Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble)
#54
No já už BK na BN navrhoval ať to zapne před premiérou dílu, pozve vždycky jednoho člověka přímo z vývoje MLP a dle mého názoru by na něčem takovém bylo víkend co víkend narváno. Či něco podobně zajímavého. Bohužel se mi ten španělský amigo zdá permanentně v lihu či na drogách. Tam by potřebovalo víc toho SW vyměnit.
Schify Napsal(a):TeamSpeak je prostě vymakanější, proto je taky dražší na založení. Má víc funkcí, nastavení serveru, práv atd...

Ono jak se to vezme. Obě aplikace jsou určeny primárně pro hráče a obě se snaží nabídnout adekvátní funkce. TS je více zaměřen na běžné uživatele (podle toho také seznam funkcí v GUI) - a ať se prosím někdo neurazí - Windowsí-lamky (s platformama jsou kupodivu na tom oba stejně). Dle toho také jede licenční politiku (je krytý komerční firmou s komunitní podporou, Mumble je vyloženě komunitní záležitost) a pokud odhlédneme od klienta tak na všechno je nějaká licence, žádné zdrojáky, ale zase pro změnu nabízí omračující množství nastavení a GUI funkcí. S Mumble jsou obeznámeni především přívrženci otevřeného softu. A i když se může zdát, že je to chudší příbuzný, opak je pravdou. Teda z části. Mumble má k sobě připojené rozhraní ve kterém se dá naprosto bez problémů skriptovat. A naskriptovat se dá ledacos. Třeba integrace s již existujícím phpBB fórem. Nicméně, pokud bych měl u Mumble opravdu něco vypíchnout (čeho jsem příznivec lze už asi pravděpodobně vydedukovat z textu), tak jsou to dvě věci:
  • Hlasová kvalita — Mumble v nejnovější verzi přesedlal ze Speexu na CELT (jestli se já dobře pamatuju, tak v TS2 byl nejpoužitelnější hlasový kodek Speex, který už je velmi obsolete), což sice není vyloženě hlasový kodek, nicméně nabízí naprosto šílené latence. Pokud odečteme latence linky a dobře se to nastaví, tak je možné u něj přes internet provozovat synchronizovanou symfonii. Ten byl rozšířen do dalšího otevřeného formátu, Opusu. Ten ještě k tomu všemu (protože už jde vyloženě o hlasový kodek) nabízí neporovnatelné kompresní poměry, takže pokud je dobrý zdroj tak i při relativně nízkých bitrate je to jako sedět s daným člověkem v jedné místnosti. Zatím je samozřejmě integrován v experimentální verzi Mumble klienta, ale do budoucna už bych se ani o nic jiného nepokoušel (dle mého názoru bude integrován i do TS jakmile se zmrazí standadizační proces formátu).
  • Žádná licenční omezení — už od začátku není počet slotů limitován ničím jiným jen technickými omezeními.
Já bych pro podobný komunitní projekt absolutně vůbec neváhal co vybrat.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Mondrogar - 16.05.2012, 20:24
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Mondrogar - 16.05.2012, 21:30
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Mondrogar - 17.05.2012, 16:41
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Grunt - 22.12.2012, 20:35
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Mondrogar - 28.12.2012, 16:20
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od NikolPegasister - 26.05.2013, 12:48
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od NikolPegasister - 26.05.2013, 13:03
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Mondrogar - 30.05.2013, 13:22
RE: Hlasový server pro Bronies.cz (Mumble) - od Sójový lecitin - 12.07.2013, 20:13

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 7 host(ů)