Anketa: Jaké je podle Vás lidstvo?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
dobré
21.74%
5 21.74%
zlé
39.13%
9 39.13%
neutrální / nevím
39.13%
9 39.13%
Celkem 23 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je?
#14
@Martin: tak primy historicky dukaz o zivote Jezise neexistuje, ale je hromada neprimych a navic ten jeho pribeh je tak zvlastni ze verim ze se to stalo - chudy rabin, ktery zacne kazat do te doby neslychane veci - "Kralovstvi nebeske nosis ve svem srdci" "Miluj blizniho jako sebe sameho" atd...zacli za nim chodit lidi no a oficialnim ziovskym predstavitelum se to prestalo libit tak se ho zbavili - dost uveritelny pribeh - vzdyt jak dopadl Hus o 1500 let potom, kdyz ty jeho myslenky hajil? dost podobne....A i kdyby nezil -ty jeho myslenky v bibli sou podle mehodne nasledovani at uz je rekl kdokoliv.Ja mam z noveho zakona nejradeji ty pasaze kde kristus primo mluvi - podle me by stacilo aby tam bylo jen to. jinak sou apokryfni evangelia a oficialni cirkvi neuznane jezisovy vyroky - ja osobne mam nejradeji tento:

Tomáš 2
Ježíš řekl: Nepřestávat se svým hledáním má ten, kdo hledá, dokud nenalezne. A až nalezne, bude otřesen a když bude otřesen, bude se divit a stane se pánem nade vším, co jest.

.... ja si myslim ze rozpoznat dobro od zla - s touto schopnosti se podle me rodime a nebude to jen vlivem genu ze se v minulosti vyplatilo urcite chovani. Vem si sam sebe - vzdy kdyz mas na vyber co udelat, urcite sam ve sve dusi vis, ktera volba je spravna a ktera ne. otazka je jak to vis - i kdyz stojis pred volbou kterou si nikdy v zivote cinit nemusel. na zacatku bible je znamy pribeh adama a evy - pojedli ovoce ze stromu POZNANI DOBREHO A ZLEHO. Ja si to predstavuju tak ze nejakej australopithekus prastil jinyho na africky plani sutrem do palice a doslo mu ze neudelal dobre - v tom okamziku se ze zvirete stal clovek. Poto sem hlasoval ze lidstvo je dobre - pres vsechny vyhrady
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je? - od Mácaman - 12.01.2015, 20:56

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)