Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elevea a MLP tvorba
#1
Zdravím,

Mám už sice něco napsáno, ale tohle je moje první povídka s MLP tematikou. Pokud by to na Vás působilo depresivně, tak se omlouvám. Ono napsat horor je mnohem jednodušší, než komedii.

Co se týká zápletky, moc jsem toho z webu tady nepřečetl, no vlastně ani jinde ne. Nevím, jestli se to náhodou něčemu nebude podobat. Kdyby ano, tak sory.
Snažil jsem se o uvěřitelné zasazení do MLP Universe, tak jak jsem jej zatím poznal. Je možné, že bude v historii příběhu nějaká chyba. Pokud jsem něco přehlédnul, upozorněte mne na to, prosím. Je pravděpodobné, že by to zasáhnulo do páteřního příběhu povídky. V takovém případě asi nebudu nic na příběhu měnit - přece jenom přeorávat story od základu je docela náročné.

V příběhu jsou navíc věci, které mohou působit kacířským dojmem. Buďte prosím shovívaví. A co se týká mluvy... Bude Vám to připadat pravděpodobně trhané, ale já mám radši uzavřené věty.

Přeji tedy pěkné počtení a doufám, že si to užijete.


série Snová Hříva


Snová Hříva

Pojďme zbourat canon a užijme si trochu (pravděpodobně) alternativní historie. Kdo ví, třeba se to ještě napraví. To o chybách, co je napsáno výše, stále platí. Malý přídavek snad neuškodí.

Temná klisna

Třetí díl mé malé mikrotrilogie, který ji uzavírá. Tímto děkuji všem, kteří ke mě zabloudili, za trpělivost. Nechci se protláčet nahoru přes plané příspěvky, tak doufám, že ti, kteří u mě našli svůj díl zábavy, si mě vždycky najdou. Užijte si ji...

Konec srdce a pád hrdostiČást mého headcanonu o posmrtném životě poníků. Je to hodně krátké na to, jaký to skrývá potenciál. Kdo ví, třeba se to ještě rozroste. Pokud nemáte rádi kanibalismus a boj, dejte ruce od toho. Tohle není čtení pro děti.

Mezi hvězdami

A pokud chcete pěknou atmosféru, pusťte si k tomu tohle.

A tady je zkrácená verze ve formě balady. Jde o spoiler k povídce, takže to vnímejte spíš jako bonusový materiál.

Balada o SiriusOmlouvám se všem, kterým jsem nakecal, že to nejde. Jde to a byl tu původně i záměr, ale nechtěl jsem budit zbytečné naděje. Potenciál tu je a vypadá to, že se nám celek rozrůstá do sbírky povídek, jež na sebe volně navazují.

Pojďme tedy opět popřít canon a pozdravme Sombru.

Pád řádu

Pokračování zasazené přibližně o dvacet let později.

SedmilhářkaPoníci a sci-fi? Může to jít dohromady? Ne, není to sranda. Nemusí se Vám to líbit. Varoval jsem Vás.

Synchronizace
Následující povídka může způsobit u běžného bronyho stavy nevolnosti, protože obsahuje:
Nacisty, komunisty, tanky, letadla, reálné postavy, mytologii a nesmysly.
Pokud tedy něco z tohoto výčtu nemáte rádi, nečtěte to.

První kontakt

Volné pokračování povídky První kontakt. Je tam spousta Rusů, Američanů a Číňanů. Varování trvá.

Druhý kontakt


série Cukr

Říká se, že nejtěžší je napsat komedii. Musím souhlasit. Můza si dávala na čas takřka půl roku a stále mi to nepřijde košer. Přesto... Vydám to. Jde o takovéto odlehčení na podvečer. Není to ovšem pro mladé publikum, protože jsou pro pochopení nutné nějaké ty životní zkušenosti. Oslaďte si život cukříkem...

Cukr


A pokud budete toužit po něčem podobnému Cukru, ale zase trošičku jinak, je tu mimosoutěžní povídka na motivy achilova zadání pro literární akci Upsati se ďáblu - Ďábel se vrací. Vzhledem k tomu, že nikdo kromě mě zadání nedokázal splnit... No, uvidíme, jestli pobaví Twilightsmile.

Soumrak

Tyhle dvě povídky byly přidány do vesmíru k Cukru jako nezávislý příběh. Jako první musím uvést prolog, který vzniknul během účasti ve Rwakkově Festivalu párů. Ony čtyři strany jsou tematicky napsané dle zadání: Touha, Sblížení, Žárlivost a Láska.
Varování: Obě povídky jsou přímý útok na canon, tak se nenechte zmást.

Cesta želé - prolog, Cesta želéKdyby někdo chtěl zakusit něco delšího a nonpony...
...tak si může přečíst tuhle (tuhle zrovna teď znamená jinde). Pravda, trošku delší, možná hutnější, ale vzniklo to především proto, že se mi nelíbil Pán Prstenů. Knížka se jmenuje Barvy. No, možná je to stále pracovní název.
Obsahuje to spoustu věcí, snad jenom sex tam není, čímž jsem asi momentálně zklamal spoustu z Vás Rainbowlaugh. Ale zase je tam pár draků, spousta různých ras a hlavně lidi. Ano, je to o lidech a jejich místu na světě. Nic totiž není černobílé. Svět je barevný...

V povídce Svitky smrti se vyskytují stejná jména, ale je to o něčem úplně jiném. Hm... snad jsem neřekl moc.

Vzhledem k drobným změnám, jež se udály v pravidlech, jsem byl nucen přesunout linky jinam (chytří si domyslí kam). Když vyjde něco zajímavého, dám vědět.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#2
Mezi hvězdami..
Wow. Just wow. Tohle je přesně to, co se mi líbí!
Líbí se mi tvůj styl psaní. Pinkiesmile
Příběh je velmi velmi dobrý a nakonec si ten headcannon pojal úplně jinak, než bych to byla udělala já: Pinkiehappy
Povedené dílo. Pinkiesmile Pinkiecrazy
Odpovědět
#3
Jsem v sedmém nebi Twilightsmile. Pochvala potěší. Ještě to potřebuje vybrousit. Ten konec mi přijde strašně useknutý, ale zatím nevím, jak to líp ukončit. Každopádně strašně moc díky.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#4
Mám ráda takovýhle konce, dodává to tomu takový ten neuzavřený dramatický nádech. Pinkiehappy Pinkiecrazy
Odpovědět
#5
take se pridam ke chvale
Mezi hvezdami je opravdu vyborna povidka jen k tomu konci mozna je useknuty ale absolutne to nevadi mozna bych rekl ze rozvedeny konec by se tam vubec nehodil
docela jsem zvedavy na dalsi povidky Twilightblush
Deviantart Amegan-cz

Být normání je nuda !
Odpovědět
#6
Ano. Perfektní povídka a ta melodie k tomu. Chjo, vždycky jsem toužil takto psát ale nebylo mi dáno.
Příběh je to perfektní. Tyhle příběhy miluji.
Jde na tobě vidět, že psaní máš opravdu v krvi. Navíc máš zkušenosti. Podáváš nám své příběhy tak přirozeně a čtivě, že od nich nedokážeme odtrhnout oči.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#7
Už tři dny mě udržujete ve stavu maximální hladiny endrofinu, takže nejsem schopnej ani pařit hry Rainbowlaugh. Díky moc.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#8
Mezi hvězdami bylo dost zajímavý. Dostalo mě, jak se to vlastně celý odehrává v jakymsi mytologickym světě o kterym si poníci na zemi mohli jen vyprávět pověsti. Na druhou stranu, tim jak to bylo mimo "skutečnej svět", mě to nedokázalo tak pevně vtáhnout. S tou hudbou jsem asi četl rychleji než normálně a nedával jsem tak pozor na detaily, jak byla taková dramatická. Zajímavá věc, jak dokáže ovlivnit vnímání. Ale když máme internet a multimédia, proč je nevyužívat. Už pár lidí to tu udělalo a myslim, že je to dobrej nápad.

Akorát ty jména Nightmare Něco mi zněj jako z Power Rangers ;-)

A o čem tak píšeš, když to nejsou poníci?
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#9
2Zmok:
Jména jsou podle nejsvětelnějších hvězd na obloze vybrána tak, aby odpovídaly prokletím jednotlivých nočních klisen.

Co se týká mé další tvorby, mám jednu knížku "před tiskem", jestli se to tak dá říct, ale je to docela náročné čtení, protože si tam fakt musíš dávat bacha na děj. Jak sis asi všimnul, děj v mých příbězích letí vpřed a tam je docela dost postav, občas se změní časová linie a podobně. Takže je to taková ta knížka, kterou by průměrný čtenář potřeboval přečíst aspoň dvakrát, aby mu některé souvislosti došly. Obecně draci, pár elfů, docela dost magie, spousta prokletých a hlavně mrtvých, temnota, lidstvo poplatné zlu a spousta zajímavých zvířátek Twilightsmile. (cca 140 stran A4 čistej text)
Pak mám ještě asi deset let nedodělanou knížku v Prattchetovském duchu. Chybí mi tam poslední třetina, ale ty první dvě jsou čitelné, jen je to trochu dětsky napsané. (cca 120 stran A4 čistý text)
No a pak série povídek v kulhánkovském duchu, kde je hlavní hrdinou strašnej borec, co má všecko na háku, nepřítele likviduje po desítkách a občas utrousí hlášku. Prostě Mary Sue každýho chlapa, ale je to dost chlupatý... (každá má tak 10 stran A4, 6 dílů)

Všecko fantasy. Pokud by měl někdo zájem, ať si napíše PM, protože myslím, že nic z toho sem nejspíš nepatří. No, možná bych to nandal Rwakkovi s těma drakama Rainbowlaugh.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#10
k těm první nopony: na jaký straně jsou tam ty draci? teda pokud se to dá alespon přibližně určit Pinkiesmile . Jde mi o to jestli tě s tím mám otravovat, protože pokud tam jsou draci jako ve většině děl, jenom k tomu aby je sejmul nějaký hrdina tak bych to nečetl, v opačném případě bych byl rád za odkaz, alespoň bych měl po zkouškovém co čist.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)