Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26)
#4
@Melgarh:

Určitě, není problém. Omlouvám se. Stačí říct a provedu - od příště na to budu myslet, pokud nestihne vlákno založit někdo dřív.

(to upozornění mohlo přijít i dřív a ne až na konci sezóny Ajsmug )



@LEGION_1:
V podstatě nás můžeš taky považovat za diváky Markízy (do minulého roku, třeba Farma).


Budu se s dovolením divit i nadále.

Myslím, totiž že blázince mají Ajsmug https://www.youtube.com/watch?gl=SN&page..._X-BRekE1k

A Cozy je obyčejný poník. Sama o sobě žádnou magickou moc nemá, kterou by mohla ostatní ohrožovat. Když už nic jiného, myslím, že se od ní právě Twilight a spol. mohly poučit, co všechno spadá pod "přátelství" (zvlášť ve světě, kde friendship = magic) a jak je nebezpečné nehlídat mocné artefakty.

V našem světě máme přeci stejný problém. Například využití atomové energie (mírové vs. vojenské), a možná právě proto k daným technologiím nemá přístup kdejaká školačka Ajsmug

Existuje nějaký důvod, kterým by se Cozy mohla před Twilight ospravedlnit, aby neskončila v Tartaru? Jo, možná máš pravdu - třeba se s ní ještě uvidíme a nějak se to dořeší, ale na to, kolik času se věnovaly třeba Discordovi, jí odbyly nějak rychle (dalo by se říct, že od Discorda si slibovali, že svou magii použije v jejich prospěch, ale co nám může nabídnout obyčejná klisnička, že?) Twilightoops

To, že se Twilight nejprve zeptala, proti tomu nic nenamítám, ale asi se neshodneme na tom, jak se mělo pokračovat dál (na důvody se ptal soud i Milady Horákové, a přesto už bylo dávno rozhodnuto - Twilight taková sice rozhodně není, ale výsledek se tak moc neliší).

Já se jen pořád nedokáži vypořádat s kanclářem a jeho sporem s Twilight. Totiž, oba dva se mýlili. Budu teď předpokládat, že to, co kancléř řekl v epizodě "Friendship University" nebyla jen zášť vůči Twilight, že si dovolila nejen podle EVA, ale že to tvůrci mohli zamýšlet i jako "hint" k finále. Cituji:

Chancellor Neighsay: Ah, yes. How to teach friendship to creatures who will one day use it as a weapon against us.
Twilight Sparkle: How could they use friendship as a weapon?!


Kancléř se pletl v tom, že tu zbraň proti poníkům použijí jiní tvorové. Nečekal "zradu" ze svých vlastních řad. A Twilight se možná ani tak nemýlila, jako že odmítala připustit takovou možnost.

Teď máme závěr sezóny, kancléř se tam hezky kaje, ale poučení pro Twilight? Chápu, je to dvojdíl, a není dost času (tentokrát bylo tempo děje tak akorád). Možná ale Twilight trochu křivdím. Co když neví, kde Cozy skončila? Ostatně, na starost si jí vzala Celestia s Lunou.

Snažím se pochopit její motivy. Chtěla být císařovnou přátelství. A..? Co z toho?




To s tou magií na konci u těch zvířat bylo tak trochu "střelba od vlastní branky". Dejme tomu, že mi celá ta představa věčného vězení, zvlášť pro něco, co se jen chová přirozeně, nejde na rozum, ale tak nějak přijmu, že jsou to nebezpečné bytosti, které prostě nemohou být nechány volně (např. teď je v ČR aktuální kauza Medvěd).

Ale když je tak jednoduché z nich udělat neškodné tvory (dokáže to v podstatě Alicorn, kterému už magie měla přestat fungovat), proč Tartarus? Tirek, OK, ale ta zvířata mi přijdou spíš, že tam tvůrci narychlo potřebovali něco, pomocí čeho by Mane6 mohla uniknout. A oponoval bych i s tím, že se s nimi nedá komunikovat. Nedalo celkem problém je přesvědčit, aby pomohli. Pravda, mohli to udělat ve své slabé chvilce, protože i je celkem "ohrožovalo" mizení magie.

Opět, můžeme to svést na to, že tvůrci neměli moc času řešit takové prkotiny.

To s tím krmením byla spíš taková řečnická otázka (maminka se zeptala mě a mě to přišlo docela příhodná připomínka). Ale možná máš pravdu, krmiči to mohli zabalit. Pak ale Tirek vůbec nedomyslel svůj plán, protože by tím pádem brzy umřel hlady, a to mi na na něj docela nesedí (předpokládám teda, že i on musí něco jíst).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26) - od Martin - 11.11.2018, 00:04

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)