Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulpaforcing aneb Vymente zdravý rozum za poníkov
#10
Myšlenka hezká, podání... myslím trochu nešťastné. Chápu, že se to nedá pojmout pár slovy, ale nazvat Tulpy halucinacemi by mě fakt nenapadlo Pinkiesmile

Před lety tvořila podobná nauka poměrně velkou část mého života (začínal jsem někdy v '95 na Silvově metodě, později přibyly další) a když se většina těch nauk očeše od filosofie (která k tomu samozřejmě patří), tak jde o postupy, které dokáží využívat možnosti mozku, ke kterým standardně "nemáme přístup". Řečeno slovy programátora: "Napište si vlastní interface pro mozkové funkce a tady máte do začátku pár šablon. Není to tak těžké, protože interface hardwaru je stále stejné" Rainbowlaugh Základním kamenem je změna pracovní frekvence mozku z Beta (bdělý stav) na Alfa (mezi spánkem a bděním), Theta (spánek). V tomhle režimu se pak člověk učí používat představivost k zacházení s vlastní myslí (zcela na rovinu - potenciál, který každý z nás nosí v hlavě je větší, než si umíme představit).

Jak tohoto dosáhnout - zase je tisíc a jedna metoda a ta jedna z nich je dobře známa: pamatujete na pohádku o počítání oveček? Pinkiesmile je to jedna z těch snažších a spolehlivějších metod nejen k usínání, byť se učí počítat jiné věci - zkuste třeba počítat poníky Ajsmug Další jsou založeny na opakování (třeba modlitba), hudbě/zvuku ("vynucené kmity" - program CoolEdit Pro uměl přidat tyhle frekvence do každé vložené skladby)... a jako všude jinde, i zde cvičení dělá mistra, takže výsledky se začnou dostavovat relativně rychle, ale až za pár měsíců (je to dost individuální) to začíná stát za to.

Tulpy (rádci, vnitřní hlas, whatever...) jsou jednou z (mála) věcí, která k tomuto patří a existuje tisíc a jeden názor na to, jak by měly vypadat a co pak s nimi. Souhlasím, že by neměly kopírovat konkrétní osobnosti, protože se pak mysl rozptyluje problémem "dostatečné věrnosti předlohy" (na reálné osobnosti jsou jiné "šablony"), ale neřekl bych, že jde o halucinace, protože je stejně nikdo reálně (=stejně jako očima) neuvidí - jen dokáže (když to hrubě zjednoduším) přesvědčit svoji mysl, že třeba stojí vedle mě. Mohou mít "vlastní osobnost", ale nenahradí reálnou lidskou/zvířecí osobnost. Často plní roli rádce.

Není to návod, jak se stát schizofrenikem (právě jsem zažil de-ja-vu Rainbowlaugh ) nebo se odtrhávat od reality. Tyhle metody využívají dneska v té či oné podobě miliony lidí k různým účelům, jen se pořád moc neví, jak vlastně fungují, tak se o nich v západní civilizaci moc vážně nemluví (což je trochu škoda).

Mimochodem, dá se použít jako výborná věc k učení a to hlavně na technické věci, ale i "telefonní seznamy" - pokud se tím někdo chcete zabývat, učení k tomu rozhodně doporučuju přidat.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Tulpaforcing aneb Vymente zdravý rozum za poníkov - od Jamis - 24.05.2012, 16:59

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)