Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26)
#11
(12.11.2018, 15:40)Martin Napsal(a): co bychom my udělali s podobnými, kteří by chtěli zlikvidovat náš svět?

Předně by mne zajímalo:

- jakými prostředky se k tomu dostal
- jaký měl motiv (což bohužel u Cozy stále nechápu)
- z čeho vycházel (prevence: aby se zítra neobjevil další, co chce zničit svět)
- za jakých okolností by byl ochotný pracovat pro mne (pytlák jako ochránce parku, bývalý hacker jako bezpečnostní IT)

Nu možná to stále odmítáš akceptovat, ale žijeme na Zemi, ne na Vulkánu (lepší příměr mě nenapadá) a tak je to se vším.

Citace:Stygian taky nechtěl zničit Equestrii, a bylo mu to houby platné. Jeho potrestání bylo na základě úsudku. Moudrých poníků, dalo by se říci. Mýlili se tehdy, často se mýlí i dnes (Starswirl). Nechtěl bych to odpálkovat ve stylu: Jenže to bylo tehdy, jsou to staré struktury, dneska už víme všechno správně.

Hm, že by to v díle nebylo řečeno vícekrát, třeba už několik sezón nazpátek? Proč Twilight rozumí něčemu, čemu Starswil tehdy nerozuměl? A v tom díle se přesně ukázal ten rozdíl. Nemyslím si, že šlo vždycky jen o názor Twilight.

Citace:Nezpochybňuji právo na názor (Twilight vůči Cozy), jen upozorňuji, že ne všechno musí být provedené dobře (včetně odsouzení).

Návrh na zkrácení tvých příspěvků: zkus vypustit ty úplně zřejmé věci, jako například druhou část této věty.

Citace:Naproti tomu Discord ji v podstatě zničit chtěl (předělat podle svého, což byla Cozy Glow v bleděmodrém), a byť šel do vězení taky, dostal šanci na reformaci prakticky ještě před tím, než projevil lítost (a prakticky ani snahu, protože to jeho předstírání bylo jasné jak facka i samotné Mane6).

Až poté co si v kamenném vězení odbyl docela dost dlouhou dobu, že... možná než se tímhe začneš zabývat, zkus nastudovat, jak funguje trestní právo v reálném světě "západních demokracií" (snad je jasné, který okruh zemí tím myslím), čemu má sloužit trest vězení, jak funguje rehabilitace a jakou úspěšnost ty či ony metody mají.

OT>
Citace:Nikdo pochopitelně nemůže nikoho nutit, aby diskutoval někde, kde mu to není příjemné, ale když někam pozitivní náladu nejdřív nedonesete, jak by tam mohla být, že? Jak se říká, "k vítězství zla stačí, aby dobro mlčelo", tak se stačí ozvat, případně, když to nepomůže, nechat příspěvky skrývat a vše by mělo být v cajku.

Tak ona patrně byla a mnozí ji sem nosili. Stačilo na ní vytvale kydat špínu, a po jisté době to prostě mnohým přestalo stát za to - dostávali zpátky málo, plus kýble sajrajtu. A protože máme svobodu projevu, tak se prostě přesunuli jinam, kde mají totéž, jen bez toho sajrajtu a dali si záležet aby se za nima ten sajrajt už nedostal. Problem solved.

Citace:Nevedu si přehled, ale mám tušení, že pokud 90% fóra nejsem úplně ukradený, nejspíš je tak i či onak štvu. A ozvalo se kolik lidí? Když řeknu deset, tak jsem možná ještě přidal

Mnozí imho spoléhali na to, že na to přijdeš sám, když ti to napíše pár lidí  nemusí jich totéž psát padesát. Holt nepočítali s tím, že bereš věci jinak. Druhá věc je, že na fórum "Friendship is Magic" je chuť psát takové věci mnohem menší, než kde jinde (to, že to někteří neodvedou pochopit je holt problém). To je ale jen můj pohled. Fůra lidí - včetně mě - už jakékoliv pokusy ti to objasnit vzdala (občas to teda zkusím, co kdyby, ale narazím vždycky na stejném místě). Po desítkách neúspěšných pokusů je výsledek tentýž - nemůžeš, nebo to nechceš pochopit.

Citace:Jestli nejsem moc zvědavý, jak se dá zničit dojem z epizody, která se mi líbí, názorem někoho jiného? Omlouvám se, jestli to vyzní jako neúcta k tobě, ale připomíná mi to výkřik "my childhood is ruined" Pinkiesmile (bez ohledu na to, zda dotyčný obrázek někdo někam postnul nebo si tam uživatel sám došel). Osobní názor na subjektivní záležitosti (estetika, atp.) by měl hrát prim před těmi cizími. Jestli to chápu dobře, v podstatě jste se nechali vyštvat krysou/krysami z vlastního domu.

Dojem z episody se dá zničit snadno - asi jako když ti po dobrém jídle v restauraci před tebe vysype host od vedlejšího stolu kýbl fekálií a pak se ti vysměje, že máme přece svobodu projevu. Jenže tobě se to nedá vysvětlit - nedokážeš pochopit dopad svých činů na emoce ostatních, patrně ani kdybys chtěl. Nepřikládáš tomu váhu, protože u tebe to funguje jinak. Mnoho lidí ztratilo nikam nevedoucí diskuzí na tohle téma už spoustu času, který mohli využít lépe. Tak prostě mnozí odešli prostě jinam, do prostředí, kde se dají sdílet jak pozitivní tak negativní názory i emoce bez zbytečných dramat a vzájemných urážek. Obě strany jsou spokojeny, ne? Každá má co chtěla.

Ano, patrně jsme se nechali vyštvat - druhou možností by bylo se zabanovat a vyštvat lidi z veřejného prostoru. Máš dojem, že je to lepší řešení? Já ne. Mysli si o tom, co chceš, klidně se oháněj neúctou. Dneska už je mi to fuk, nebývalo to tak.

Zapíšu to jako další neúspěšný pokus.

Citace:Na druhou stranu, pokud je to místo lepší (ne jen nepřítomností určitých lidí) než tady, tak proč ne..

To místo je lepší právě nepřítomností lidí generujících sajrajt za každou cenu. Není to žádné idealizované nebe, ale tamní lidé se vzájemně respektují a berou na sebe ohledy. To mi na rozumnou konverzaci úplně stačí Twilightsmile i když s dotyčnými často nesouhlasím.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Epizody 25+26: School Raze (S08E25 + S08E26) - od Jamis - 12.11.2018, 17:04

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)