Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
Já ve skautu nebyl, ale mám dost velkou zkušenost s tím, jak mě pra/rodiče, přátelé, škola, společnost, média, atd. postupně indiktrinovala k tomu, abych celou tu organizaci zesměšňoval, atd. Protože.. komunisti. A trvalo mi dlouho, než jsem přišel na to, jakou blbost jsem dělal.. a pochopitelně se to netýká jen názoru na skauty, atp. A kolika dalším blbostem ještě věřím? Twilightoops


Moje manuální zručnost není zrovna velká, a nejspíš bych spíš než prut vymyslel nějakou megalomaskou šílenost, jako třeba že bych část pláže ohradil kameny a nechal do něj vplouvat ryby, které bych pak chytal sítí nebo rukama. Na druhou stranu, kdybych měl alespoň základní znalosti plodů v dané oblasti (a nebo protijedů na ně - spousta zvířat polyká jíl, aby neutralizovala), by v závilosti na místních podmínkách mohlo být spíš sbírat plody než čekat, až se objeví vhodné zvíře k lovu. Maximálně tak ty škeble, byť je v lásce nemám. Nouze by mne nejspíš donutila, ale pak je na každém z nás, jak moc kreativní bude (např. to, že nejím houby neznamená, že bych v nouzi třeba nepohrl nějakou polévkou z nich, kde by tvořily jen malou část).

Ale upřímně, víš, jaké řešení bych preferoval já? Na každém ostrově planety min. jeden fotovoltaický satelitní telefon. Ztroskotáš, zavoláš, jedeš domů.. problém vyřešen.



Ad stopa: právě Ajsmug A pak se lidé hádají, kdo by lépe přežil v nouzi. Vždyť my sami, často z obou táborů, jí nejspíš právě vytváříme.. jenže pak narazíme na odpor, že by se lidé museli omezovat.

Líbilo se mi to přírovnání z dokumentu o plánovaném zastarávání, a totiž příroda na jaře. Ta se přeci také neomezuje, nešetří.. všechno kvete, roste jako blázen, stromy tvoří nové větve, listy.. ale k čemu? Květy odpadají (někdy jen za pár dnů), listy v podzim (až na výjimky) spadnou a shnijí. Stromy vytvoří ovoce, nebo semínka, z nichž část nikdy nevzejde, a většinu sežerou a vykadí zvířata. Z našeho pohledu je to přeci velké plýtvání. Ale jak to, že přírodě to takto funguje už desítky miliónů let?

Protože naše představa o udržitelnosti jakožto o regulacích, omezování, utahování si opasků je už od základu nesmyslná. A situace u veganství, resp. u intezivních velkochovů je podobná - spousta lidí si myslí, že když to nebdueme dělat, tak bude bída, budeme se muset omezovat, klesne nám blahobyt. Ale je to skutečně pravda? Nesnižujeme si vlastní blahobyt potichnounku každý rok právě tím, že používáme tyto prasácké metody? A pak ještě máme tu "drzost" osošovat vegany jako blázny, kteří nás chtějí zotročit a vnutit nám svůj styl života?

Vždy to dokážeme dobře sami i bez nich Ajsmug



Neměl bych tu knihu, tedy alespoň jak jí teď popisuješ (nečetl jsem jí), brát spíš jako metaforu, tj. brát kouzlo jako možnost změnit svět svůj vůlí, a to čistě jen šířením nějakého posleství? (alespoň tak mi to teď připadá)


Mimochodem, ještě k těm mileniálům, narazil jsem na další trefný příspěvek:

Bohužel tento "obskurní trend" a "lidi mimo realitu" jsou současná mládež, výhledově za 10-20 let tedy hlavní rozhodovací a ekonomická síla. To co my starší vnímáme jako nesmyslný výstřelek zhýčkaných spratků bude bohužel jednou normou.

Co jste si vychovali, to máteTwilightsmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Martin - 29.06.2018, 13:55

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)