Anketa: Váš názor na problematiku velkochovů?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Myslím, že této problematice svým přístupem škodíš
0%
0 0%
Je mi to jedno, nějak si to už zdůvodním a budu s tím žít
40.43%
19 40.43%
Vím o tom, a snažím se s tím něco dělat
17.02%
8 17.02%
Doteď jsem o tom nevěděl, a zkusím s tím něco udělat
0%
0 0%
Doteď jsem o tom nevěděl, a nehodlám nic měnit
2.13%
1 2.13%
Stanu se vegeratiánem
6.38%
3 6.38%
Stanu se veganem
6.38%
3 6.38%
Na truc začnu jíst ještě víc masa
8.51%
4 8.51%
Začnu si vybírat, z jakých zdrojů pochází mé jídlo
12.77%
6 12.77%
Začnu zahradničit a pěstovat
6.38%
3 6.38%
Celkem 47 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům
Lidé jsou samozřejmě určitým způsobem "výše postaveni", ale to nám z morálního hlediska nedává právo si zotročit ostatní živočišné druhy  a dělat si co se nám zlíbí. Právě naopak bychom svou sílu a evoluční pokrok měli využít k ochraně "slabších" druhů.

   Ale o to až tak nejde. Pokud člověka zvířata nezajímají a je mu jedno, čím si musejí projít než se mu dostanou na talíř, tak ať. Stejně jako mně jsou lhostejné děti v asijských továrnách na elektroniku a oblečení, ostatním jsou lhostejná zvířata. Pokud to člověk takhle rovnou řekne, nevidím problém. Spíše mi vadí hypokrité, kteří se fotí s telátky a říkají o sobě, jací jsou milovníci -všech- zvířat. To mi jaksi nedává smysl.


Edit:
@máca
Nejde o to, že zvířata jsou "chlupatá a roztomilá". Jde o to, že u nich můžeme jasně vidět, že vnímají a bolest opravdu cítí.
Ale ok, předstírejme že rostliny opravdu cítí bolest a mají určitou úroveň vědomí. I tak veganství vyhrává na plné čáře, protože na nakrmení zvířete, ze kterého si člověk dá jeden steak a k němu jako přílohu salát je potřeba mnohem víc rostlin než na stravě, kdy se to zvíře předem vynechá a přejde se rovnou na rostliny. A jelikož musíme /něco/ jíst, je to rozhodně menší zlo.
"Well then he died or something."
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - od Potato666 - 29.06.2018, 15:36

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)