Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata o nekonečnosti vesmíru
Já si zase nemyslím, že by s ním měli nějaký větší problém. Snad až na to, že když se snaží něco relativně složitého někdo vysvětlit laikům, a použije zjednodušení, může se tam dopouštět řekněme "chyb".

Je to jako kdyby se má maminka snažila mé babičce vysvětlit, jak funguje vyšívací CNC automat, a vedle bych stál já a kroutil hlavou nad těmi nesmysly, co říká Pinkiesmile

Já také nejsem zrovna příznivce ezoteriky (natož horoskopů), ale nevylučuji že třeba někdy v budoucnu přijdeme na to, jak "zprůhlednit" hmotu. Nebo nějak manipulovat dnes netušenými možnostmi s hmotou manipulací s Higgsovým polem, atd. A ano, i elektřina nebo elektromagnetismus by asi připadala lidem před 1000 lety jako magie (např. levitace). Magii beru jen jako hezkou iluzi. Ostatně, ono ovlivňování mysli funguje i opačně. 3D kino je hezký příklad, jak snadno se dá lidský mozek oblbnout.

MR&PT se podle mne asi spíš "bojí", že si někdo dneska začne na základě toho myslet, že když si bude myslet, že proskočí zdí, ona se mu uhne a zkusí to Pinkiesmile Já skutečně mohu věřit tomu, že tam už žádná zeď není, protože jí ani nevidím, nebo ani necítím, ale i tak si pravděpodobně namlátím nos..

K onomu člověku mám samozřejmě respekt, nicméně i tak je zde prostor pro pochybnosti. Zkrátka, někdy může být člověk až "moc chytrý", a vyvozovat z něčeho mylné závěry.

Jak zaznělo v Básnících:

Když lékař filozofuje, je to beznadějné. Když filozof léčí, je to katastrofa Pinkiesmile

Ale někdy i to může přinést ovoce.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
"MR&PT se podle mne asi spíš "bojí", že si někdo dneska začne na základě toho myslet, že když si bude myslet, že proskočí zdí, ona se mu uhne a zkusí to "

chces se zasmat? kdyz mi bylo asi 12 zkousel sem to, ne proskocit, ale projit….vysledkem byla boule Rainbowlaugh proc je hmota hmotna? to ze on rika ze "sklenice je jen iluze" beru tak, ze podle soucasnych fyzikalnich poznatku, a ted to hodne zjednodusim (a sme u toho Facehoof Rainbowlaugh ), castice hmoty nejsou zadne hmotne castice. Elektrony obihaji jadro atomu tak ze kmitaji, neustale meni svou polohu a my nemuzeme nikdy urcit presne, kde ten elekteron je. Jen oblast, kde by s urcitou pravdepodobnosti mel byt. Kdyz se podivam pred sebe vidim svymi smysly stul, sklenici a kolem vzduch. Ve skutecnosti sou to vsechno jen ruzne kmitajici elektrony a protony a dalsi castice, navic vzajemne spojene nekonecne dlouhymi "strunami". To same je moje telo, moje ruka...natahnu ruku a dotknu se sklenice a citim ze je hmotna, i kdyz vim ze neni...proc? jak to? Pinkiesmile kdyz na to prijdeme, myslim ze by to mohlo pak vypadat nejak podobne jako tohle Pinkiesmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Zřejmě jsi ještě nebyl připravený Rainbowlaugh


Ještě jsi zapomněl v podstatě na poznámku, že drtivá většina "hmoty" je vlastně prázdný prostor Ajsmug (viz. klasické chápání atomu o velikosti fotbalového hřiště) a přesto nás ty potvory nepustí Pinkiesmile Hlad je jen převlečná žízeň, a hmota je v podstatě jen převlečená energie (velké zjednodušení).Mno, kdyby to fungovalo viz. video, tak alespoň víme, že žijeme v Matrixu Pinkiesmile Jinak zatím musíme počítat se zákonem zachování energie. Abychom mohli nějak přestavět hmotu (nebo "hmotu"), potřebovali bychom k tomu určité množství energie.

A jelikož ta se nemůže jen tak vzít z ničeho (alespoň dle dnešního chápání), a samotné myšlení není zrovna výkonný generátor

viz. https://knowingneurons.com/2012/12/14/brain-battery/

prostě nemáme dost energie, abychom mohli v realitě jen myšlenkami ovlivňovat přímo hmotu. A i kdyby, jelikož neexistuje 100% účinný přenos energie (snad kromě supravodičů), vznikalo by velké množství odpadního tepla, a když víme, že naše buňky při 42C zemřou, tak..

To samozřejmě nevylučuje jiné možnosti uplatnění, například oblek se zabudovaným EKG s kontaktem na záchranku, který se bude napájet jen tělesným teplem, pohybem, deformací, natřásáním, el.mag.vlnami z okolí, atd.


Ale nechávám si raději zadní vrátka. Co kdyby...
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)