Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 17: The Summer Sun Setback
#1
[Obrázek: maxresdefault.jpg]
"Twilight is determined to make Celestia and Luna's last Summer Sun Celebration memorable, but things start going horribly wrong."
Link: https://yadi.sk/i/HZ4744sQJAPkkw
Odpovědět
#2
Seriál se nám pomalu blíží ke konci (seknul jsem se s odhadem o 2 roky, což je docela dost), a některé epizody nás na toto připravují.

Jednou z nich bude bezesporu tato, a finále pak přijde vlastně tak v poklidu, že až na výjimky nikomu nepřijde násilné a bude vlastně naprosto přirozené.


A když navíc už vím, jak to vlastně s Grogarem je, mohu se soustředit na druhý paralelní příběh dílu, a to jsou naši tři záporáci.


To, že se Luna a Celestia chystají hodit korunu na hřebík už naznačeno bylo, a je zajímavé, co se týče Twilight, že získat nějakou "funkci" (povýšení na alicorna) je celkem jednoduché, ale naučit se, co vlastně taková funkce obnáší, trvá mnohdy mnohem déle. Taková menší paralela s naším světem. Mnozí naši vůdci se to nenaučili nikdy Ajsmug

Fajn je pár odkazů na předchozí epizody a viditelné poučení, jako je delegování práce či snaha se tolik nenervovat (byť, jak moc úspěšně, to jsme viděli - důvěřuj, ale prověřuj, že?).

Discord se jako vždy snaží princeznu trochu popostrčit správným směrem, byť to dělá svým vlastním způsobem.Zajímavá je opět interakce tří záporáků. Když si porovnáte, jak moc se nemuseli v prvním díle sezóny, a kam se dostali teď, je to bezesporu pokrok.

Je vidět, že když máte společný cíl, nemusíte se milovat, a přesto můžete mít jakýsi vztah podobný přátelství. Spíš je smutné, že my, jakožto společnost, se zaklínáme humanismem nebo i tím přátelstvím, ale jako celek se nejsme ani schopni ne dohodnout na společném cíli, ale spíš ochotni se na něm když už ne podílet, tak alespoň neházet klacky pod nohy. Ať už by ten společný cíl měl být jakýkoliv (já bych navrhoval "udržitelnou prosperitu").

Kde je vůle, je i cesta. I sami záporáci pochopili, že nemusí při cestě za svým cílem (byť může jen z části souznět s tím společným) podkopávat snahu těch ostatních. Kdybych měl citovat jiný film, i Terminátoři se naučili cenu lidského života. Budeme toho někdy schopni i my?

A nebo ve své hloupé sobeckosti nakonec dojdeme k tomu, že poškodíme sami sebe (a teď nemyslím společnost, ale sebe jako jedince). Ostatně, dobrý příklad byl hned minulý díl. Skutečně by se Twilight obohatila, kdyby za každou cenu vyhrála?


Zajímavý je také jeden drobný detail. Nevím teda sice kolik zim už bylo ve FIM oficiálně, ale poníci se snaží budovat svůj svět už téměř dekádu.

Přitom, jak bylo vidět, nejen, že spousta poníků je docela s nervy v kýblu, byť zastávají relativně významné pozice, a pak uvěří prakticky komukoliv (což by se snad ještě možná dalo odpustit, pokud si ten dotyčný myslí, že žije v "Utopii" a nečeká tedy nějako zradu - což si myslí ovšem i spousta lidí u nás: věří, že když hodí hlas do urny ve volbách, že se o ně někdo nezištně s láskou postará),

ale hlavně, jak snadné je popudit poníky proti sobě (mám na mysli ony výrobce ohňostroje; Trixie zrovna nemohla?). Přitom zase nebyl až takový problém je přivést k rozumu. Zajímavé. To nevypadá ani tak na poníky, ale na slepice. Ty také často přelétávají z místa na místo (a ano, to, že slepice létá, mi nikdo nevymluví Pinkiesmile ).

Tady se ukazuje, že řetěz je jen tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek, takže pokud si chce Twilight vybudovat nějakou přátelskou budoucnost, neměla by se zaměřovat jen na potírání jakýchsi nepřátel, ale také na budování silné společnosti.

Jak moc stabilní je, kde vás prakticky "každý" během pár chvil hodí přes palubu, protože se necítí být dostatečně uznáván, atd.? Pak opravdu nepotřebujete moc, abyste měli na krku další krizi. Fór je, že vy ani nepotřebujete, aby se takto chovali všichni. Stačí pár, třeba i zlomek populace. Ostatně, celou společnost by dokázala rozvrátit sama Starlight, stačilo, aby měla pocit, že o ní někdo nebo společnost nestojí. A pomsta je často první, co se v mysli objeví.

A pokud takto "neuvědomnělí" jedinci existují na vyšších místech, jak moc nevzdělaná v tomto smyslu je celá poníkovská společnost? Tedy ty masy, které tak rády jdou za kýmkoliv a pak se stávají jeho prodlouženou rukou?


Opět, jak se zdá, selhal bezpečnostní systém. Tímto stylem půjde "zbrojení" asi donekonečna. Tři, řekněme nejvíc nebezpeční, záporáci se v klidu potloukají po střežené knihovně, kde jsou i zbraně hromadného ničení (kdo ví, co za další hrůzy v podobě svitků umožňujících cestovat časem, byť třeba i jen na chvíli, by tam mohli najít?).

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)