Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26)
#7
Poslední dvojdíl byl skvělý Twilightsmile o to lepší, že jsme jej v počtu několika desítek bronies sledovali společně.

Cozy Glow byla kandidátem na záporáka už několik epizod - obzvláště po What Lies Beneath, která do jisté míry předurčila, co se bude dít ve finále. Dlouho jsem si říkal, jestli to zase není Chrysalis v přestrojení. Nebyla a tím lépe.

Epizoda byla fajn i v tom, jak zapojila do děje mnoho postav - v té či oné roli. Čekal jsem trochu víc od CMC, ale na ty patrně kvůli času nedostalo. young6 jsou daleko víc rozdílní než mane6, někteří jsou typičtí pro svůj druh, jiní se snaží být spíše jiní - což je výborný mix na příběh, kde když jde do tuhého dokáží táhnout za jeden provaz.

Když mane6 odešla ze školy, trochu jsem se bál, zda to nebude další díl "Starlight saves everything again", naštěstí nebyl. Způsob, jak děj soustředit na young6 byl imho skvělý nápad - mane6 nebyla nějakým záhadným způsobem zcela vyšachována ze hry, ale měla taktéž svoji roli, byť vedlejší.

Strom Harmonie jako myslící bytost v hlavním ději... to byla docela pecka. Jsem zvědavý, co se z toho ještě vyvine.

Co se Cozy Glow a tartaru týče - nojo, i Equestria má svá vězení. Když epizoda vyšla, tak se vyrojila spousta komentářů, jak to celé bylo nerealistické a navíc zavírání dětí do vězení, který bylo "jistou narážkou na Guantanámo" je přece strašné. Mno... nerealistické? Tak jasně - co bychom my udělali s podobnými, kteří by chtěli zlikvidovat náš svět? Asi je pustíme na svobodu, ne?

Hlavní rozdíl, mezi Starlight (byť ji jako charakter nijak nemusím) a Cozy Glow (nebo třeba Chrysalis), podle kterého se dá říct "proč dostali druhou šanci a proč ne" je vcelku zřejmý: Starlight nechtěla zničit či ovládnout Equestrii - její motivace byla úplně jiná (a to jak ve vesnici, tak později), což se později ukázalo. Navíc projevila lítost nad svými činy a jejich nezamýšlenými důsledky (což je i v reálném životě polehčující okolnost) - nakonec sama uznala, že to nebyl správný způsob. Cozy Glow i po své porážce zatvrzele trvala na svém. A k tomu se váže ještě jeden podle mě velmi důležitý a nový aspekt...

Poslední díl ukázal velmi názorně, že i s něčím tak pozitivním, jako je přátelství, lze manipulovat a zneužít je. Že nelze jen slepě následovat jeden slogan a vyložit si ho po svém (s argumentaci "dyť je to přece pravda!"), protože vždycky záleží na tom, jak objektivní skutečnost použijete - protože jak bude ve finále vypadat naplnění "Friendship is Magic" je věcí především toho, jak se k přátelství kdo postaví. Není to záležitostí jen rozumu ale i srdce.

OT dlouhé příspěvky/neaktivita:
PS: Patrně jako ostatní jsme si našel příhodnější (pozitivnější) místo na sdílení svých dojmů ohledně epizod, anžto se tam dají sdílet hlavně ty pozitivní věci, kvůli kterým MLP:FiM vyhledávám (včetně pochybů a kritiky, kterou lze světe div se podat taky rozumně). Martinovy příspěvky mám od jisté doby skryté, protože pro mě diskuzi na dané téma obvykle zlikvidují a dojem z epizod taky - takže to beru "číst jen na vlastní nebezpečí", raději nikoliv. To je ale můj osobní pohled na věc - reskeptuju odlišné názory ostatních a svobodu jejich vyjádření (dokud nepřekročí hranici pravidel), což ale neznamená, že je budu vyhledávat, či přijímat.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26) - od Jamis - 12.11.2018, 12:39

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)