Anketa: Jaké je podle Vás lidstvo?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
dobré
21.74%
5 21.74%
zlé
39.13%
9 39.13%
neutrální / nevím
39.13%
9 39.13%
Celkem 23 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je?
#39
@Martin:
Citace:Ať už daná debata má nebo nemá nějakou úroveň (kterou si ovšem určujeme každý podle sebe). Pro Jamise jsou zřejmě "hospodské" debaty pod úroveň, pak se ale divím, že mu nevadí pokecy na srazech bronies v čajovnách, v parcích nebo restauracích a nebo ve spoustě zdejších vláken. Zřejmě asi každý máme jinou představu o tomto pojmu. Zřejmě si pleteme "hospodskou" a hospodskou. Což je ale (nejspíš) v pořádku (jiný názor, taky názor).

*sigh* jsi horší, než moje bývalá Rainbowlaugh stejný přístup, stejné argumenty, stejné nepochopení problému. Až se divím, že jsme spolu (míněno má bývalá přítelkyně a já) vydrželi bez pár měsíců dlouhých 10 let. No alespoň mám tu zkušenost - některé věci prostě nepochopíte, protože to vyžaduje smysl, který vám chybí. Tvůj závěr je chybný - debaty v nevážném duchu mi nevadí a rád se jich účastním, stejně jako debat vážných. Myslím, že máme oba přibližně stejnou představu, co to je hospodská debata - klidně to můžeme definovat, ale nemyslím, že se lišíme.

Okej, jeden z posledních pokusů ti vysvětlit, v čem je při debatě s tebou problém - a aby nedošlo k mýlce, já to myslím zcela vážně: je to ta součást projevu, která ti chybí (či, ač je to mnohem méně pravděpodobné, ji považuješ za zcela nedůležitou) a zbytek populace ji běžně používá a řídí se jí. A věc, kterou nechceš/nedokážeš přijmout je fakt, že absence tohoto faktoru není totéž, jako kdyby se k němu nepřihlíželo. Jenže když ji nevnímáš, je těžké pochopit, že je tu něco navíc (asi stejně jako vysvětlovat někomu, kdo se narodil slepý, jaké to je vidět). Takových lidí je spousta, stejně jako lidí mého typu, kteří mají téhož víc, než většina populace (a s tím spojené výhody i nevýhody).

Hospodská debata má tu výhodu, že se tenhle faktor nebere tolik do úvahy, protože převážně nevážně. Z projevu je to obvykle poznat (byť to není explicitně zmíněno) podle mnoha specifických věcí: v realitě je to hodně patrné, na Internetu méně, ale taky se to dá. Tobě tenhle skill chybí, takže tvůj projev působí po téhle stránce těžce chaoticky. V odborné diskuzi to vadit nemusí, při filosofických otázkách je to horší, protože tam je to potřeba. Ovšem fakt, že podobný chaos vládne i ve tvém projevu na technická témata (viz. naše diskuze v Matematických problémech), tak extrahování informací z tvého projevu zabere tolik energie, že to prostě za to nestojí. Viz třeba když jsem ti řekl, že v matematice není místo pro dojmy, ale že tam fungují důkazy, tak jsi to komentoval slovy "To tomu mám jako věřit, když to nějaký matematik dokázal? Mě se to nezdá, takže to dost možná bude jinak."... je to do nebe volající projev nepochopení.

Rozhodně nejsi sám - kromě tebe takhle funguje třeba Gris, nebo Darm.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je? - od Jamis - 15.01.2015, 15:52

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)