Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky
#15
Do dalšího rozhovoru sem si pozval hosta od naších bratrů a sester ze Slovenska.  Twilightsmile Jde opět zde na fóru o velmi známou osobu. A tou dotyčnou osobou je Oggy123.

Tak jako každého, tak i tebe se nemohu nezeptat, jak si přišla ke své přezdívce?
Niektorí zrejme poznajú seriál Oggy a šváby a tak ich pri pozretí na moje meno napadne hneď ten seriál. Keď som bola malá sme sa s bratom pozerávali na tento seriál a mala som ho celkom v obľube. Raz som si chcela zahrať na notebooku hru CS 1.6 a brat nevedel aké mi má dať meno a tak tam napísal Oggy. Časom som si k tomu pridala 123.
Jo, tak ten seriál taký znám. Musím říct, že některé díly byly opravdu hodně zábavné. Co ty a MLP, jak ses k seriálů vůbec dostala, respektive k Bronies komunitě?
K seriálu som sa dostala okolo novembra 2012, keď mi jeden kamoš poslal Smusovu paródiu. Pozrela som si to a zapáčilo sa mi to. Po pozretí všetkých paródií ma zaujímalo o čom originál vôbec je. Spýtala som sa kamoša, či sa pozerá aj na originál, no on mi samozrejme klamal, že nie. Časom som mu povedala, že by som si chcela pozrieť originál a zrazu mi poslal všetky diely aj s titulkami. Vo videi bolo vždy napísané, že to preložila skupina Bronies.cz a tak som tam raz zavítala a od tej doby tam som. Aj keď priznám sa, že najprv som mala problémy s registráciou, pretože mi nechcel prísť aktivačný e-mail Rainbowlaugh .
Přes tu parodii od Smusy se k MLP dostal snad, skoro každý s kým sem se bavil. Je pravda, že ta parodie se mu opravdu povedla. Čím tě seriál tak oslovil? A změnil se po té nějak tvůj pohled na okolí? A jak reagovalo tvé okolí, když se dozvěděli, že sleduješ zrovna tento typ seriálů?
To máš právdu. Seriál ma vlastne oslovil celkovou pointou ale aj animáciou, príbehom, hudbou a postavami. Pamätám si, keď som začínala s MLP a už vtedy som si hovorila, či tam bude častejšie ,,Tá biela princezná" Rainbowlaugh .
Či sa mi zmenil pohľad na okolie? Dostala som do hlavy detektor MLP. Predtým som o tom poriadne ani nevedela no zrazu to vidím všade Rainbowlaugh .
Rodičom to bolo nejako jedno, pretože na rôzne seriály/pohádky sa pozerám stále. Aj keď im bolo trocha divné, že zrovna My little Pony. Kamošky z toho boli trochu mimo no zvykli si na to a pár dielov videli aj ony.
A koho máš ze seriálů nejraději? Kdo tě nejvíce oslovil?
Najviacej ma oslovila Celestia aj keď sa v seriály nevyskytuje často. Skrátka mi hneď padla do oka. Inak z mane 6 mám obľúbenú Twilight. Trocha ma aj vystihuje tým ako sa učí a snaží sa mať vo veciach poriadok. No okrem toho ma vystihuje dosť Fluttershy, pretože som plachá ako ona.
Za mě musím říct, že z mane 6 sem si nejvíce oblíbil Dashie. A z těch ostatních to bude jednoznačně Derpy. Ta prostě nemá chybu. Hlavně teďka v tom 100 díle, byla naprosto okouzlující. Jak ses dostala k malování a jak dlouho už se mu věnuješ?
Derpy je super ale nad ňou mám ešte pár poníkov, čo sú pre mňa lepší Rainbowlaugh Maľovaniu sa venujem vlastne už od školky. Vždy ma to bavilo. No aktívne som začala kresliť až po tom, čo som sa dozvedela o MLP a o Bronies. To som vlastne začala kresliť aktívne na PC, pretože som raz zablúdila na Bronies Livestream, kde práve kreslil Terok a jeho kreslenie ma očarilo. Povedala som si, že tak chcem kresliť aj ja.
A co se ti na tom digitálním malování líbí více oproti tomu klasickému?
Hlavne to, že ak niečo pokazím môžem to ľahšie zmazať a opraviť. Keď nakreslím napríklad malú hlavu tak to ľahko zväčším. Zato na papieri by som to musela celé zgumovať a trvalo by to aj dlhšie. V digitáli je super aj to, že tam sú tie vrstvy a tak sa aj ľahšie vyfarbuje a tieňuje.
Kde hledáš inspirací pro své obrázky? Je to hlavně seriál, ostatní výtvarníci, nebo ji hledáš úplně jinde?
Inšpiráciu si beriem vlastne zo všetkého. Niekedy je to okolitý svet, niekedy iní výtvarníci a niekedy seriál. Hlavne poslednú dobu si beriem inšpiráciu zo seriálu, pretože sa snažím ku každej epizóde 5. série nakresliť nejaký obrázok. No, keď som začínala som brala inšpiráciu hlavne z iných výtvarníkov. Snažila som sa priblížiť k ich štýlu a dostať sa na úroveň akú majú oni.
Když si už zmínila tu 5. sezónu. Jak moc tě ovlivnila, co se týče tvorby a jaký máš zatím na ni názor?
Donutila ma kresliť častejšie poníkov, pretože poslednú dobu som kreslila hlavne Sonica. 5. séria sa mi zatiaľ veľmi páči a teším sa aj na ďalšie diely. Dúfam, že sa tam objaví to, čo by som chcela vidieť a to je hlavne diel s Celestiou a Lunou.
Máš nějakého oblíbeného umělce? A čím tě tak zaujal?
Čo sa týka zahraničných a akuálnych tak to je SilFoe, pretože ma zaujal jej Royalsketchbook, StePanda, pretože kreslí Celestiu a Myly14, pretože sa mi strašne páčia jej obrázky Sonica. A čo sa týka cz/sk tak tých je veľa. Cally, Frolda, Vlče, Baterka, Antošík... Samozrejme je ich oveľa, oveľa viacej len títo ma napadli ako prví.
Je pravda, že nadaných výtvarníku máme opravdu hodně. A někteří se směle můžou srovnávat s těmi zahraničními. Kdyby si měla vybrat jeden svůj obrázek s kterým si naprosto spokojená a jeden, který se ti, ale vůbec nepovedl. Tak jaké obrázky by to byly a proč zrovna tyto?
Čo sa týka najlepšieho pony obrázku tak to je tento: http://oggynka.deviantart.com/art/Celest...-458495050
Nechala som sa inšpirovať autorom Jack-a-Lynn. Celkovo sa mi páči štýl akým som to nakreslila a to zobrazenie Celestie. A najlepší celkovo tak to bude zrejme toto:
http://oggynka.deviantart.com/art/League...-468009919
Dala som si na tom naozaj záležať a s výsledkom som dosť spokojná. Hlavne sa mi celkovo podarilo to osvetlenie. S tým mám väčšinou problémy.
A najhorší obrázok bude zrejme toto: http://nd06.jxs.cz/136/324/8534f3289c_101170620_o2.png
Predsa len bol to môj prvý obrázok v Paint Tool Sai a prvý pony obrázok v PC.
Co se týče toho druhého obrázků, tak na to, že to byl tvůj první pokus v PC, tak vypadá opravdu hezky. A neříkám to jen z toho důvodů, abych ti udělal radost, ale myslím to naprosto upřímně. K tomu prvnímu se nemá cenu vyjadřovat, je naprosto dech beroucí. To mé pokusy v PC dopadnou vždycky katastrofálně. Proto se raději věnují tomu klasickému kreslení. Co se ti na malování všeobecně líbí nejvíc? To, že se dá u toho dobře relaxovat nebo úplně něco jiného?
Tak to naozaj díky Pinkiesmile . Vždy je super, keď mi niekto pochváli alebo zkritizuje tvorbu. Pri maľovaní sa dá dobre odreagovať alebo "zrealizovať" našu predstavu. Mám nejaký super nápad a tak to nakreslím alebo ešte lepšie zanimujem. Okrem toho si môžem obrázok vytlačiť a povesiť napr. na stenu. A nemusí to byť rovno tlačené. Môže to byť aj originál na papier. Inak obrázky poslúžia aj ako dobrý darček. A ja osobne sa pri kreslení aj často zasmejem. Pretože než nakreslím konečne niečo poriadné tak tak to prejde od neidentifikovateľného objektu k niečomu poriadnému. A zlepší to ešte kritizovanie od mojej kamošky, ktorá sa občas pozerá cez zdielanie ako kreslím.
U mě je to hlavně o ty relaxaci. Jednoduše jak se říká "vypnu" a nechám se vést jenom svými představami. Jaká je tvá nejoblíbenější epizoda ze všech sérií MLP?
Moja najobľúbenejšia epizóda je 9. epizóda z 5. série a to Slice of Life. Áno, táto epizóda bola proste mega a minulú Sobotu u mňa obsadila 1. miesto. Tá epizóda obsahovala snáď všetko. Dokonca tam boli aj princezny! Predtým to bola Make New Friends but Keep Discord.
Bez debat. Ta 100. epizoda opravdu stalo za to. Kromě ni se mi, ale ještě hodně líbil 5. díl této sezóny (Tanks for the Memories) a na třetí místě by byl poslední dvojdíl 4. série. Ten byl naprosto epický. Na konci ten souboj s Tirekem prostě neměl chybu. Byl bombastický. Čemu se kromě malování věnuješ dále? Jaké jsou tvoje další koníčky? Prostě, co by si ráda ještě na sebe prozradila?
Jop. Dvojdiel 4. série bol proste totálne epicky. No tak okrem maľovaniu sa venujem animovaniu. Pár animácii som dala už aj na Bronies.cz. Inak trávim voľný čas hraním hier. Poslednú dobu najčastejšie hrávam Sonica, ale okrem neho hrám aj ďalšie hry ako napr. LoLko, Csko, Terraria, Wowko a rôzne staré hry. Samozrejme je toho viacej. Inak rada chodím von s kamoškami a venujem sa Youtubu.
A máme zde poslední otázku. Co by si ráda vzkázala svým fanouškům?
Každému môjmu fanúšikovi hlavne ďakujem, že sa mu moja tvorba páči a hocijakým spôsobom ma podporuje. Inak ak máte nejaký sen tak za ním určite bežte. A samozrejme ďakujem za pozvánku do rozhovoru. Pinkiesmile .

Tímto bych ti chtěl moc poděkovat, že sis udělala na tento rozhovor čas a popřát ti, nejen do tvé tvorby, hodně štěstí.
Díky a nie je zač. Rada som sa zúčastnila tohto tvojho "projektu"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky - od sc@lix - 24.05.2015, 18:58
RE: Sc@lixovy rozhovory s vytvarníky - od sc@lix - 18.06.2015, 09:35

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)