Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Friendship isn't always easy...
#18
... a to jsem si myslel, že hlouběji už to nejde. No, spletl jsem se - epizodu "The Last Roundup" z druhé série jsem si dneska pouštěl nadvakrát, neb když Twilight přečetla psaní od Applejack... radši jsem to vypnul a šel se na hodinu projít ven.

Od začátku epizody jsem si říkal "Ne, nebude to o tomhle... nebude se to podobat tomu, co jsi udělal ty..." hm...

Pravda, moje psaní bylo delší a trvalo déle, než jsem si našel cestu zpátky, ale i tak bych na tuhle temnou životní kapitolu radši zapomenul, což ale z principu nejde... Bylo to jedno z nejpitomějších rozhodnutí, která jsem kdy za svůj život udělal (njn... stane se). A tahle epizoda zas prosvítila některá temná zaprášená zákoutí a krom zamyšlení se nad životními rozhodnutími vedla i k zamyšlení nad tím, jak tahle rozhodnutí hodnotit, když uplyne čas nezbytný pro odstup od tehdejších emocí a souvisejících událostí.

Trochu lituju, že FiM nevyšlo dřív - vidět tohle pár let zpátky, mohl být život mnohem jednodušší. Doufám jenom, že na ostatní tohle působí jako očkování a připomenutí, aby podobné pitomosti nezkoušeli, byť se to v dané chvílí zdá být rozumné řešení. Věřte, není to rozumné ani trochu. O to je pak těžší se otočit nazpátek a říct si, že tenhle úlet byla pitomost největšího kalibru. Dost možná proto, že připustit si, jak snadné bylo všechny ty lepší mezilidské vztahy hodit za hlavu kvůli vlastní hrdosti a ješitnosti, je životní lekce hořká víc než pelyněk.

Tohle by se mělo tesat do kamene:
It's a tad easier to be proud when you come in first than it is when you finish further back. But there's no reason to hide when you don't do as well as you'd hoped.You can't run away from your problems. Better to run to your friends.

Anyway... one more reason to live the life as it is... we have only one.

"Fine, now you know..."
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Friendship isn't always easy... - od Jamis - 30.05.2012, 23:09
RE: Friendship isn't always easy... - od Srel - 03.06.2012, 16:32
RE: Friendship isn't always easy... - od Jamis - 29.07.2012, 23:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)