Anketa: Jaké je podle Vás lidstvo?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
dobré
21.74%
5 21.74%
zlé
39.13%
9 39.13%
neutrální / nevím
39.13%
9 39.13%
Celkem 23 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je?
#10
Martin: jinak ja sem velkej vyznavac evoluce a Darwina atd ale to se podle me s Bohem nevylucuje (to koneckoncu ani ti mimozemstani). ja verim v Boha od detstvi, mel sem pocit ze "neco" nad nami je, pak diky jednomu spoluzakovi sem se dostal ke krestanstvi. jezisovo uceni sem si vzal za sve ale zklamalo me jaci byli skutecni verici (no dost casto se podle Krista nechovali) a taky ze proste dost veci z bible brali jako danou minci (ja rad nad vsim premyslim, tzv kriticke mysleni) takze sem prestal byt krestanem (ale v krista verim porad) pak sem narazil na ty vychodni smery (hlavne hinduismus a buddhismus). U Buddhismu se mi libilo ze Buddha rika ze otazka boha neni dulezita, on tvrdi ze je jedno jestli je nebo neni (sam nikdy nenaznacil to ani ono) ale pro cloveka je mnohem dulzitejsi jeho karma a to aby dosahl osviceni a vymanil se tak z kolobehu znovuzrozeni (a tedy utrpeni). Krasne to shrnul lama Ole, rekl neco jako: verte si v jakeho boha chcete, ale podle me neni dobre verit v boha, ktereho bych nechtel mit ani za souseda (napr Allah Pinkiesmile ). takze sem si usel v zivote uz kousek po ceste duchovniho hledani a sem za to vdecny protoze si myslim ze mi to hodne dalo a to i v pripade ze by se nakonec ukazalo ze zadny buh neni Pinkiesmile

jinak k te vymluve na "vyssi princip" - tady to je taky otazka pohledu - tobe to prijde jako alibismus, me zas u vetsiny lidi prijde jako alibismus pristup "zadne duchovno neexistuje - je to blbost, nebudu se tim obtezovat" a pak si takovy clovek zije jak chce. My "postizeni" naopak nad tim premyslime a resime "chovam se dobre?delam ted dobrou vec nebo spatnou?" takze by se zas dalo rict ze ti neverici to maj jednodusii - nemusi to resit Pinkiesmile

baginsses: Satan - no je zajimavy, ze podle tzv. Satanske bible vlastne satanista neni zly clovek. Oni se jen obraceji oproti krestnastvi ktere rika "nastav druhou tvar" "miluj blizniho" atd tak naproti tomu satanisti (teda ta jedna vetev) tvrdi, ze mas milovat hlavne sebe a nenastavovat druhou tvar ale vratit ranu atd. Oni nerikaji ze mas pachat zlo, naopak mas ctit ostatni atd ale na prvnim miste mas mit sebe....

PS: no existence satana, to sou ty neprenositelny zazitky - predstav si ze udelas neco ne zrovna spravneho, pak des na urad , tam si vyjedes listecek na tom strojku s poradim a tam je napsano:

Vase cislo je 666
Dekujeme vam

Rainbowlaugh
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je? - od Mácaman - 12.01.2015, 17:08

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)