Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stříbrný mech - Jamisova MLP prvotina
#10
Přímá řeč se většinou píše do nového odstavce s odsazením, ale pozor, není to podmínka! Lze psát řeč i na konec dlouhých odstavců, to už je na tobě. Ale příliš to nedoporučuju, pouze ojediněle, když se to zrovna hodí.

K těm popisům, jde o to, abys popisoval stručně, ale zároveň barvitě. Já bych například chvíli, kdy Zecora a Dawy jsou do Ponyville, popsal takto:
Ze Svobodného lesa se vynořili na zelené louce, přes kterou Dawy viděl v dálce poklidné městečko. Po té, co se přebrodili zeleným mořem trávy, vyšli na polní cestičku která je zavedla až k velkým dřevěným domům.
„Ještě jednou, jakže se to tady jmenuje?“ Zeptal se své společnice.
Ta se usmála, a zaveršovala. „Ponyville, jméno býti, je mi ctí, tě tam zavésti.“
Zajímalo by mě, jestli i ostaní mluví takhle divně. Pomyslel si.
K jeho překvapení se obyvatelé městečka vůbec Zecoře nepodobali. Po cestě, která vedla do středu vesnice, se procházelo mnoho různobarevných poníků, kteří se na Dawea zvědavě koukali, někteří se odvážili ho i pozdravit. Ostýchavě jim odpovídal.
Kddyž došli na náměstí, zamířila Zecora k velkému domu, který vypadal jako strom. Počkat, vždyť to JE strom! Vzpoměl si, že Zecora také žije ve stromě. Možná ta Twilight je taky jako Zecora.
Pruhovaná klisna zaklepala na dveře podivného obydlí.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Jamisova MLP prvotina - od MrMaidx - 26.09.2012, 21:14
RE: Jamisova MLP prvotina - od matyas1999 - 26.09.2012, 22:07
RE: Jamisova MLP prvotina - od Zmok - 19.10.2012, 01:23
RE: Jamisova MLP prvotina - od Jamis - 19.10.2012, 01:38
RE: Jamisova MLP prvotina - od Sonic94 - 21.10.2012, 22:03
RE: Jamisova MLP prvotina - od Jamis - 11.01.2013, 12:16
RE: Stříbrný mech - Jamisova MLP prvotina - od RadlanJay - 13.01.2013, 16:08

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)