Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Náš mír - filozofická úvaha (o kapitalismu a Zeigeist - TZM)
#49
No, stručně dokáži odpovědět na tvé odpovědi:


- jen čtyři lidé si to přečtou, a třeba jen jednomu či dvěma to přijde zajímavé do té míry, že o tom začnou uvažovat i při pokecu s jinými lidmi, a takto se to postupně šíří..

Mít za cíl zaujmout široké davy často znamená najít společného jmenovatele a spíš cílit na formu než obsah. V tomto byl úžasný třeba pan Hitler, ale mě takový skill chybí a navíc bych tím tak trochu popíral, o co se tu snažím (tj. aby si nad tím každý přemýšlel po svém - co já vím, jestli mám vůbec pravdu?).


- co se týče délky, Bible má taky skoro 1.5 tisíce stránek, a nikdo netvrdí, že se musí přečíst na jeden zátah. Ostatně ani nevadí, že to, co je v ní napsáno, čtu se spožděním 2 tisíce let, když nestíhám Pinkiesmile


- ohledně třetí odpovědi ti bohužel nedokážu odpověděť

P.S.: "co chtěl básník říci" si kladu třeba zrovna při čtení té Bible dost často, a možná právě to je ten účel..

Teď se tě nechci vůbec dotknout, ale pod zestručněním si mi u složitých témat vybaví něco ve stylu "země je placatá, a mocnáři tvrdí opak jen proto, aby se nemusely přepisovat učebnice" Pinkiesmile Možná asi chápeš, proč to nemám rád, kdyby se jednalo např. o myšlenku ve stylu "kapitalismus je fuj"




Klidně v tom co děláš a jak to děláš pokračuj, alespoň vůči mé osobě a mnou to bude bráno naprosto přijatelně Ajsmug (jo, a ideálně, pokud si nejsi 100% jistý, že jsi vůči mě něco zvoral, tak se neomlouvej.. výjimečně pro mě.. mám pak pocit, že jsem někomu zkazil den a přemýšlím proč Pinkiesmile )
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Náš mír - filozofická úvaha (o kapitalismu a Zeigeist - TZM) - od Martin - 04.04.2018, 15:51

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)