Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26)
#9
@Jamis:

Tipoval jsem taky Chrisalis. Nějak jsem si neuměl představit (tvůrci mají malé, bezvýznamné plus), že by "děcko" bylo záporák. To snad ani není vlk v rouše beránčím, ale přímo neochota si přiznat, že by něco tak hodného nebyl převlek. Pak lze vlastně chápat, proč Mane6 ani nikdo další nevěděl, odkud vítr vane. A pro Young6 byla vlastně podezřelá tím svým "nějak moc se snaží".

CMC byly časově fajn. Takový pokus, co nevyšel. Na druhou stranu, kdyby tam nebyli vůbec, asi by to na děj nemělo žádný vliv, jen nám to trochu poodhalilo, že Cozy není úplně hloupá (ostatně, jako mistr manipulace - proti kancléři a mimo záběr proti Starlight - by asi měla poznat, když na ní někdo šije boudu; kdyby nezakročil strom harmonie, plán by vyšel).


Právě Starlight překvapila. Nebo možná spíš Cozy, protože Starlight si moc slávy neužila.



co bychom my udělali s podobnými, kteří by chtěli zlikvidovat náš svět?

Předně by mne zajímalo:

- jakými prostředky se k tomu dostal
- jaký měl motiv (což bohužel u Cozy stále nechápu)
- z čeho vycházel (prevence: aby se zítra neobjevil další, co chce zničit svět)
- za jakých okolností by byl ochotný pracovat pro mne (pytlák jako ochránce parku, bývalý hacker jako bezpečnostní IT)

Guantanámo? Popravdě, ani jsem si na něj nevzpomněl Pinkiesmile

Asi je pustíme na svobodu, ne?

Volba A: vězení
Volba B: svoboda
Volba C: neexistuje nic než volba A a B, ani nic mezi


Stygian taky nechtěl zničit Equestrii, a bylo mu to houby platné. Jeho potrestání bylo na základě úsudku. Moudrých poníků, dalo by se říci. Mýlili se tehdy, často se mýlí i dnes (Starswirl). Nechtěl bych to odpálkovat ve stylu: Jenže to bylo tehdy, jsou to staré struktury, dneska už víme všechno správně. Nezpochybňuji právo na názor (Twilight vůči Cozy), jen upozorňuji, že ne všechno musí být provedené dobře (včetně odsouzení).

Naproti tomu Discord ji v podstatě zničit chtěl (předělat podle svého, což byla Cozy Glow v bleděmodrém), a byť šel do vězení taky, dostal šanci na reformaci prakticky ještě před tím, než projevil lítost (a prakticky ani snahu, protože to jeho předstírání bylo jasné jak facka i samotné Mane6).

Abych si mohl udělat obrázek o Cozy, musel bych znát její motivaci a plán:

1. ovládnu školu
2. zničím magii
3. PROFIT ???

S posledním odstavcem souhlasím. V té souvislosti by mě zajímalo, když to kancléř řekl poprvé, jestli to myslel vážně a uvědomoval si rizika, a nebo to plácnul jen jako pseudoargument proti Twilight a její neakreditované škole pro "cizáky". Protože to by pak přidávalo další rozměr:


Může vypadat a chovat se jako xenofob a rasista se snahou se pomstít těm, kdo ho neposlechli, ale což když má pravdu a nebo ví něco, co my ne? Já bych mu ještě v díle Univerzita přátelství hádal jen to první.


OT: byť ne tak moc OT

Nikdo pochopitelně nemůže nikoho nutit, aby diskutoval někde, kde mu to není příjemné, ale když někam pozitivní náladu nejdřív nedonesete, jak by tam mohla být, že? Jak se říká, "k vítězství zla stačí, aby dobro mlčelo", tak se stačí ozvat, případně, když to nepomůže, nechat příspěvky skrývat a vše by mělo být v cajku.

Nevedu si přehled, ale mám tušení, že pokud 90% fóra nejsem úplně ukradený, nejspíš je tak i či onak štvu. A ozvalo se kolik lidí? Když řeknu deset, tak jsem možná ještě přidal

Jestli nejsem moc zvědavý, jak se dá zničit dojem z epizody, která se mi líbí, názorem někoho jiného? Omlouvám se, jestli to vyzní jako neúcta k tobě, ale připomíná mi to výkřik "my childhood is ruined" Pinkiesmile (bez ohledu na to, zda dotyčný obrázek někdo někam postnul nebo si tam uživatel sám došel). Osobní názor na subjektivní záležitosti (estetika, atp.) by měl hrát prim před těmi cizími. Jestli to chápu dobře, v podstatě jste se nechali vyštvat krysou/krysami z vlastního domu.

Na druhou stranu, pokud je to místo lepší (ne jen nepřítomností určitých lidí) než tady, tak proč ne..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26) - od Martin - 12.11.2018, 15:40

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)