Anketa: Jaké je podle Vás lidstvo?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
dobré
21.74%
5 21.74%
zlé
39.13%
9 39.13%
neutrální / nevím
39.13%
9 39.13%
Celkem 23 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je?
#42
Martin: zacnu od tveho konce - "je dobro/zlo v člověku dané geny nebo výchovou? " to by me prave zajimalo. ja kdyz mluvim o zlu mam na mysli skutecne zlo (sadisticke vrazdy , znasilneni, biti vlastnich starych rodicu, tyrani deti a dalsi "lahudky" o kterych cteme denne v novinach. ja bych ti dal precist jeden clanek (mozna si ho cetl - jeden pripad v Polsku) ale byla to i na me dost silna kava a to sem otrlej a cynickej azaz, tak ti nechci kazit naladu. nemyslim jako zlo to, ze nekdo z hladu neco ukradne atd....a to by me zajimalo proc lide delaji. a jestli je to vrozene? na prima zoom davali dokumenty o seriovych vrazich, jeden se jmenoval "Nejvetsi zlo", byla to vlastne takova hitparada takovychto nejhorsich pripadu historie a zkoumali tam jestli ti lide byli takovi vychovou nebo uz od narozeni. no a minimalne u jednoho pripadu ten doktor tvrdil ze ten clovek se s temito predpoklady uz narodil. tomu se mi nechce moc verit, ale logiku to melo neuprosnou. no a pokud by se lide mohli uz zli rodit - znamenalo by to neco i pro nasi debatu o dobru?

PS: nedalo mi to se nekounout co pises Jamisovi Rainbowlaugh ja myslim ze jen oba mate jinej styl mysleni a vedeni debaty, tot vse...Pinkiesmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Úvaha: Proč lidé konají dobro? A to je? - od Mácaman - 15.01.2015, 20:05

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)