Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Náš mír - filozofická úvaha (o kapitalismu a Zeigeist - TZM)
#86
Ono to vyjde nastejno.. řekněme, že Evropa bude nejbližší území, které nebude tolik zasažené klimatickými změnami jako třeba Afrika, takže si budou moci vybrat - Rusko nebo my (a Afrika = 1.3 miliardy lidí, tj. Evropa x 2, takže i kdyby se dalo do pohybu jen 10% jejich obyvatel, znamená to 130x víc uprchlíků než máme teď - proti tomu si myslím, že vyřešit jejich blahobyt u nich doma bude procházka růžovým sadem a spotřebuje méně zdrojů, než se pasivně bránit)

Ano, ale je rozdíl "bránit se" a "ubránit se". Ono i kdyby ve středověku napadlo Švýcarsko celá Evropa, tak by asi moc dlouho nevydrželo.. a i kdyby ano, nebyla by to doba, ve které by člověk zvyklý na dnešní životní úroveň chtěl dlouhodobě existovat. A jak říkáš, aby to pak nebylo tak, že se budou Čechy bránit utíkajícím Francouzům, kteří budou utíkat před mořem a Afričany, ale aby se pak Finsko nebránilo utíkajícím Čechům.. a Putin bude v Rusku vysmátý..

Pak se totiž třeba ukáže, jak dostane naše civilizovanost na frak (následující odkaz bych bral s rezervou, může to být jen "propaganda" od neziskovek kvůli příspěvkům, ale nejspíš se časem pravda ukáže):

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/franc...&source=hp

Byl by to ale příklad, jak snadno se "přátelství" ve světě nedostatku a konfliktů může rozložit (byť si nedělám iluze o tom, že by státy jako takové spolu nějaké přátelství měly - max. se tak tváří, dokud je to pro ně výhodné).

P.S.: Pokud jde o ty politiky, možná jsem na zabití, ale já schválně volím ty největší pitomce.. protože máme už víc jak stoletou historii, že politici nikdy pořádně nic nevyřešili (leda by uměli vykouzlit půdu a déšť - byť se mnozí tváří, jako že to není problém, na tohle jim fakt neskočím), a dokud si lidé neuvědomí, že si problémy musíme vyřešit sami, není vlastně co řešit. Čili paradoxně, čím hůř bude, tím lépe (protože se rychleji dostaneme k nápravě - jen do té doby lidi musí vědět, co je příčinou těch problémů a ne poslouchat kecy politiků).

Iluzi změnit něco k lepšímu volbou politků jsem už dávno ztratil Twilightoops (ale nebráním se, pokud mne někdo dokáže přesvědčit o opaku)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Náš mír - filozofická úvaha (o kapitalismu a Zeigeist - TZM) - od Martin - 15.06.2018, 17:42

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)