Anketa: Vaše sex. orientace?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Heterosexual
55.11%
97 55.11%
Bisexual
16.48%
29 16.48%
Homosexual
7.39%
13 7.39%
Pansexual
6.82%
12 6.82%
Demisexual
5.68%
10 5.68%
Asexual
8.52%
15 8.52%
Celkem 176 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Anketa]Sexuální orientace českých Bronies
Ahoj Pinkiesmile když jsem si včera delal denní "svodku" z "těch internetů" narazil jsem na slovo, které jsem dosud neznal. Tím slovem je "Incel" a v souvislosti s čím sem na něj narazil, zjistí během minuty každý, kdo ho napíše do googlu. Protože mě to samozřejmě zaujalo a jsem tvor zvídavý, řekl sem si, že se na tenhle fenomén podívám a začal jsem to googlit. O to, co jsem zatím zjistil bych se tu s vámi rád podělil, protože a/ si myslím, že to s tématem souvisí a za b/ docela sem čumel Rainbowderp . Takže pro ty, kdo nevědí o co "go" viz spoiler...

Incel je zkratka slov Involuntary celibacy (nedobrovolný celibát). Na internetu se tak označují lidé (tedy vlastně muži - k tomu se ještě vrátíme). Kteří nikdy (a nebo téměř nikdy) neměli sex a/nebo romantický vztah se ženou, ačkoliv by chtěli. Žijí tedy v nedobrovolném (vynuceném celibátu). Širší definice říká, že jde o lidi, kteří jsou "sociálně neúspěšní" (nebo nejsou tak sociálně úspěšní, jak by si přáli být, nebo jak si myslí, že by si zasloužili být).

Incelové se domnívají, že za touto neúspěšností stojí příčiny, které oni sami nemají šanci ovlivnit (nejčastěji fyzický vzhled, příp. nějaká forma postižení) a domnívají se, že se jim děje životní nespravedlnost, že jsou nespravedlivě vyloučeni (jak jsem si to soukromě nazval) z "trhu sexu a lásky". To u nich vede k mysogynismu - nenávisti k ženám. Nenávidí ženy, protože s nimi nespí/nerandí, ačkoliv by si to podle svého názoru zasloužili. Nenávidí ovšem také muže, kteří mají sex s ženami a chodí s nimi, zkrátka proto, že je jim podle nich dopřáváno to, co je jim nespravedlivě upíráno. Často také nenávidí homosexuály a to ze strachu, že by je okolí mohlo považovat za gaye (nebo už považuje), i když nejsou, a to protože si dosud nenašli partnerku.

Paradoxní podle mě je, že termín Incel vymyslela a vlastně prvním Incelem byla žena. Tato mladá žena měla v roce 1993 stejný problém, jaký trápí dnešní incely - muže. I když studovala už univerzitu, neměla dosud žádný vztah a nezažila fyzickou lásku. Protože měla přístup k internetu (což v té době nebylo úplně běžné), začala na toto téma hledat informace a mimo jiné vymyslela termín Incel. Pozdeji se jí povedlo se s tímto problémem popasovat a začala navazovat vztahy (nejdříve se ženami a pak i s muži). Semínko fenoménu Incel už ale bylo na internetu zasazeno.

Incelové se začali, jak jinak, sdružovat na internetu. Nejprve na Redditu, kde z původní skupiny foreveralone vznikla velká skupina se 40000 uživateli, kteří si navzájem vyprávěli své traumatické zážitky, které zažili ve snaze navázat vztahy se ženami a které nezřídka končily ponížením. Časem se ovšem začaly hromadit příspěvky nenávistné k ženám, včetně výzev ke znásilnění, což vedlo ke spoustě stížností na skupinu. Pomyslnou kapkou, po které pohár přetekl, byly výzvy na chatu, kde si jeden Incel stěžoval, že závidí svému spolubydlícímu jeho holku a život a že kvuli tomu často pomýšlí na sebevraždu. Jeho kolegové ho začali vyzývat, at ho uspí a, jednoduše řečeno, zbaví ho jeho mužství. To už bylo hodně přes čáru a Reddit skupinu zabanoval. To ovšem vedlo jen k rozpadu na několik podskupin a vznik odnoží na 4chanu a Discordu, kde se Incelové schází doteď. Do těchto skupin, pochopitelně, nesmí ženy a jakékoliv příspevky zastávající se žen jsou banovány (!). Uživatelé jsou také vyzývani, aby se zdrželi popisu svých randících a sexualních úspěchů, i kdyby byly velmi dávného data.

Podle toho, co jsem zjistil, se Incelové dále dělí a to takto:

Incel - člověk který navzdory mnoha pokusům nenavázal téměř žádný úspěšný vztah se ženou
Truecel - člověk, co nikdy neměl sex
Volucel - člověk, který dobrovolně odmítá sex
Fakecel - člověk, který se vydává za Incela, ačkoliv má vztah/sex

Sexuálně úspěšní muži se nazývájí "Chad" a jejich partnerky "Stacy" - oba jsou terčem nenávisti Incelů.

Vyznávají 3 základní filozofie:

Red pill - veří, že neúspěch u žen lze překonat specifickým chováním a "balícími triky", které je ovšem nutno tvrdě trénovat a je to velmi obtížné

Black pill - nevěří, že je možné tento problém překonat. Věří, že jsou přírodou a společností odsouzeni k večné samotě

Blue pill - domnívají se, že důvodem neúspěchu není vzhled, ale charakter človeka, tedy to co je "uvnitř". Jinak řečeno, neviní z neúspěchu okolí, ale sami sebe. (tady se na to musím ješte podívat, moc to nechápu. Podle toho, jak chápu definici Incela, tak Incel, který vyznává filozofii "modré pilulky", vlastně pravý Incel není)

To je zatím víceméně vše, co se mi o tomto zajímavém fenoménu podařilo zjistit (i když je toho víc, zájemci si mohou například vygooglit "few milimeters of bone"). Fakt, že na netu jsou desetitisíce lidí, kteří mohou člověka potencionálně nenávidět jen proto, že má holku (kterou samozřejmě nenávidí také), je pro mě fascinující.

PS: člověka hned napadne, že mnozí brony-haters ale i obyčejní mudlové, by se mohli domnívat, že mezi bronies musí být hromady Incelů. Já si to nemyslím, protože to, že človek nemůže sbalit holku, je jen jednou polovinou definice Incela. Ta druhá je, že kvůli tomu začne nenávidět svět a hlavně ženy, což mi k nám už vůbec nesedí Pinkiesmile muj názor jinak dobře shrnuje definice pojmu Incel v Urban dictionary zde....






"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: [Anketa]Sexuální orientace českých Bronies - od Sójový lecitin - 24.07.2016, 18:42
RE: [Anketa]Sexuální orientace českých Bronies - od Mácaman - 25.04.2018, 12:41
Hvězdná znamení a Bronies - od Mácaman - 20.07.2016, 11:39

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 9 host(ů)