak se k tomu dostal, co ho inspirovalo, atd. je to takový příklad pro lidi, kterým chcete ukázat tu kreativní část bronies, byť toho zde moc vidět není (a z mého pohledu, byť jeho tvorba není špatná, nepatří mezi špičku). Není to ale čistě brony kreslíř, protože kreslil už dávno před tím. Čili je to takový člověk, který jaksi "zneužívá" kontroverzní popularitu Ajsmug což se promítlo na počtu shlédnutí jeho účtu. Ale nelze nikomu zazlívat, že kreslí to, co se mu líbí.

Dodatek: Podle všeho jsou tyto dokumenty 2-3 roky staré, tudíž ne zrovna aktuální. Například jeho tvorba se od této doby velmi zlepšila. Každopádně i tak dokument nezobrazuje jeho lepší stránky jako člověka, a očividně u některých "jinak smýšlejících" lidí může vyvolat mylné názory.

Můj názor na "dojem" z dokumentu byl zpochybněn, proto přidávám odkaz na protinázor: http://bronies.cz/Vlakno-Bronies-dokumen...#pid458981


Megan Youmans _ The Traveling Pony Museum _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Nejdelší, přes 20 minut dlouhý kousek, v dnešní sérii. Je to u putovní sbírce "artu", což zahrnuje plyšáky, figurky, obrázky (reálná úvodní kniha z S01E01), sbírka dopisů broníků (co se naučili) "Dear, Princess Celestia", atd. Jde o brony tvorbu, takže pro některé lidi může znít "muzeum" trochu zavádějící, ale je nutné si uvědomit, že muzeum nerovná se retro nebo historie (anglický slovník uvádí jako jeden z překladů slovo "galerie"). Jinak je to spíše plánovací dokument, tj. ukazuje, jak se taková věc organizuje. Je to ale dost úzce zaměřený dokument, takže jde o to, jak moc vás zajímá tento typ brony aktivity. Například pro mne to moc záživné nebylo. Své diváky si to nejspíš najde i mimo brony komunitu, ale půjde spíš o lidi, kteří se o něco podobného chtějí pokoušet. Což já nejsem, takže i když normálně by mne to u jiného tématu/akce třeba bavilo, tentokrát za sebe nemohu doporučit. Tomu způsobu přepravy v 10. minutě bych teda ale moc nevěřil. Druhá polovina je už trochu zajímavější, pokud vás zajímá organizace conu a nemáte představu, co vás čeká. Na konci došlo k předání oněch dopisů do rukou Lauren.


Mr. _ Mrs. Cake _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Cosplaye. Dokument se zaměřuje na pár dvou lidí, kteří se rozhodli cosplayovat známou pekařskou dvojici. Protože téma cosplaye mne zatím nepřestalo až tak moc bavit, tak mi to přišlo jako docela zajímavý pohled do zákulisí. Nicméně k tomu lze dodat, že jde o stejnou atmosféru, jakou byste zažili na všech větších conech, které mají cosplaye - https://www.youtube.com/watch?v=bbC4XG-L1sE oh yeah! Ale pokud jste se dosud nenabažili atmosféry na dálku, totou další dávkou podnětů rozhodně nic nezkazíte. A Smooze!!!


Sethisto, Equestria Daily's Editor in Chief _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Rozhovor s jedním z tvůrců EqG, takže je to spíš pro bronies samotné. Občas se zde mihnou odkazy na jiné weby, které možná třeba neznáte (ale divil bych se). Takový náhled do zákulisí lidí, kteří mají na starosti podobné weby. Spíše vhodné pro samotné bronies si trochu rozšířit obzory (já jsem Sethista viděl prvně v životě zde, a znám ho spíš jako Trixie podsouvače na EqD). Běžný člověk mimo fandom asi nebude mít potřebu se seznamovat s někým, kdo "někde dělá stránky".


The Berlin Pirate Party _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Informace o bronymu/bronies, který je členem pirátské strany. Prakticky to ale není moc informativní, protože bronym se může stát každý, a na které židly sedí, to není moc důležité. A u některých lidí už sama pirátská strana není moc oblíbená. Jinak je tam přebytek informací, které se opakují - po 30 dokumentech vám už polezou ušima Pinkiesmile (mám rád poníky, protože ten seriál je.. bla bla bla). Osobně bych tohle lidem typu vaší babičky, které chcete přesvědčit o normálnosti, raději neukazoval Pinkiesmile To už si spíš sežeňte něco s Obamou.


The Slik Family _ BRONIES 2 More Unexpected Fans of My Little Pony

Nahlédnutí do života "běžné" bronijské rodinky Pinkiesmile Jejich dcera mimochodem vyrostla na třetí generaci. Matka zase sbírá G1. Takže by se dalo říct, že to je takový dokonalý prototyp bronies, kteří se tolerují, chápou (v rámci rodiny), a sdílí své zážitky, nezpochybňují zájmy toho druhého. Hezká ukázka pro ostatní, že to prostě jde.



Tím jsme už v polovině souhrnu. Uvidíme, jestli i někdo další má svůj oblíbený dokument, o kterým by rád dal vědět světu. Pokud ano, klidně ho sem vpište..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze - od Martin - 09.01.2015, 18:42

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)