Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Friendship isn't always easy...
#28
Budu se snažit napsat vše srozumitelné a z vlastní zkušenosti. Pokud bych náhodou zahnul a vše přirovnával k celkové situaci, omlouvám se.

Jmenuji se ... a je mi 18 let. Bývám veselý a často se směji maličkostem nebo vtipům, které se zdají legrační pouze mě. Stává se to poměrně často. Žiji si vcelku vlastním životem. Poslední dobou se ale raduji z okamžiků a stávám se nevyzpytatelným.

Nemám problém z poslouchání autorit a také se snažím jednou takovou autoritou se stát.

Potkal jsem různé skupiny lidí na různých místech. Prošel jsem mnoha zájmovými skupinami a jak někteří přicházeli, jiní odcházeli.

Celkově jsem ale byl spíše outsiderem. Teprve po pěti letech na osmiletým gymplu jsem se začal více dostávat do středu, přesto jsem ale spíše takovým tím více v pozadí. Nedá se říct, že by mi to nevyhovovalo. Kamarády mám. S ostatními se bavím vcelku bez potíží a mám svojí čest. Nepatřím k třídnímu šaškovi i když smích miluju a nedělá mi problém udělat ze sebe trochu vola.

Patřím mezi ty, kteří chtějí vypadat elegantně a ačkoliv nejsou silní fyzicky. Jsou silní osobností. Snažím se být takovým, ale realita je od toho daleko. Také mám určené zásady, kterých se držím i když jsou pro některé divné, pro jiné nesplnitelné.

Snažím se nekouřit, skromně pít a nesklouznout na šikmou plochu i když je to s nátlakem okolí těžší a těžší. Také se snažím jednou a navždy zamilovat, ale to je ještě těžší než to před tím. Jsem stále ženou nedotčen. Nepolíben, nemilován. Ačkoliv mi mnozí starší řekli, že vypadám skvěle a oni být mladší, tak jdou po mně. Nikdy jsem nebyl ve vztahu. Neprocházel se s ní v jarním dešti, nedržel jí za ruce, nehladil ve vlasech. Ano, jsem romantik a považuji věrnost jako to nejdůležitější. Také jsem konzervativní v nahotě a věřím, že společný styk a postelová romantika, to je to největší co mohou dva partneři sdílet. Naprosto odsuzuji vztah na jednu noc a držím se toho.

Zajímám se o politiku, stát, historii, vlastenectví a o armádu. Nehodlám vás tu krmit mými vědomostmi, ale často se kvůli tomu dostanu do konfliktu. Jsem ten člověk, který využívá toho, že někteří kamarádi jsou v něčem lepší. V osvícenských myšlenkách, v celkových názorech a také v dalších věcech. Tito kamarádi patří do mého vnitřního kruhu a nikdy bych je nezradil a věřím, že ani oni mě. Pomohli mi přestát různé situace a také rozhodnout se, když jsem stál na křižovatce. Jeden mi také řekl, že jsem nadčasový.

Popravdě řečeno, já si stále nejsem jistý. Je mi asi předurčeno, že budu neustále nerozhodný. Snažím se být skromný, ale občas mi to prostě nejde.

Poslední půlrok jsem se stal mnohem více asertivnějším. Mnoha lidem, včetně mým rodičům, to leze na nervy. Stojím si častěji za svým názorem, ačkoliv se nebojím ho občas pozměnit, pokud jsou předány pravdivé argumenty. Stále častěji jsem více vážnější a nerad si nechávám ze sebe dělat srandu. To poslední mě poměrně trápí, neboť některé věci bohužel opravdu přeháním. Jiné věci naopak správně odhadnu a ochráním tak sebe a svoji čest.

Nicméně, abych neutekl od tématu. Souhlasím, že přátelství není lehké a taky s tím, že nikdo se nezavděčí všem, ačkoliv by opravdu chtěl.

Omlouvám se, že jsem musel napsat výlev svých citů výše, ale prostě mi to nedalo. Musel jsem. Občas je třeba se poodhalit a předejít tak některým mylným dojmům.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět


Příspěvků v tématu
Friendship isn't always easy... - od Jamis - 30.05.2012, 23:09
RE: Friendship isn't always easy... - od Srel - 03.06.2012, 16:32
RE: Friendship isn't always easy... - od Frolda - 02.12.2012, 20:20

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)