Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
#45
Máco, tak toto je můj vzor! Být nahý a hrabat se v konťákách, to byl vždycky můj sen. Rainbowlaugh

Eugene Napsal(a):Jinak ohledně plýtvání zdroji v západní společnosti - ano, je to patrné snad ve všech oblastech, třeba jen hloupý příklad - když doma nevařím já, vždycky někdo uvaří o porci/dvě více a nakonec se to nesní a vyhodí, to samé s pečivem a dalšími produkty. U nás v ČR to asi nebude tak patrné (přece jen na tom nejsme tak dobře jako dále na západě), ale plýtváme. Neříkám, že bychom měli poslat rohlíky, co se neprodají do osmi v Albertu letadlem hladovým dětem do Nigérie, ale rozumným nakupováním bychom snížili odbyt, tzn. nižší produkce a ušetřené zdroje planety (je taky možné, že by se produkce nesnížila a jen se přesytil trh jinde).

Už vidím, jak miliony lidí v našich krajích budou rozumně nakupovat. Nemusím ti, doufám, říkat, jaká je u nás realita, kde lidi běžně koupí sračky, co ani nepotřebujou jen proto, že to má nálepku "sleva". Mnohem lepší je donutit společnosti a obchody, které plýtvají jídlem, pomocí zákonů k jeho rozdávání (např. charitám). Takové zákony existujou ve Francii. Jsou tam již od začátku minulého roku a dá se říct, že fungují, i když docela neefektivně. To však neřeší plýtvání na úrovni jednotlivců a domácností. Nicméně myslím si, že plýtvání na úrovni jednotlivců je fakt zanedbatelné.

Nicméně, ať už se vymyslí proti plýtvání jídla cokoli, vždycky to bude pouhou dočasnou záplatou, která léčí pouze projevi nemoci zvané kapitalismus, nikoliv její příčiny.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Hwězda - 07.12.2017, 11:25

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)