Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulpaforcing aneb Vymente zdravý rozum za poníkov
(07.02.2013, 00:03)RadlanJay Napsal(a): Jak Tulpae interferuje s okolím? Například, když se postaví do zdroje světla, např. baterky, slunce, laseru či televize. Uvidím zkrze ní, nebo ne? Nepoškodí mi to zrak?

Prosím, tohle nezkoušej.

Pokud se hrozně nemýlím, tak Tulpa není hmotná, tedy nemůže absorbovat ani odklonit světlo. Pohled do laseru, baterky či slunce skrz Tulpu je tedy stejně nebezpečný jako bez ní - možná o malý chloupek hůř, protože tvá mozková kůra, zaměstnaná Tulpou, nebude počítat s tím, že by k oslnění mohlo dojít, a budeš mít o zlomek pomalejší reakci (pak zafunguje archikortex a oči přivře).

Poznámka: Kdyby ovšem dokázala tvá Tulpa odklonit nebo absorbovat světlo, znamenalo by to, že je hmotná (i když třeba řídká), tedy bys stvořil hmotu ze své myšlenky a tedy že jsi mág jako hrom. Nechci to a priori vylučovat, ale radím zkoušet svou magickou moc nějak bezpečněji - například tak, že budeš měřit průchod světla od zdroje k detektoru, sám budeš stát mimo, požádáš Tulpu, aby se postavila mezi zdroj a detektor, a budeš sledovat, zda se průtok světla změnil. (Já jako paranoik bych toto celé dělal v přítomnosti třetí osoby, která by byla schopna mě zastavit, kdybych se pokusil v rámci simulace, která mi běží v hlavě, nevědomě ovlivnit experiment tím, že tam něco strčím sám.)

(07.02.2013, 00:03)RadlanJay Napsal(a): Jiný příklad - když si udělám, řekněme poníka, a to tak dobře, že ho i dotykem ucítím (prý to jde), co se stane, když si na něj třeba sednu? Spadnu na podlahu?

Dtto. Dokud bude tvůj mozek schopen držet iluzi, že sedíš, tak to bude fungovat (možná); jakmile přesuneš těžiště tak, že už bys potřeboval fyzickou překážku, aby ti zabránila v pádu, žuchneš na kokos.

Nebo, pokud nežuchneš, tak jsi právě úspěsně provedl levitaci, protože z pohledu třetí osoby se opíráš o čirý vzduch. Twilightsmile
...And the camera's got you frozen in time / Like a saved state in a game file / It's a heartbeat on a hard drive...
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Tulpaforcing aneb Vymente zdravý rozum za poníkov - od Bluebear - 12.02.2013, 00:55

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)