Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26)
#6
OT:
No, máme asi 40 stanic, ale většinou sledujeme televizi tak 5-10 minut (než projedeme všechny EPG a zjistíme, že zase nedávají nic). Jak by řekla maminka: Hitler, Stalin, druhá světová, druhá světová, první světová, zprávy.. aha, ty zrovna skončily, zase Hitler, TV War.. zase válka Rainbowlaugh Nic proti tomu, ale těch jsme viděli tolik, že už nám to nic nového nedá.
Oprava: dívali jsme se na Markízu. Teď už většinou jen JOJka (Nove Byvanie, abychom si mohli zanadávat, jak máte u vás všechny domy a pozemky děsně předražené - To jsi jen v koupelně, slyšíš "..kuchyně za 8000 EUR" a pak je slyšíš "si dělaj pr**l ne?!" Pinkiehappy.

A většinu zajímavých pořadů (třeba o vesmíru, nebo Partička i Ano,šéfe, když už to musí být) davají od 22:00 do ráno, což lidi, co ještě chodí do práce, nemají O2 TV a jsou líní si programovat video, často nedávají.


Jo, jasně, beru, že to především seriál. Nikoliv realita. Co tam bude, má nějaký smysl pro tvůrce, kteří na tom něco chtějí ukázat, takže třeba prostě ani nedomýšlejí všechny možné i nemožné vazby, které nějakého týpka na druhé staně planety můžou napadnout, aby je začal pitvat Pinkiesmile



Třeba ta Cozy si myslím, že asi neměla moc času na lítost. Zřejmě, jak její plán vybouchnul, tak to psychicky neunesla.

Jo vidíš, na Starlight jsem trochu "zapomněl". Především je otázka, jak ji Cozy přemohla. Nejspíš ale zneužila dost častou vlastnost přátelství - důvěru. Pak asi nebyl problém ji nalákat do pasti sestavené z artefaktů. Je jen zvláštní, že třeba Rainbow Dash byla velmi podezřívavá (a právem), když se snažila chránit Scootaloo před zraněním, ale tady jaksi celé škole unikal nejspíš dost dlouho chystaný komplot.

Přátelství jim zatemnilo mysl, příteli Pinkiesmile

Nemám nic proti různým situacím, aneb ne každý je polepšitelný. Máme tu různé psychické poruchy, někdy léčitelné, někdy (zatím) ještě ne (třeba kleptomanie). Pak tu jsou lidé, kteří k tomu, co dělají, mají nějaké své důvody (pomsta, pocit křivdy, osamělost a přehnaná reakce/neadekvátní pokus o řešení, atd.). Kdyby stačilo k polepšení pokání/domluva, nepotřebovali bychom trestní právo.

Jen prostě zastávám názor, že vězení nefunguje
(nevím, jak ve světě poníků, ale v tom našem světě má možná tak 50% úspěšnost (delikvence, rozvrácená společnost - občanské války/chudinská ghetta), a v případě prevence u nových případů asi ještě nižší - nemyslím si, že 90% lidí nekrade jen proto, že se bojí vězení). Naproti tomu pobyt.. říkejme tomu klidně psychiatrie, ale může jít prostě o léčbu v rámci komunity (třeba jak se léčí alkoholici na různých sezeních), má nejspíš vyšší účinost. Oboje ale selže, pokud se neodstraní příčina (někdo třeba začal chlastat, protože nezvládá životní situaci doma, má třeba dluhy, manželka nebo matka ho bije, atd., tak ho z toho vylečíme, ale pak ho šoupneme zpátky do původní rodiny.. jak dlouho vydrží nechlastat? Resp. nezačne chlastat někdo jiný? Protože zatímco bude oběť pryč, najdou si jako cíl vybití nějaké své frustrace třeba jeho děti? - to je jen příklad, místo manželky si klidně dosaďte manžela).


Jen seriál beru, že je jakýmsi odrazem naší společnosti, našich vad, a ukazuje, jak je ne/řešit, tak si všímám právě i podobností s tím, jak ... nestandardně je řešíme my.

A v případě zvířat, byť nebezpečených.. to umíme lépe než takhle. A poníci taky.

Napadá mě třeba ta zvířata vypustit do nějaké rezervace typu Everfree Forest, a pokud by nebyla dost rozlehlá, aby nedocházelo ke kontaktu s poníky (nebo jinými tvory), udělat okolo nějakou magickou zeď či alespoň systém čidel (jo, tady je opravdu nevýhoda, že poníci ještě nezají čipování zvířat). To, i kdyby z nich nešlo za normálních podmínek udělat neškodné tvory, mi přijde stále ještě mnohem humánější než je prostě zavřít do klecí.

Prostě jde o klasický střed civilizace a přirozenosti. Buďme realisti. Proč bychom se měli nechávat sežrat od divokých zvířat? Na druhou stranu, civilizace se tímto snaží elimovat zákon silnějšího nebo-li zákon džungle. Ten by měl zůstat právě v té džungli. Což ovšem znamená, že pokud já, jakožto člen civilizace, vlezu do té džungle vědomě, a nějaká Chiméra mě napadne, jaké právo má civilizace ji zavřít do klece?

Je to fajn "deus ex machina", jak se bez kouzel dostat z Tartaru, jen asi tvůrce nenapadlo, že to někdo bude brát jako protiklad k tomu, co se seriál snaží učit (už jsme měli jednu epizodu o zvířecím útulku, kde Fluttershy odmítla klece).

Nabízí se ale ještě jedna otázka, jestli to teď nebude bezpečnostní díra. Tirek umí nasávat magii, že? A ta zvířata mají dost magie na to, aby se alicorn (byť bez kouzel) dostal ven. Co když se to Tirek naučí taky? O důvod víc přestěhovat zvířata jinam Ajsmug (na Kerbera bych se nespoléhal, už jednou mu zdrhnul)



Taky mi to docela chybí. Dřív tu byly flamewary, debaty o blbostech, uživatelé zde sdíleli své názory a postřehy, člověk se dozvěděl mnohé o chování lidí, o interakci mezi nimi, objevil něco, co v dílech přehlédl, nebo o tom začal přemýšlet jinak, ale teď?

Proč z 20 minutového dílu neudělat hodinou seanci aneb prodloužení přívalu informací?

Nejspíš se o tom čas od času mluví na srazech, ale není moc efektivní finančně ani logisticky objíždět všechny cony i menší srazy v ČŘ, abych nepřišel o nějaký názor na díl či postavu (a často to ani není možné, i když jsem fyzicky přítomen - stačí sraz o 10 lidech, a když se baví 3 skupinky naráz, nestihnete všechno zchroustat Pinkiesmile ). Písemná forma trvá déle na vytvoření i pročtení, ale je trvalejší, nezávislá na čase a díky netu i nezávislá místně.

Osobně mám názor, že když někdo napíše blbost, ještě to není konec světa. Prostě zbytek přeskočím. Ale když někdo nenapíše zajímavý (nebo "zajímavý") názor, s tím se moc dělat (studium) nedá Ajsmug

Vždycky je možnost si dát uživatele do Ignore listu Ajsmug (zajímalo by mne, kolik lidí mě v něm má)

Paradoxní je právě to, že zvlášť ve vláknech přímo určených MLP:FIM se vlastně už skoro nedebatuje vůbec.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26) - od Martin - 12.11.2018, 11:56

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)