Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
#9
90% kupujících lidí nemusí přestat kupovat maso o tom to je. Ale začít se zajímat, odkud to maso je a co za tím vším stojí. Pokud mi supermarket věrohodně doloží, že maso je z krav z pastvin, držím hubu a krok. Pokud mi to nedoloží, tak je to bohužel na mě. Já taky nechci přestat jíst vejce, byť údajně škodí. Ale tak když nenabízí supermarket, nakoupím si maso a vejce u chovatele.

Nemusí to udělat 90% lidí. I kdyby jen 30%. Při dnešních cenách, kdy velkochovatelé pomalu živoří, by to mohlo být likvidační. Tady je ale morální dilema, kdo je víc, zda zaměstnanost a příjem vlastníka farmy, či moje svědomí a život jiných tvorů. Kromě toho, když peníze odčerpám z jednoho sektoru, nalejí se tím pádem do jiného.

A já nikoho nebudu za nic soudit, byť to možná vypadá, že to dělám. Protože do svého svědomí si v prvné řadě vidí každý sám, a když někdo nebude chtít, tak kdo jsem já, abych ho nutil?


Podle mne (osobní názor), teď uvažuješ, pokud to není schválně nadsázka, moc ve velkém. Společnost = lidi v ní. A proti tomu, jak velkou práci dá např. prohlasovat nějaký zákon změna mě samotného nic nestojí (alespoň ne tolik práce a peněz). Mimo to, takových zástupců tu máme na všechny sektory 12 do tuctu, a změna se vleče hlemýždím tempem.

Tím, že vykoupíš velkochovy jen způsobíš, že bude lukrativní je zakládat.

Vyhlašovat, že v masu bakterie neřeší problém. Je to pro většinu lidí stimul z vnějšku, který pokud se nekryje s naším předsvědčením, nás nezastaví. Já jsem taky nepřestal dřív kupovat jeden maso, i když se všue tvrdilo, že je nakažené.. protože to prostě pro mne bylo levné, pohodlné a bylo mi lhojstejné, kde se to maso bere.

Ryba sice smrdí od hlavy, ale pokud budete začínat projekt hned od megalomanských plánů, málokdy se zdaří (takových zkušeností mám až dost).


Je pravda, že 90% lidí ve společnosti bude jíst maso, a třeba že i většině z nich nevadí, jak jsou zvířata chována a zabíjena. Co to má společného se mnou? Naprosto nic. Buď chci jet na CON, tak JEDU, nebo nechci jet a mám hromadu výmluv a nejedu.. teda, co to kecám Pinkiesmile Ale víš, o co jde. I příklady táhnou.. kolika broníkům pomohlo se projevit jen díky tomu, že to kolem nich dělal někdo jiný. Ano, přátelství je magické, války jsou ale pořád, ale to snad důvod si říct: nefunguje to, já stejně nic nezměním, tak se na to vykašlu?

A samozřejmě, byť to nehrozí, můžete namítnout, že kdyby teď všichni šli nakupovat na eko farmy, tak se to celé sesype. To ale zase přijde úsměvné mě. Víte, když část lidí upřednostní eko chovy, máme tu rázem poptávku, takže pokud by vše fungovalo tak jak má, měla by se přizpůsobit i nabídka ze strany velkochovů. Tím umožníte si vybrat i lidem z města, kteří nemají možnost např. vlastní zahrádky.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 09.03.2017, 19:27

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)