Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
#3
Víš, stručně řečeno, ten článek ani druhé video nejsou o tom, že lidi musí přestat jíst živočišné produkty.

Jsou právě v podstatě dvě cesty: buď se vzdát masa a živočišných produktů z pochybných zdrojů, a/nebo si zajistit zdroje svépomocí. Jak říkáš, je potřeba najít kompromis.

Celé mé počínání si shrnul svou poslední větou. Teď mi promiň rýpnutí, ale jak si třeba představuješ konkrétní řešení?


Další můj výrok se nemusí základat na pravdě, jen cituji jiné zdroje, a můžete si je dohledat na Internetu (resp. pokud mi nechcete jen slepě věřit, budete muset), ale právě několik důvodů, které se uvádějí proti velkochovům je ten, že zvířata spotřebují víc kalorií rostliné stravy, která by mohla být určena lidem, než kolik jich poskytnou ve formě masa. Tedy nejsou řešením nedostatku potravin, ale naopak jeho příčinou. Jako další jsou uváděny znečištění pitných vod a emise skleníkových plynů.

K zamyšlení: podle tohoto zdroje http://www.economist.com/blogs/dailychar...ock-counts je na planetě 20 miliard slepic, 1.5 miliardy dobytka, a 1 miliarda ovcí a prasat. Hmotnost prasete může být až 400 kg, hmotnost býka přesahuje 1 tunu, u krávy je to "jen" 3/4 tuny. To znamená, že na planetě je řádově v kg víc zvířat určench pro výživu člověka, než váží samo lidstvo (i kdyby 1 člověk vážil do 100 kg, tak už samotná prasata váží víc než 50% lidí, což znamená, že taky sežerou víc než 50% potravin co lidi)! To také znamená, že kdybyste najednou hypoteticky všechen dobytek přestali krmit, zbyde vám tolik rostliné stravy, že s tím uživíte několik našich planet.

Všechen tento dobytek potřebuje také vodu, a vzhledem ke svojí váze jí spotřebuje víc než lidstvo. Jedna kráva vypije denně 80 až 150 litrů vody denně, tzn. že kdybychom přestali chovat např. všechny krávy, zbylo by dost vody pro 75 miliard lidí (bez legrace). Část z ní by se musela použít samozřejmě na zavlažování plodin.

Další dotazy do pranice:

Jak by např. rozprostření výroby masa z velkochovů na statky snížilo zásoby pitné vody?

Jaký negativní důsledek bude mít, že si lidé část potravy začnou pěstovat sami nebo přejdou na místní zdroje? Nemluvíme tu o potravinové soběstačnosti.


P.S. za formu se omlouvám (zbytečnosti), bohužel jsem už takový.. jen cítím potřebu, když to řeknu tvrdě "nejen říct lidem, že jsme hlupáci, ale také to řádně zdůvodnit" a nepatřím mezi lidi, kteří se spokojí se stručým "protože bagr".
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 09.03.2017, 17:29

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)