Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ary / MelodicPony In Memoriam Live Performance
#1
Photo 
Milí přátelé,

pokud sledujete fanouškovskou hudební scénu, či jen občas zavítáte na Equestria Daily, pak se vám pravděpodobně už donesla smutná novina o úmrtí našeho velmi talentovaného hudebníka Aryho, v zahraničí známějšího jako MelodicPony (více zde). Jistě nebudu přehánět, když řeknu, že jeho orchestrální hudba patří k tomu nejlepšímu ve fandomu, a z mého osobního pohledu k tomu nejlepšímu vůbec.

Ary během doby, co jsem jeho práci sledoval a komunikoval s ním, několikrát (i když spíše žertovně) nadhodil, že by bylo super, kdyby jeho hudbu mohl zahrát skutečný orchestr. Už v té době jsem se ohlížel po možnostech, jak tento jeho sen uskutečnit, ale bohužel bez úspěchu. Teď, když už víme, proč se Ary nadobro odmlčel na všech svých kanálech, jsme se s kolegou Kellym ze Spojených Států rozhodli, že se Arymu vynasnažíme tento sen splnit alespoň posmrtně, a uctít tak jeho památku.

Kelly se zná s dirigentem tamního dechového ansámblu, který už Aryho hudbu slyšel a souhlasil, že by pro nás jednu Aryho skladbu analyzoval, přepsal pro potřeby živých hudebníků a buď nám skladbu nahrál přímo se svým dechovým sborem, a nebo, pokud budeme s financemi úspěšní, nám dokonce sehnal symfonický orchestr. Vybrali jsme skladbu Princess Twilight Orchestral Suite (zde), protože patří mezi jeho nejpopulárnější, a současně je to jediná, ke které Ary publikoval "notový" MIDI soubor, ze kterého lze při transcripci vyjít.

Částky, o kterých je zde řeč, jsou orientačně $5000 pro dechový sbor či $10000 za symfonický orchestr. Budeme v blízké době zakládat událost na kickstarteru, se kterou se budeme snažit oslovit celosvětový fandom prostřednictvím EQD (s jejím vedením právě jednám). Přišlo mi ale fér nejprve informovat vás, československou komunitu, protože přes Aryho celosvětový úspěch to byl přece jen náš umělec.

Se svolením vedení fora (tímto mimochodem velice děkuji Melgarhovi) sem pak umístím odkaz na kickstarter, až bude připraven k zahájení. Za jakoukoliv pomoc a jakékoliv příspěvky (i symbolické) budeme velice vděční. Do té doby bych vás rád pozval alespoň na facebookovou skupinu, kde budeme sdílet novinky a diskutovat nápady a náměty k tomuto projektu (v angličtině, plánujeme do skupiny zvát i zahraniční fanoušky).

Událost je zatím stále v plenkách a v tuhle chvíli nejsme schopni zaručit, že se nám to povede dotáhnout do zdárného konce, ale Kelly i já pro to budeme dělat maximum. Musím ale uvést na pravou míru, že i když všechno půjde hladce, realizace potrvá řádově několik měsíců až rok. Orchestry jsou hold velice zaneprázdněné a svůj program si tvoří velmi dlouho dopředu.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Přestože nejsem fanouškem dlouhých příspěvků, tohle je něco, na čem mi moc záleží, a nerad bych uváděl neúplné či vágní informace. A pokud se mezi vámi najdou takoví, kteří budou ochotní naše úsilí o posmrtné splnění Aryho snu jakkoliv podpořit, budeme velice vděčni.

Aelipse
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět
#2
Na offiko FB strance BUCKu se o Aryho/Martina zveda zajem, tak jsem jim postnul link na FB stranku - az bude vse pripraveno pro Kickstarter/indieGoGo ci podobny projekt, tak dej echo a rozsirim to po vsech kanalech!
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#3
Díky!

Jinak novinky se budu snažit postovat jak sem, tak na FB stránku (odkaz výše). Držte nám palce.
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět
#4
Moc rád bych také pomohl. Písničky od MelodicPonyho patří mezi mé nejoblíbenější. Ale jediné, co mohu udělat je, že mohu o novinkách informovat na webu mlpinfo.cz. Snad to bude stačit. A určitě jakmile se rozjede crowdfunding tak také přispěji.
Odpovědět
#5
Bože. Při téhle zprávě jsem se opravdu rozbrečel. Jeho hudbu jsem miloval a patřil k opravdu úzké skupině světových Brony autorů, co jsem poslouchal a miloval. V poslední době opouští tento svět mnoho osobností, které jsme měli rádi avšak jejich díla nebudou zapomenuty, budou v nich žít navěky.
Člen řádu Equestrijských rytířů.
Ve svitu měsíce klaním se tobě mocná Luno, jež chráníš náš spánek a klid.
S příchodem prvních paprsků slunce klaním se tobě mocná Celestie. Nechť teplé paprsky slunce prosvětlují naši cestu životem.
Odpovědět
#6
Přípnul jsem vlákno, ať to jen tak nezapadne. Aryho je šílená škoda, vždy jsem se těšil, co udělá do příště, jeho písničky byly opravdu nádherné. Nápadu moc fandím, bylo by super, kdyby se to podařilo.
Meow?
Odpovědět
#7
Jestli nevadí, tak jsem si dovolil o tom napsat krátký článek na webu:
http://www.mlpinfo.cz/clanek/hudba-od-me...rchestrem/
Odpovědět
#8
Nevadí, naopak! Twilightsmile

Novinky: Od EQD máme zelenou pro zveřejnění dvou až tří příspěvků na front page, takže až bude vše připraveno, oslovíme celosvětovou komunitu. Mezitím se nám naskytla hypotetická možnost nahrávání s Českým Národním Symfonickým Orchestrem (čekáme na echo), což by mohlo znatelně snížit náklady. O dalších postupech a pokrocích budu informovat.

Moc díky všem za podporu, vážíme si toho.
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět
#9
Jak to vypadá s realizaci tohoto velmi chvalitebného projektu? Už se ví alespoň kdy by mohl být spuštěný crowdfunding?
Odpovědět
#10
Ahoj, už jsem se pomalu chystal sepsat novinky. Po delší srpnové odmlce, kdy byli všichni na dovolené a nekomunikovali, se teď věci daly zase trošku do pohybu.

Podařilo se mi obeslat několik českých orchestrů (opět díky patří Melgarhovi za tipy) - žádný z nich není vyloženě proti, od jednoho se nám dokonce podařilo získat odhad celkových nákladů za kompletní orchestr, a sice kolem 70 tisíc korun, což je určitě přijatelnější než $5000 za americký dechový sbor.

Momentálně nicméně vázne komunikace s Martinovými příbuznými, od kterých budeme potřebovat písemné svolení k úpravě (pro potřeby živých hudebníků) a nahrání Martinovy skladby. Do crowdfundingu se nechci pouštět, dokud nebudeme mít jistotu, že máme zelenou jak od příbuzných, tak od orchestru.

Další pokroky budu průběžně zveřejňovat zde. Organizace není zrovna nejrychlejší, takže díky všem za trpělivost.
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)