Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
Zde tedy narážíme na problém alfa-omega dnešního světa, a to je neznalost Ajsmug Člověk nepřežije ne proto, že by tam nebylo dost zdrojů pro vegana, ale proto, že je blbej a neví, co by měl sežrat.. A jestli bude pro něj snažší něco ulovit?

I mnohé domorodé kmeny, které žijí v džungli odjakživa mají často rituál, kdy mladík jde poprvé na lov.. a často se vrací s prázdnou. Nebuďme naivní, že jen proto, že jíme maso, bychom měli větší úspěšnost. Ano, člověk je tvor velmi přizpůsobivý, ale to neznamená, že za takový podmínek by 90% lidí stejně umřelo hlady, ať už by lovili nebo zahradničili (či se o to snažili) - ona džungle není plná zvířat, která čekají, až je nějaký blbý homosapiens plácne po hlavě palicí, jak si mnozí myslí.

A pokud jde o otravu, i spousta exotických zvířat je často jedovatá a to je nemusíš ani sníst. Spíš si myslím, že spousta lidí by se na takovém ostrově stala obětí buď hadů a nebo nějaké tropické nemoci, takže by hlad ani moc dlouho řešit nemusela.


Souhlasím s tím, že je lepší se snažit, aby k tomu nedošlo, ale i s tím, že většina z nás si nedovede představit, že bychom se třeba v nouzi stali kanibaly, a hle.. i to se v moderním světě stalo (a 99% lidí ti teď řekne, z pohodlí obýváku, že by lidské maso nikdy, ale opravdu nikdy nevzali do pusy), což ale nevylučuje, že se tak zachováme (dával jsem v jiném vlákně příklad z filmu Dukla 61 - jen zde nedostatkovým zbožím nebylo jídlo, ale vzduch - a zrovna tato událost je podle skutečnosti).

http://lideazeme.reflex.cz/clanek/jidlo-...-a-hladovy#


Máme tu jedno zajímavou otázku: když vedle sebe postavíme příslušníka přírodního národa a moderního člověka, který nejí živočišné produkty, kdo z nich je víc VEGAN? Pokud bereme tento termín ne z hlediska toho, co jíš, ale jaký životní styl máš (tedy jakou ekologickou stopu zanecháváš)?


Ono problém třeba s těmi vejci je prostě jen míra, kam až je člověk ochoten zajít. Já třeba nekupuji vejce z průmyslových chovů ani nechodím do restaurace, jenže si zase dokáži obhájit zneužívání slepic pro svou vlastní potřebu:

http://soucitne.cz/slepice-z-domaciho-ch...zneuzivani

Takže vlastně jsem jak proti argumentům masožravců (resp. podporovatelů klecových chovů) tak i proti argumentům veganů (když budu generalizovat). No a co??

Problém na ostrově by byl ten, že málokdo z nás by v takové chvíli myslel na nějakou udržitelnost, například kdyby našel ptačí hnízdo, že by vzal jen jedno vejce a ostatní nechal. Protože pro ni prostě nejsme vychovaní. A právě ten ostrov či džungle by mohla být ukázka, jak je takové chování zhoubné (sníš bezmyšlenkovitě všechny zdroje a pak umřeš hlady).

Když už, není to o důvod víc se pořádně vzdělávat? Třeba o ekosystému ostrovů a džunglí? Pinkiesmile Můžeme si to přirovat třeba ke Křovákům. Pro nás je poušť Kalahari pustina, kde umřeme. Pro ně je to už nespočet milénií domov, ve kterém realativně slušně prosperují.

To je zase jen variace na to, co je a není "odpad". Podobně se můžeme různě dívat na to, co je to "pustina".




Já se nerad s někým sázím (protože nemám jistotu, že vyhraji) Ajsmug
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 29.06.2018, 12:55

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)