Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 13: Between Dark and Dawn
#1
[Obrázek: MV5BYzc1YTQyZTQtYjlkOS00NzllLTk0YWItYTJi...w._V1_.jpg]
"Luna and Celestia take a sister vacation while Twilight and her friends struggle to cover the princesses' many royal duties."
Odkaz: 
https://www.dailymotion.com/video/x7boy8f
Odpovědět
#2
Zase jedna z těch šílenějších epizod, po jejichž začátku si jen pomyslíte:

"To jsem zvědavý, jaké poučení na nás tvůrci nachystali tentkrát, protože u téhle komedie nemám absolutně tušení" Pinkiesmile

Jeden by si myslel, že budou princezny poučovat Mane6, ale ne.. takoví tvůrci nejsou, to už známe.


Že chtěly C&L ven mezi lidi/poníky, to se dá pochopit, a je hezké, že autoři navázali na jejich poslední akci. Ostatně, občas můžete ve své práci pociťovat syndrom vyhoření a pak každá změna je dobrá. I poníci by měli mít své koníčky.

Ale trochu to vypadá, jako kdyby se princezny z počátku zbláznily. Jistě, ono je přeci normální, že někam vlítnete skrze zeď (OT: https://www.youtube.com/watch?v=aDflsUae...tu.be&t=45 ). Asi se to pak spraví samo a nebo ze státního rozpočtu.

Twilight se pochopitelně (jak jinak) dobrovolně nabídne, že jim pohlídá království, aby si mohly trochu orazit. Taková menší generální zkouška na budoucí časy.

Jeden by si řekl, že po předchozích dílech mají princezny "zajímavější" povinnosti (jak jsme viděli už v mnoha epizodách), než.. labutě, labutě, labutě.. a co že je to tam vlastně za ptáky? (OT: https://youtu.be/hG6lv0Kud74?t=25 ).

Rainbow Dash mi to vzala přímo z úst: PROČ?

Ale jasně, někomu to přijde užitečné nebo zajímavé, stejně jako Karneval v Riu nemusí mít žádný rozumný účel, zvlášť pro někoho, kdo se s ním nikdy nesetkal (třeba Křovák).

Jakmile Twilight odmítne nabídku pomoci, byla mi první morální rovina už jasná.

Málokdo z nás zvládne všechno sám, a tak je logické, že se provádí dělba práce. Nad tím by se ale mohli zamyslet i ti, kdo o sobě tvrdí, že (na rozdíl od "podlidí" z jejich pohledu) oni na nikom nejsou závislí. To je takový náš běžný omyl Pinkiesmile

I když si koupíte jídlo v obchodě (a nenatahujete ruku pro dávky zdarma), jste závislý na tom, kdo ho vypěstuje a tam doveze. I kdybyste si ho vypěstoval sám, jste závislý na tom, kdo vám třeba vyrobil ten rýč nebo motyku. A i kdyby jste si je vyrobil sám, jste závislý na znalostech těch, co ono nářadí vymysleli.

Potřebujeme se navzájem, a není ostuda požádat o pomoc. A nebo delegovat práci na ostatní (nejlépe tak, aby na vás pak žádná nezbyla - tuhle vlastnost vládců se myslím Twilight/Mane6 možná naučí rychle. Budou muset, jinak se z toho zblázní. Ani absolutistický císař Palpatine nevládl vesmíru bez guvernérů Ajsmug ).

Na odbornou práci je třeba odborníků (OT: to mi stejně nezabrání, abych fušoval do VTZ a kladná revize mi dala za pravdu, muhehe)

Dáme stranou Twilightino stále nedokonalé ovládání nebeských těles, kde tentokrát dostává fyzika na frak asi víc než ve Filmu, neboť množství energie nutné pro jejich pohyb se tak postupně zmenšuje, až se nakonec hýbou sama od sebe, aneb má dedukce světa poníků jako mikrokosmu po výpočtech kinetické energie zastavení Měsíce (po výzvě tuším Jamise) dává ještě víc smysl než když před tím Pinkiesmile

..a(le) vrátíme se k princeznám.


Do jaké morální roviny bychom mohli postavit je?

Že práce odcizuje rodinu? Nejspíš.
Že i nebližší kamarádi nebo dokonce sourozenci mohou být vůči sobě jako den a noc? Pinkiesmile

A že bychom se měli naučit tolerovat zájmy toho druhého? Nebylo to v seriálu už?


Ono to, že jste si blízcí nutně nevyžaduje, abyste byli klony (protiklady se přitahují?), ale spíš, že se vzájemně doplňujete. Zvláštní ale, že na to princezny ještě po takové době nepřišly samy. I když, pravda, moc času na to neměly.

Nemusíme mít rádi stejné věci, ale proč se snažit dělat to, co ten druhý?

Jasně, zkoušet nové věci může být zábavné, nebo poučné. A když pomineme to, že Celestie je taková hyperaktivní, a mohla trochu brát ohledy na unavenou Lunu, která by si možná pak některé z těch věcí dokázala užít alespoň o něco víc, a nebyla by pak tak podrážděná (opět zbytečná hádka, nicméně ale ukazuje, že mnohé lidské konflikty mohou mít banální příčiny, kterým lze předcházet a nebude nutné škatulkovat toho druhého jako "zlého").

Spíš si holky měly udělat trochu rozvrh. Pokud chtěly spolu trávit nějaký ten čas a dohnat, co zameškaly, neznamená to nutně trávit spolu všechen čas. Luna mohla klidně odpočívat a dívat se, jak její starší sestřička vyvádí jak malej Jarda na klouzačce.

Kompromisy nemám rád, a tak jsem spíš pro dohody. Ostatně, jelikož jsem s maminkou, která naprosto nemusí jakékoliv horské dráhy nebo cokoliv, co je jen připomíná, navštívil Disneyland, tento křest ohněm mám již za sebou. A vlastně, to není jen o historii.

Maminka mi často dělá "morální podporu" (jejími slovy) například tím, že usne vedle mne při sledování televize u pořadu, který ji zrovna nezajímá. A asi by bylo hloupé jí neustále nutit, aby byla vzhůru. Ostatně, často ten film budou opakovat a nebo se ukáže jako blbost..

A nakonec to byl i závěr epizody. Nemusíte mít rádi všechno co ten druhý, dokonce to ani spolu nemusíte nutně dělat (fuj, dvojsmysl), stačí být někdy prostě jen spolu (v tomhle je docela krásná variabilita vztahů v Teorii velkého třesku).


Druhá rovina jejich konání je, že je někdy prostě fajn "vypnout", odpočinout si od běžných starostí. Poznat nové věci, které nám běžným lidem už zevšedněly (jako odeslání dopisu vlastní rukou). Život přeci není jen práce Ajsmug


Jen je zvláštní (a možná na to nezbyl čas ukázat), že Celestia se spíš zdála být "ztracená" bez Luny víc, než Luna bez Celestie. Zatímco Luně jen chyběla přítomnost sestry (zkrátka šťastná rodinka), Celestia měla spíš víc takové ty praktické problémy.

Krásná ukázka, že nebýt stejný (resp. mít někoho takového doplňkového po ruce) je velká výhoda. Asi jako u nás doma. Maminka by asi v životě nedojela autem do Anglie, ale bez ní bych se tam v polovině případů nedomluvil. Ne, že by uměla anglicky, ale používali jsme metodu z filmu https://youtu.be/nYAV-tpC6Qc?t=1716 . Maminka začne a já se pak už vždycky chytím Pinkiesmile Když víte, kde máte své slabé stránky, a dokážete je nějak vykompenzovat, je to lepší, než si hrát na mistra světa (amoleta).


Přemýšlel jsem, jestli Želva se stromy na zádech je opět něco mytologického. Vzpomněl jsem si jen na OT: https://youtu.be/mS3mbKvSVDI?t=2409 , což je ale futuristické scifi. Nebo že by to byla reference na Pokémony? https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/...%C3%A9mon) Nebo Avatar? https://avatar.fandom.com/wiki/Lion_turtle

Na Legendu o želvě, co nese svět s pomocí slonů mi to totiž moc nesedí - https://en.wikipedia.org/wiki/World_Turtle ale třeba je to jen umělecká forma interpretace https://www.google.cz/search?q=turtle+wi...07&bih=706


Myslím, že kdybych si pustil nějaké reakční video na tuto epizodu, tak v momentě, kdy začne Celestia s Lunou spívat, mnozí fanoušci asi budou u vytržení Pinkiesmile

Mě se na nich líbilo spíš něco jiného. Jelikož mají princezny více koňovitou anatomii než běžní poníci, dají se s těmi "protáhlými xichty" dělat zajímavější kouzla. A bylo to dost znát nejen od jejich přípravy na dovolenou, ale hlavně během té písničky (3D náklon hlavy na vozíku s ovocem) - zkrátka, možná ne více rozmatitější výrazy tváře, ale třeba jen takové netypické (ono po 9 sezónách už dokáže xichty překvapit snad jedině Trixie a Starlight, možná proto je mi poslední dobou bližší EqG, které během té doby hodně vyspělo).

A už i princezny se dočkaly té šílenosti z G3, tedy nošení plavek Pinkiesmile Byť teda uznávám, že na Celestii vypadají možná o něco lépe než https://www.derpibooru.org/1716736?q=midriff


P.S.: Díky za české titulky, pipa943, jen tam zůstal takový menší šotek:

35:
Jemine! Raději bychom měli někoho požádat,
zpraví tu díru.


(jsem líný se registrovat na mlpinfo/wordpress kvůli komentářům Twilightoops )

Teda doufám, že jsem to blbě nepochopil, a Fluttershy jen nechtěla, aby díře někdo laskavě vysvětlil, že by se mohla spravit sama v rámci bezpečnosti poníků Rainbowlaugh

A pak jen takové drobnosti (opět, možnost nepochopení podmětu, který mohl zahrnovat i onoho Starswirla):

65:
Ne tak docela. Při boji s Lesem Everfree spolu se
Starwirlem, jsme zjistili
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)