Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze
#6
@Melgarh:

Jak jsem již napsal, jde o můj subektivní pohled (z určitých důvodů se už dlouho nesnažím o něco jako objektivní názor)

A pojem "zneužívání" kontroverzní popularity většinou myslím v tom smyslu, že pokud se podíváte na kterýkoliv jeho neMLP obrázek, má někdy až řádově menší počet shlédnutí a komentářů než subjektivně stejně kvalitní MLP/Pony obrázek. To, jestli je nebo není jeho tvorba NFSW (mimochodem, z toho, co se mi zobrazilo, tak není) s tím nemá vůbec co dělat. Je to takový můj "technicus terminus", který může být pro spoustu lidí zavádějící (spíš je to neologismus/novotvar/patvar/blábol, ale to je vedlejší).

Nehodnotím nikoho jako člověka, hodnotím dokument a to podle toho, jak mi informace předkládá. Nemůžu za to, že v dokumentu jsou zobrazeny jen jeho nejstarší věci (a od té doby, jak jsem si teď zjistil na jeho DA stránce - http://johnjoseco.deviantart.com/gallery...M?offset=0 - jistě pokrok udělal, stále sice ne úplný top, ale je to kvalitní tvorba). Není to sice pravidlo, ale jakmile je na obrázku poník, nebo lehká erotika (nebo lépe obojí), jde počet komentářů/shlédnutí do tisíců/statisíců. Které obrázky jsou v jeho tvorbě nejoblíbenější, byť nekreslí jen pony tvorbu (http://johnjoseco.deviantart.com/stats/gallery/)?

Nemohu si sice paušalizovat, ale já mu třeba svojí tvorbou nesahám ani po kolena, a většinou kreslím blbosti. A co je z mé galerie nejvíc oblíbené? Samozřejmě poníci..

Kromě toho, autor výslovně v dokumentu zmiňuje, že používal DA účet už před tím, a že uvažoval spíš nad jeho smazáním (co jsem pochopil - i kvůli zobrazenému grafu -, tak kvůli ne tak vysoké návštěvnosti). Teprve až když začal kreslit poníky, a přišli bronies, tak mu raketově vzrostla návštěvnost. Ovšem, určitě se mohu mýlit. Proto jsem jen rád, když sem někdo napíše i svůj názor.

Kreslil už před tím (podle dokumentu už od děství), a byť má v účtu i nepony tvorbu, která nyní převažuje?

Průměrná osoba daného člověka nezná. Pustí si dokument. Můžete s tím nesouhlasit, ale jaký názor si udělá, to je jen na ní. Já jsem si dejme tomu dal tu "práci", abych se podíval i na jeho stránky, a bohužel nemohu říct, že by mne to předsvědčilo o opaku.

Podle data obrázků zveřejněných v dokumentu (rok 2011) jsou to velmi staré záběry. Tudíž se nemohu divit, že tam tebou uveřejněná informace o jeho nezištnosti není. A jako člověka si to v tomto případě velmi vážím. To ale stále nemění nic na tom, co jsem si o něm myslel z tohoto dokumentu.

Jistě, že to mohu říct. Spousta animátorů umí bezvadně svou profesi, co se týče ovládání flashe, a je velká spousta talentovaným umělců, kteří umí nádherné poníky nebo vysoce kvalitní obrázky z hlediska kresby, poselství nebo co daný obrázek v člověku vyvolá za pocity. Kolik z těchto lidí dělá skutečně originální tvorbu (ač to zní tvrdě, malovat poníky nebo dělat poníkovské epizody či remixy písniček není originální tvorba, ale jen odvozená). Neříkám, aby někdo opouštěl oblast, ve které se cítí jistě (když někomu jdou poníci, nepůjde přeci sám malovat třeba auta), ale byli by tito lidé i stejně tak známí, kdyby se pony tvorbě nevěnovali? Relativně ano, ale absolutně ne, protože tam třeba nebude tak velké publikum.

Většinou považuji lidi, co umí kvalitně kreslit, i za tak chytré, že si to uvědomují. Ale upozorním, že to na nich vůbec nekritizuji. K tomu to není chyba autora. Navíc, podle sebe soudím tebe, jak se říká.

Spousta lidí kreslí pro radost a ne pro slávu. Ale když někdo léta (drsně řečeno) "živoří" a chce s tím seknout, a najednou přijdou poníci, a má úspěch, a kreslí už převážně jen poníky, je to podezřelé.

S mým přístupem jistě nebudeš souhlasit, protože máš svůj pohled na věc, a byť to možná bude znít divně, já mu rozumím a souhlasím s ním (a tím, co jsi tu napsal - řekl jsem o něm něco špatného, protože jsem neměl úplné informace, ale právě proto jsem se na ten dokument díval, a neuvedl jsem jeho lepší stránky, jelikož jsem je neznal), ale jako takový popisek onoho dokumentu z mé strany zůstane nezměněn (aktualizuji ho ale o pár informací).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze - od Martin - 09.01.2015, 21:07

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)