Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
No, já jakožto ateista a technický typ neakceptuji ani magii ani zázraky. Opravdu dobrá kouzla si vysvětluji zručností iluzionisty, pokud už nejde o technický efekt (TV, PC), protože ruku na srdce - lidské oko se dá oklamat (viz. 3D kina) a rychlost zpracování očních vjemů také není jedna z nejvyšších.

A pokud už mi dojdou argumenty, sklouzávám k možnostem jako Matrix - tedy že žijeme v počítačové simulaci, a tam není problém porušování pravidel (hackování) vytvářet takové efekty, které vypadají jako kouzla. V prosté realitě může jít jen o nějaký kvantový jev, či využití fyziky v oblasti, která ještě není moc zmapovaná (pro lidi před 300 lety by většina našich eletkrických přístrojů byla z říše kouzel, o letadlech nemluvě).

To mi ale samozřejmě nebrání si užít kouzla jako v taková ve hrách nebo televizi. My Little Pony, Pán prstenů nebo Zvonilka - to beru prostě jako funkční svět odlišného od toho našeho. U technické scifi je to horší, a tam jsem vůči Avatarovi nebo Star Wars nekompromisní.


Celibát může mít vliv na rozvoj určitých schopností, stejně jako třeba slepota u mnoha lidech vede k tomu, že se jim drasticky zlepší sluch.



Pustý ostrov je už z definice místo, kde nikdo (a nic) nežije.. kromě rostlin dejme tomu. Protože pokud na ostrově žije dost složitějších forem života (třeba ptáci nebo něco většího), nejspíš tam poroste i rostlinná strava, která danou populaci uživí. Pak tedy opravdový vegan (nebo permakulturista), co většinou zná rostliny, o kterých my ani netušíme, nebude mít problém se na takovém ostrově uživit, aniž by musel sáhnout po mase (např. semínka, v krajním případě i hmyz, který se mnohdy jako maso nebere, případně přejít k mrchožroutství - pokud umíme rozdělat oheň).

Je fakt, že vegetariáni by měli situaci snažší, protože by mohli využívat například vejce, ale pokud by kapacita ostrova byla malá, nebyli by o nic méně v háji, než kdyby na ostrov přisedlal "masožrout", zvlášť dnešního typu, protože by ptáky či jejich vejce vyžral bez možnosti obnovy, a tedy by se stejně potravní řetězec zhroutil. Už jen fakt, že k vyživení živočicha potřebuješ mnohem víc energie než k vyživení rostliny napovídá, že opravdu pustý ostrov, pokud to tedy není jen skála, asi v podstatě neexistuje.

A to ještě můžeme situaci zkomplikovat tím, že mnoho "veganů" maso a živočišné produkty jí, ale zásadně si je chovají doma sami. Tedy problém v jejich veganství není to, že by nechtěli jíst maso nebo jim nechutnalo, ale prostě proto, že nepodporují současný živočišný průmysl (ať už jde o etiku nebo ekologii). A ruku na srdce, otřesné velkochovy a jatka jsou dejme tomu tak 50% důvodů, proč se lidé dávají na veganství. Ti by s opuštěným ostrovem problém neměli a vzhledem k tomu, že vědí, co je to udržitelnost, by nejspíš přežili mnohem déle než průmysloví masožravci Pinkiesmile Zvlášť, když většině z nás se hnusí pohled na krev, a to i když maso jíme.

Na opravdu pustém ostrově (když pomineme ryby), tedy bez zvířat, by byl v háji i ten "lepší" masožravec nebo všežravec Ajsmug

A pokud by tam člověk nebyl sám, tak to je ještě větší problém, protože, a teď si sundejme růžové brýle, většina z nás jsou oportunisti a sólisti, takže v momentě, kdyby se drasticky ztenčil přísun zdrojů, bude to v 90% buď já nebo ti ostatní. A nebude hrát roli, jestli to je přítel, manželka, kolega v práci, spoluhráč v Doomovi, v krajních případech ani vlastní děti a u mnoha lidí ani domácí mazlíčci..

V tomto ohledu nejsem idealista, ale namísto řešení černých scénářů se spíš snažím podněcovat lidi v tom, aby takovým scénářům předcházeli.

Řekněme, že pokud se opravdu bojím, že bych se jako vegan neuživil na pustém ostrově a musel bych zabíjet, je prostě jednodušší se na pustý ostrov nedostat, tj. cestovat jen tam a takovým způsobem, kde nehrozí ztroskotání mimo civilizaci. Zvlášť v dnešní době to nemusí znamenat méně zážitků, protože VR už v podstatě umožňuje navštívit libovolné místo na Zemi (i ve vesmíru), někdy až s děsivě živým zážitkem (co si pohraje s obsahem vašeho žaludku Pinkiesmile ).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 29.06.2018, 12:17

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)