Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak jde život.
#4
Zas tak horké to není - neboj Pinkiesmile spousta lidí odešla, když pominulo to největší nadšení. Buď proto, že neuznávají nic jiného, než se vézt na té nejvyšší vlně v okolí nebo prostě mají jiné důvody.

S fanouškovstvím je to jako se zamilováním se: to nadšené poblouznění ti vydrží chvíli, někdy jen chvíli, někdy měsíce, někdy pár let, ale déle ne. Chemie v hlavně ti nedovolí ty slastné intenzivní pocity hlubokého uspokojení zažívat donekonečna. Po pár letech prostě přejdou ať chceš nebo nechceš. Nahradí je jiné, méně intenzivní a spousta lidí na to není připravených. Takže se vztahy rozpadají s odůvodněním "Já už tě tak ňák nemiluju" (obzvlášt ty první, kdy člověk ještě neví, jak to celé vlastně funguje) a fanoušci bažící po slasti a adrenalinu vyhledají novou módní vlnu, která je nadchne a na které zase chvíli pojedou (než se stane totéž znovu).

Takže první fáze tě přešla - fajn. Nadšení a všechno okolo toho dalo tebe a poníky dohromady (stejně jaké dává dohromady partnery). Teď je načase si odpovědět na otázku, zda ses toho držel proto, že i to dávalo ten slastný pocit, nebo proto, že se ti seriál (s animací, příběhem, fandomem, morálníma poselstvíma a vším dalším) líbí, nebo prostě jen potřebuješ novou drogu.

Seriál už mě nevynáší dvacet metrů nad zem, ale líbí se mi a nemám důvod od něj odcházet, protože mi stále dává mnoho pozitivního a ta nižší intenzita mi nevadí (i tak myslím, že pro mě bude vždycky intenzivnější než Star Trek). Jistě - mnozí odejdou, protože "už to pro ně tak ňák nebude ono" a protože MLP už nebude to "divný a cool, čím se můžu snadno odlišit od zbytku společnosti". Zbudu skalní fanoušci, kterých bude méně, ale zas se s nima bude dát bavit způsobem, který teď není možný (protože všichni, kterým se seriál přestal líbit a tudíž maj potřebu jej kritizovat, kdy můžou, už budou někde jinde).

Ono je to tak trochu specifikum i CZ/SK brony komunity - jsme jedna z nejmladších, co se průměrného věku členů týče. A bez urážky vůči komukoliv, v nižším věku má člověk větší tendence přicházet a odcházet od nejrůznějších fenoménů, protože zkoumá, co sem u líbí a vybírá (prostě je v rozletu na všechny světové strany). Ve vyšším věku už jsou ty tendence slabší (se všema pozitivama i negativama, které to přináší), takže se ani moc nedivím, když v téhle fázi má fandom tendence procházet rychlejšíma změnama.

Prostě... ač jsi nechtěl, změnilo se to. Není to ani dobře, ani špatně - prostě se to tak pokaždé stane Twilightsmile jak se k tomu postavíš už je na tobě. Osobně zůstávám, protože se mi poníci se vším okolo prostě líbí Pinkiesmile
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Jak jde život. - od Ajdrianpony - 19.01.2017, 12:13
RE: Jak jde život. - od Tuxik - 19.01.2017, 13:16
RE: Jak jde život. - od LEGION_1 - 19.01.2017, 13:47
RE: Jak jde život. - od Jamis - 19.01.2017, 14:10
RE: Jak jde život. - od Moně - 19.01.2017, 15:16
RE: Jak jde život. - od Mácaman - 20.01.2017, 08:19
RE: Jak jde život. - od Alexie - 20.01.2017, 11:33
RE: Jak jde život. - od Mácaman - 20.01.2017, 11:35
RE: Jak jde život. - od Alexie - 20.01.2017, 12:38
RE: Jak jde život. - od Mácaman - 20.01.2017, 13:00
RE: Jak jde život. - od LEGION_1 - 20.01.2017, 13:49
RE: Jak jde život. - od AngelF1re - 30.11.2017, 20:30
RE: Jak jde život. - od LEGION_1 - 30.11.2017, 21:02
RE: Jak jde život. - od AngelF1re - 30.11.2017, 21:04
RE: Jak jde život. - od DominikNik - 30.11.2017, 22:09
RE: Jak jde život. - od Mácaman - 05.12.2017, 11:20

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)