Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Náš mír - filozofická úvaha (o kapitalismu a Zeigeist - TZM)
#83
Jo právě, proto jsem raději po editaci ty smajlíky odstranil.. když jsem si o tom problém nedostatku písku něco přečetl (není to neřešitelný problém, ale dneska alternativy zabije cena). Dneska zkouknu ten dokument..

Jo, horský vzduch v plechovkách, to je absurdita dnešního světa (kdybychom využili MHD, tak by stálo méně zdrojů naložit lidi z Evropy a poslat je na dovolenou do alp, než každému z nich vozit vzduch plechovkách). A že je to z toho byznys? Když to blázni kupují, jen blázen by neprodával Ajsmug (jo, jsem tím pádem blázen, ale spíš kvůli neschopnosti)

Otázka je, existuje ještě někde na světě čistý vzduch? Údajně je "zamořená" už i Antarktida (byť zatím jen neznatelně).

Naše republika má bohužel tu smůlu, že půdu si likvidujeme sami enormním tempem (splachování z polí dešti kvůli pěstování nevhodných plodin a to ještě ve svahu, špatnou orbou, zabíjením mikroflóry hnojivy a postřiky, stavba průmyslových hal a dálnic) a protože počasí je globální, tak nám budou úplně stačit ty katastrofy, které za nás vyrobí "někdo jiný" kdekoliv na planetě. Už to, že jsme závislí na deštích, které se stávají čímdál tím víc nevyzpytatelné, bude pro nás možná brzy dost problém - abychom ještě nakonec neprosili o možnost bydlet u břehů stoupajících oceánů..

V otázce obrany území před uprchlíky bych se spíš zeptal, až půjde fakt do tuhého (zatím je ještě kam jít), jak se 10 miliónů Čechů ubrání Africe, když se necelých 150 miliónů obyvatel Francie a Německa nedokáže bez následků ubránit 1 miliónu migrantů? A kde bude pak takové Švýcarsko? Ta jeho "suverenita" je bohužel suverenitou jen do té doby, dokud jí okolní státy (a jejich obyvatelé) budou uznávat... Jak může cár papíru (mezinárodní smlouva) bojovat proti fyzikálním jevům?

Víš, že vlastně věta "bojím se, jak to tu bude vypadat za pár stovek let" je vlastně docela velký optimimus? Pinkiesmile Protože já si (taky) myslím, že tolik času nemáme..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Náš mír - filozofická úvaha (o kapitalismu a Zeigeist - TZM) - od Martin - 15.06.2018, 17:27

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)