Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
#26
Tak beru zpět, Freedom Food je asi tak 100% etické, jako cokoliv jiného. Prostě buď podvod na spotřebitele a nebo spíš "jen" šlendrián při udělování značky a kontrole jejím dodržování (stačí zadat "freedom food scandal" do You Tube).

A to si si myslíme, že máme na výběr. Že když si slepě vybereme eko značku, že tím někomu pomůžeme. No, někdy jen potvrdíme, že jsme fakt asi blbci. Protože, jakmile jde o peníze, podvádí se všude: http://www.abolitionistapproach.com/a-mo...ing-label/

Asi dokud fakt neuvidíte zdroj vašeho jídla na vlastní oči, nemůžete věřit ničemu (a zvlášť, pokud je nepořádek pod RSPCA, tak pod čím není? A to se netýká nejspíš jen jídla). V tomto ohledu bych si teda dával bacha (vegani i masožravci), pokud skutečně někomu záleží na zvířatech nebo na lidech někde na konci světa, co pro ně pracují, aby spíš upřednostnili nejbližší farmu, kterou si osobně ověří. Ani veganismus nás nespasí, pokud si zase jen slepě koupíte něco, u čeho nevíte, jak to vlastně vzniklo (např. 100% jistota, že Vaše sója nebo židle není vyrobená za pomoci dětské práce? Nějaký štítek na výrobku? Takových si očividně můžeme natisknout každý dvanáct do tuctu): https://www.vitalia.cz/clanky/falsovani-...pokracuje/
A ano, četl jsem článek (i diskuzi). Pokud má producent tu smůlu, že je to omyl nebo pomluva, tak to má fakt blbé. Ale systém to dovoluje. Pro mne je v tuto chvíli čistě irelevantní, kde je pravda, protože prodejce ztratil mou důvěru a teď je na tahu on nebo systém, aby jí obnovil, jinak se prostě peníze sypat nebudou.. i když, v tomto případě by se nesypaly ani tak, protože já odebírám med (zatím zdarma) od včelaře z vesnice, kde vím, že část medu je i z mé zahrady Ajsmug

Freedom Food se teď změnilo na RSPCA Assured. Asi jako kdyby to vyřešilo všechny problémy jako v Central Los Angeles Pinkiesmile

To samozřejmě neznamená, že všechny farmy FF jsou špatné, ale chybí jakákoliv 100% záruka..

Jistě budou mezi námi výjimky, ale kdo může s čistým svědomím říct, že třeba jeho hamburger zrovna neobsahuje místo hovězího či kuřecího jaksi jiné maso? Ajsmug Já teda nemůžu.. (protože bych to stejně ani nepoznal a zjistím to, až když na to náhodou přijde nějaká inspekce)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 28.07.2017, 13:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)