Anketa: Jaké je podle Vás lidstvo?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
dobré
21.74%
5 21.74%
zlé
39.13%
9 39.13%
neutrální / nevím
39.13%
9 39.13%
Celkem 23 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je?
#30
Martin: ne nebrzdi - ja to jen nemam cas cist ted takhle pres den - vecer sednu k pc a dozenu toPinkiesmile

ja si nemyslim ze dobro/zlo sou umele vytvorene ale dejme tomu ze ano - myslel sem to tak ze neco co si lide vytvori vlastne taky existuje - MLP si vymysleli lide a nemuzes rict ze by serial neexistoval...ale to je jedno - kdyz ted pujdu a rekneme vykradu pokladnicku v kostele , tak sem nejak jednal - v tomto pripade zle - takze ty kategorie existovat musi...

desatero - desatero je skvele ale ja postupne dosel k zjednoduseni na jedno prikazani:

Muzes cinit vse, co neublizuje

zni to jednoduse ale musi se nad tim premyslet, kazdy cin muze mit dusledky, ktere si ani nedovedeme predstavit - proto je desatero lepsi - je pro lidi jednodussi a rika jasne muzes tohle a tamto ne - u toho meho jednoho se musi premyslet

prikazani o jednom bohu - tam problem nevidim - chapu to tak ze je jen jeden buh stvoritel (a my hloupe lidstvo mu davame ruzna jmena a vlastnosti - hospodin, allah , krisna atd - ale to porad jeden a ten samy buh). prikazani rika ze si nic/nikoho nemuzes povysit nad tohoto boha ani uctivat to misto nej. pokud de o polytheisty (napr hinduisty) tak tam je spousta bozstev ale jeden buh je zpravidla hlavni (v hinduismu krisna - stary vtip: hada se Siva a Brahma kdo je vetsi - siva se zvetsi na velikost planety, brahma na velikost slunce,pak se ozve krisnuv hlas: "vidite tamhle v nekonecu ten obrovsky valec ktery nikde nekonci a nezacina? to je kousek meho penisu")

pak sou tu samozrejme takove ty filozoficke paradoxy - to maji v oblibe zide - napr: muzu zabit 1000 lidi kdyz vim ze tim zachranim milion?

pak sem chtel jeste poznamenat k vam co verite ze dobro a zlo si lide vytvorili na zaklade evolucnich tlaku a nezbytnosti takovych pravidel pro fungovani spolecnosti - tady se otevira dalsi smer debaty - klasicke psychoanalyticke dilema- co je motorem lidskeho jednani - klasicka trojka: Freud - sexualita, Adler - touha po moci(ovladat druhe), Jung - archetypy
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je? - od Mácaman - 13.01.2015, 18:23

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)