Hlasování: Vaše sex. orientace?
Heterosexual
Bisexual
Homosexual
Pansexual
Demisexual
Asexual
[Ukázat výsledky]
 
 
Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Anketa]Sexuální orientace českých Bronies
Protiváhou radikálnímu feminismu třetí vlny je konzervatismus. Bohužel, ten neřeší úplně všechny problémy, nicméně docela krásně usazuje všechny ty bláznivé nápady na společné toalety a podobně. A přitom třeba podporuje feminismus první a druhé vlny.

Ještě jsem slyšel výraz meninist, což je vlastně takové hnutí pro obranu práv mužů (nejsem si jistý, jestli to není spojeno s tou Men's Liberation Movement.

Ten můj předchozí post to trochu zjednodušil, což bylo na škodu. V podstatě k rovnoprávnosti žen a mužů se nedojde vytvářením takovýchto hnutí, které jen zvyšují napětí. Ale třeba dupáním po soudech, aby neodsuzovaly okamžitě za pokus o znásilnění, když žena trochu udělá scénu a pobrečí před policajty, ale až na základě důkazů (halooo, ameriko!). Vytvoří se tak precedenty, které pomohou pro lepší budoucí rozhodování a zároveň budou v určitých hranicích spravedlivé.

Takové ty obvyklé fempropaganda kraviny alá gender pay gap, tedy platová nerovnost, které se rádi chytají novináři, to jsou jen statistické nesmysly. Ale feministky třetí vlny to neslyší rády, protože to narušuje jejich názor, že muži jsou prasata co je třeba vymýtit.

Ale to jsem trochu odbočil ze sexuální orientace. Příště se OT zdržím.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Ve svornosti jen tkví naše síla." Sir Lionel
Vir Ilustris

Odpovědět
Když člověk navštěvuje různé stránky, které třeba mají většinu lidí s protichůdnými pozicemi (Reddit a 4chan jsou dobré příklady), udělá si ucelenější obrázek (i když třeba vlastní pohlaví představuje určitý bias). Ani jedna strana (manosphere nebo femosphere) nejsou svatoušci, co si budeme povídat, a obě mají v nějakých věcech pravdu (a ani jedné není příjemné slyšet dobré argumenty druhé strany, zvláště když se dotýkají biologické a podvědomé přirozenosti žen a mužů).

Zaměřím se ale na incely, což je pojem, který se v posledních letech uchycoval na internetu, a nyní díky zpravodajským masmédiím o něm ví mnohem více lidí. Zrovna včera jsem ve /r/foreveralone četl diskuzi reagující na onen masakr v Torontu, kde se rozebíral rozdíl mezi incelem a FA. Na čem se lidi mohou shodnout je, že incelové mají tendenci vinit ostatní, zatímco FA mají tendenci vinit sebe (což je asi společensky pohodlnější přístup, není však jasné, jestli zdravější). Nejsou to dvě různé sorty lidí, jsou to lidi se stejným problémem, kteří se ale k tomu staví odlišně. Také proto mají pro incely FA větší pochopení než spousta lidí na FB nebo Twitteru.

Je ke cti Redditu, že pokud nějaká komunita nehorázně neporušuje pravidla, obvykle ji tolerují. Zároveň ale je k jeho hanbě, že pokud se menším kontroverzním subredditům začnou dívat na zoubek média a vyvolá to vlnu negativních reakcí, stáhnou ocas a komunitu radějí banují, než aby počkali, až se to přežene. Nedávno se pozornost zaměřila na /r/Incels a příbuzné suby. Komunity banovali. Samozřejmě to ničemu nepomohlo, protože si lidi prostě založí nové suby (jako třeba /r/braincels, což je teď asi nejpopulárnější substitut s mírně jinou kulturou). Od vzrodu internetu tvoří muži komunity, kde se rojí vtipy a stereotypy o ženách, a internet je tedy pořád stále "tits or gtfo" prostor.

Je fakt, že incelové často vyjadřují zášť vůči ženám, a pokud by to člověk bral moc vážně, tak se z toho zblázní (i když také si z toho člověk může něco odnést). Srandu z romanticky/sexuálně neúspěšných mužů si lidi dělají odnepaměti, ale enmita vůči panicům je relativně nová móda. Určitě na tom má zásluhu nejenom internetová kultura, ba i asociace právě s incely, což je politováníhodné. Ze zkušenosti vím, že i když lidi s normálními vztahy se nemůžou moc vcítit, tak tváří v tvář umí naslouchat. Je katarzní, když člověk může sdílet své problémy, a jako bonus nabídnout nenormální perspektivu. Lidé hledají hlavně pochopení.

Rozuzlení či odpovědi nenabízím, toto je jen můj vhled to problematiky. Jak jsem psal na začátku, obě strany mají tlučhuby, a to nabízí otázku, zda-li byla první slepice, nebo vejce? V tomto případě je to metafora pro souboj pohlaví, protože stereotypy nevzniknou bez zrnka pravdy. Samota znamená dost času nad podobnými věcmi přemýšlet.

Tento post jsem chvíli na přeskáčku psal, takže promiňte nepřehlednost.
[19.2.2012 20:06:21] : Jsem dneska zkouknul první epizodu My Little Pony: FiM
[19.2.2012 20:06:53] : Fluttershy je best

OC přepracováno od bloodorangepancakes
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)