Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
#37
Čistě na základě ze současně získaných informací považuji za pro lidi přirozený tento stav:

- konzumace plodů a semen v syrové podobě
- nekonzumace obilovin (způsobuje kazivost zubů) *
- žádná zpracovaná/čištěná sůl či jednoduché cukry
- konzumace nemytého a zralého (!) ovoce (pochopitelně také neošetřeného pesticidy) ****
- konzumace nesterilované a nemyté zeleniny v omezené míře (B12, imunitní systém)
- konzumace vlákniny
- nekonzumace mléka **
- konzumace hmyzu (nepostříkaného pesticidy)
- konzumace syrového masa zcela výjimečně
- jen minimálně tepelně upravená potrava (často neobsahuje enzymy), už vůbec ne smažená jídla
- občasná konzumace syrových vajec z volných nosnic (hmyz, tráva, možnost hrabat)
- občasná konzumace syrových ryb

*) vyšší kazivost zubů obecně způsobuje cokoliv, co obsahuje větší množství sacharidů, tj. například i ořechy, v kombinaci s konzumací měkké stravy (která nedokáže přirozeně zuby očistit) případně s používáním různých přípravků, které mohou ničit přirozenou schopnost ústní dutiny ničit bakterie...

**) každý savec má jiné složení mléka, která odpovídá potřebám jeho mláďat. Pokud si někdo myslí, že je tele, nechť kravské mléko třeba denně pije, ale ať je z volného chovu, kde má mimichodem mnohem lepší nutriční hodnoty. Kromě toho, bude vám houby platné, když vypijete hektolitr mléka s vápníkem, když v sobě nebudete mít žádný vitamín D..

****) přemíra tuku v potravě (tedy i v krvi) způsobuje zpomalení přenosu cukru ze žaludku do buněk skrze krev, a tedy zvýšenou zátěž pro organismus

Cokoliv nad to není přirozené, natož nutné, jak je nám vnucováno. Pití mléka má možná nějaký přínos, ovšem pouze pro tak 10% lidí, kteří ho dovodou plně a zdravě strávit ***. Konzumace masa má možná jisté přínosy, ovšem na druhé straně má mnoho prokázaných nebo jen potencionálních rizik. Tepelná úprava má smysl snad jen u mrkve (či u jiné zeleniny, kde snižuje obsah dusičnanů, ovšem zničí spoustu dalších užitečných vlastností) a u masa, ovšem tady je nutno podotknout, že maso musí být přirozeně chované, protože pasoucí se zvíře pochopitelně získá mnohé vitamíny z půdy a trávy, a nemusí se nijak zvlášť léčit.

***) lidé trvale živící se například chovem ovcí či koz jsou již zvyklé na jejich konkrétní mléko, což se ovšem nedá říct o nás, kteří s kravami nežijeme, a pokaždé pijeme mléko od jiného mixu krav.


Důvod našich problémů je často debilizace výroby potravin. Nepřirozeně chovaná zvířata nejsou přirozeně zdravá. Pokud ztrácíme vápník, není řešení do sebe cpát mléko, ale zjistit příčinu, protože jsme očividně jediný živočišný druh na planetě, který s ním má takový problém. Dále život v nezdravém prostředí: uzavřené budovy, smog, světelné znečištění, hluk, stres.

Jakékoliv řešení, které znamená utratit víc peněz, už automaticky smrdí, protože na jeho použití má logicky zájem nějaké odvětví průmyslu a tedy bude vždy snaha o manipulaci.

Pokud 99.9% všech druhů na planetě nepije v dospělosti mléko, nemusí jít tepelně upravené potraviny, nepotřebuje používat hromadu uměle vyrobených léků, nemá problémy s obezitou, nedodržuje zásady hygieny a přesto netrpí pandemiemi, řídnutím kostí v aktivním životě, ani nepoužívá mezizubní nitě a kartáčky, bude asi něco blbě nikoliv s člověkem biologicky (až na degeneraci imunity a jiných věcí), ale se systémem, společností a prostředím, ve kterém žije.


A propo, pokud jde o ono video, kde bere dostatek železa slon nebo gorila či kráva, pokud se dá získat jen z červeného masa? Nebo primáti, kteří se kanibalismu dopouštějí zcela výjimečně, což by u lidí znamenalo tak možná 1 kg masa ročně. Kde berou vápník, který jim podle pana Lebla musí nutně chybět? Bohužel si z toho jeho videa nepamatuji po skončení prakticky ani zbla, a nijak neřešil příčinu jeho uváděných potíží, tudíž je jakožto doporučitel velmi nedůvěryhodný.

Souhlasím ale s tím o přehnané čistotě. Kromě toho, pokud se umírá kvůli špinavé (tekoucí) vodě, je to hlavně proto, že jsme si jí před tím sami zasvinili.

Update: Železo je prvek, který vzniká fúzí v jádru hvězd v posledním stádiu jejich života. Vápník vzniká podobně hlavně při fúzi hélia. Tak kdepak se asi vzaly tyto prvky v kravském mléce nebo v červeném masu, jakožto jediném zdroji pro naše tělo? Až uvidíte někdo krávu, která fúzuje železo nebo vápník, tak to nezapomeňte nahlásit - dostanete určitě nobelovu cenu Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 10.11.2017, 18:32

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)