Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
#24
Xeno: co tě pozoruju, tak máš tendenci vidět hodně věcí zjednodušeně. Anebo taky černobíle. Někdy se to dá, ale ve většině přiípadů ono zjednodušování škodí. Konkrétně v tomhle případě se nedá odpovědět jednoduše na zdánlivě jednoduchou otázku: "proč vznikly velkochovy?" Kór v moderním, komplexním světě.

Trošku se tu dostanu do offtopicu, ale načali jste sakra dobré téma a mně to prostě nedá. Lidé rozhodně nejsou na vrcholu potravinové pyramidy, jak se často falešně omílá. To je jen civilizační mýtus, protože nebýt civilizace, tak nejsme vůbec na žádném vrcholu potravinové pyramidy. Člověk v "přirodním" stavu, tím myslím lovce-sběrače, se totiž nesnaží dominovat nad přírodou. Je s ní v harmonii. Trošku horší to je např. u nomádských pastoralistů či zemědělců s permakulturou, tam už nějaká dominance je, ale pořád tyto způsoby obživy preferuju nad tím monokulturním hnusem, co máme teď. Už i samotný termín "potravinová pyramida" vyjadřuje dost dobře nadvládu civilizace nad přírodním světem. Sice se komplexní ekosystém a jeho práce nedá vyjádřit tak jednoduše slovem potravinový řetězec, ale aspoň tento termín o dost lépe vyjadřuje, jak příroda funguje. Všecko je se vším propojené, jednotlivé druhy na sebe mají návaznost a když např. vypadne jeden článek, tak celý řetězec může zkolabovat.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Hwězda - 26.07.2017, 01:29

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)