Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sborník bronies autorů a ilustrátorů 2014
#15
Dneska jsem se prokousla první polovinou, takže zde mé prvotní dojmy na jednotlivá díla.

Celestia Regina Noctis
Emotivní povídka, ve které hrají hlavní roli city všech zúčastněných, autor zde využívá vztahy mezi princeznami, a vychází se svého headcannonu. Přiznám se, že jsem trochu přeskakoval řádky, takové citové líčení není vůbec pro mě a povídky bez aktuálního děje se mi dost špatně čtou.
I přesto myslím, že Discordian odvedl slušnou práci, s příběhem, který je spíše o vyprávění jiného příběhu.

Trochu mě zklamalo, že ilustrace jsou dosti střídmé, a nevypadají, že jsou inspirované povídkou.

Kopýtka od mydlinek
Tahle povídka se mi četla velice dobře. Lehce napsaná, bez zbytečné omáčky. Příběh bych označil za hořkosladký. Je zcela jistě zajímavý, dává nám nový a nevšední pohled na tak známého obyvatele Ponyville. Já osobně bych se možná více rozepsal o Parasol, přijde mi to jako důležitá postava v Soapině životě, která nedostala dost prostoru.
Ale i tak povídka funguje velmi dobře, stejně jako u té předchozí je to vlastně headcannon teorie, podaná z první osoby.

Ilustrace se mi líbily, sedí k ději a jsou roztomilé.

Má nejdražší lilie
Jak jde vidět, tak s Froldou sdílím dva stejné oblíbené poníky - Celestii a Fleur.
Jeho povídka je milostná story, klasická, a sladká zároveň. Přiznám se, chtěl bych být v Pantsyho kůži.

Illustrace se mi velice líbily. Sedí k ději, a také k jeho emočnímu průběhu. Druho kresbu si asi dám na pozadí počítače.


Zebří píseň
Rivelova povídka je jako vždy plná emocí, magie přátelství a lásky, líčení přírody, něhy, a mnoho dalšího.
Kdybych měl malé děti, tohle bych jim v klidu četl před spaním. Musím ale říct, že jsem u čtení sám málem usnul, protože i přes velký rozsah textu je tam děje pomálu. Ale je zjevné, že děj tady nehraje hlavní roli, a někomu, kdo nemá duši básníka nebo dítěte (jako třeba já) se to bude táhnout.
Povídka velice solidně napsaná, ale jediná věc, která se mi nelíbila, je že Rivel nerozvinul dost Zecořin příběh původu, tedy alespoň tak, jak bych to udělal já.

Ilustrace jsou krásné, ale na zeď bych si je nepověsil. Nic proti baterce, ale ta Zecořina tvář vypadá... divně.

Motýlku, mám tě ráda
Jej, další love story. Tentokrát je to Discord x Fluttershy.
Přiznám se, že tady mám docela bias, Fluttershy, a Discorda obzvlášť, moc nemusím, a druhou polovinou povídky jsem tak nějak proplul. Naštěstí tam jsou i odtaní poníci, takže jsem tak moc netrpěl.
I tak bych chtěl oba autory pochválit, text je dobře napsaný, a ilustrace vypadají, jako by je někdo vytáhl přímo ze show.


Strada2000 + Lolopolko
Všechny tři básně jsou velice jednoduché, dobře napsané, a mají jasný smysl. V poezii se moc nevyznám, takže gramaticky soudit nemůžu, všechny tři jsem si ale užil a autor má ode mě palec nahoru  Pinkiesmile
Illustrace jsou decentní a hodí se

Chodit v jejich podkovách
Tahle povídka se mi líbí z několika důvodů - je netradiční, zahrnuje člověka v Equestrii, a její smysl není nic jiného než bavit.
Keranis moc dobře věděl, co dělá, jeho práce má znaky show samotné, něco takového bych si mohl v klidu přestavit jako díl FiM. Rychlá, ztřeštěná jízda zábavním parkem, takhle by mělo psát více lidí. Palec nahoru tobě i tvému ilustrátorovi.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Sborník bronies autorů a ilustrátorů 2014 - od RadlanJay - 23.07.2015, 23:21

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)